فواید کار با استپ

9 / 10
از 22 کاربر

ورزشکاران و اغلب ورزش دوستان که در کلاس های ورزشی فالیت می کنند، استپ را می شناسند و با فواید و مزیت های آن آشنا هستند. استپ در سال 1986 در کشور آمریکا ابداع شد که امروزه به ورزش محبوبی تبدیل شده است.این وسیله امروزه در اکثر سالن های ورزشی به کار برده می شود. یک کلاس استپ معمولا و به طور متوسط 30 الی 45 دقیقه طول می کشد و اغلب این ورزش در سالن ها در گروه های کوچک با موسیقی ریتم دار انجام می شود.

شاید در این کلاس ها دیده باشید که هر شخص در مقابل خود یک تخته استپ قرار داده است و با آن مشغول ورزش کردن است. ویژگی هایی که یک تخته استپ خوب باید داشته باشد، این است که این وسیله نباید لیز بخورد و ارتفاع آن برای شدت نوع تمرینات مختلف باید قابل تنظیم باشد.

فواید کار با استپ

ورزش کردن با استپ شامل دوره ای می شود که شامل آموزش و انجام دادن حرکات رقص و به هم ربط دادن حرکات پاها و دست ها ، جلو یا عقب آمدن بر روی پاها و ... می باشد.
بر روی استپ حرکت دست ها و پاها و هماهنگی بین آنها یا حرکت بازوها به شکل ضربدری در امتداد بدن پشت سر هم و سریع انجام می شود که در شکل گیری کل ورزش تاثیر زیادی دارد.

فواید استپ

این وسیله برای کاربران خود هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ هنری بسیار جذاب بوده و باعث کمک کردن به سوزاندن چربی و مصرف کردن میزان قابل توجهی انرژی می باشد. انجام دادن ورزش با کمک این وسیله نیازمند هماهنگی بین ماهیچه ها و سیستم قلبی و عروقی فرد است که با کار کردن به این وسیله قادر خواهید بود تا تمام بدن خود را به صورت هماهنگ عضله ای کنید و از ورزش کردن خود لذت ببرید.استپ میتواند سیستم قلبی و عروقی، استقامت، شرایط جسمانی و تنفس ورزشکار را بهبود بخشیده و آن را نیز تقویت کند.

همان طور که می دانید انجام دادن ورزش با استپ مانند انجام دادن بازی بوده و همواره با موسیقی همراه است و می توانید حرکات رقص را بدون فکر، تمرکز یافته آزادانه انجام دهید و لذت ببرید. اگر انجام دادن حرکات با استپ شدید باشد میتواند به راحتی به قلب شما صدمه وارد کند، مخصوصا برای افراد کم تحرکی که تا قبل از آن عادت به انجام حرکات ورزشی نداشته اند و به شدت کم تحرک بوده اند.پریدن به تمام جهات، خمیدگی زانوها هنگام گام بر داشتن بر روی استپ اگر با دقت و طبق اصول انجام نشود، ممکن است ورزشکار با صدمات زیادی روبه رو شود و تاندون های او دچار مشکل شوند.

برای اینکه در حین استفاده از استپ دچار حادثه ای نشوید یا حتی زخم کوچکی هم بر ندارید باید چند نکته را رعایت کنید. در ابتدا باید تخته را به درستی رو زمین بگذارید و فاصله مناسب خود را با دیگران حفظ کرده و اطمینان حاصل کنید که تخته به طور درست بر روی پایه هایش قرار گرفته است.در هنگام ورزش کردن فراموش نکنید که از کفش مناسبی استفاده کنید. کفشی که شما استفاده می کنید باید بتواند قوزک پایتان را در چهار جهت حفظ کرده و از فشار زیاد مخصوصا در هنگام پرش کم کند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن پیاده روی؛ اکسیر جوانی با تردمیل اشتباه ورزش نکنید! نکاتی که قبل از دویدن بر روی تردمیل باید بدانید تردمیل کمکی برای درمان کبد چرب! به این چند دلیل روزی 30 دقیقه پیاده روی انجام دهید!
نمایش همه
علاقه مندی ها ()