دوچرخه سواری واقعی در دنیای مجازی

10 / 10
از 1 کاربر

مشغله های زیاد دنیای امروز ما را از زندگی و کارهایی که باید برای حفظ سلامتی و حتی لذت بردن از زندگی انجام دهیم دور می کند. هستند افرادی که در طی روز فرصتی ندارند تا ساعتی را به انجام دادن ورزش اختصاص دهند، چه برسد به اینکه به باشگاه یا پارک نزدیک محل سکونت شان بروند و ساعتی را حتی پیاده روی انجام دهند یا دوچرخه سواری کنند. علاوه بر این دلایل نداشتن وقت کافی وجود آلودگی هوا، سرما یا گرمای بیش از حد هوا در فصول مختلف یا حتی رسیدگی به امور خانه و آشپزی مواردی هستند که باعث می شوند افراد در هر سن و سالی در خانه مانده و فرد بی تحرک باشند. 

دوچرخه سواری واقعی در دنیای مجازی

امروزه ماندن در خانه دلیل برای نداشتن تحرک و تنبلی نیست، زیرا می دانیم با ادامه این رویه حتی بعد از دو تا سه سال شاهد نتایج بدی در سلامتی بدنمان خواهیم بود که کمترین آن چاقی و اضافه وزن است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به سلامتی و حفظ آن اهمیت می دهید و فقط موقعیت آن را ندارید که به باشگاه بروید و ورزش کنید، بهتر است از دست آوردهای تکنولوژی های روز دنیا دستگاه های ورزشی خانگی می باشد استفاده نمایید. با کمک دستگاه هوازی خانگی مانند تردمیل، الپتیکال و دوچرخه ثابت می توانید روزانه در هر ساعت ازشبانه روز ورزشی انجام دهیم.

اگر شما هم جزو افرادی که به دوچرخه سواری در محیط باز علاقه دارید و با مشغله های کاری نمی توانید در بیرون از خانه حضور پیدا کنید، بهتر است از دوچرخه ثابت در انواع مختلف با توجه به شرایط بدنی و سن و سال تان استفاده کنید. جالب است بدانید دانشمندان دست به اختراعی زده اند که با سوار شدن بر روی دوچرخه های ثابت فضای بیرون را ببینید و در اصطلاح شبیه سازی خوبی از فضای بیرون برای زمان ورزش کردن شما انجام خواهد شد.

با استفاده از این دوچرخه ثابت ها در حالی که می خواهید در خانه حضور داشته باشید می توانید در حالتی مجازی در خانه در بهترین شرایط با تداعی فضای بیرون از خانه نیز ورزش کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. طراحی دوچرخه ثابت یا هر دستگاه هوازی باعث می شود شما در زمان اجرای تمرینات راحت باشید و از ورزش تان نهایت استفاده را ببرید. حتما می دانید که دانشمندان و پزشکان توصیه دارند حداق نیم ساعت از روز را به اجرای ورزش اختصاص دهید و مخصوصا اگر دوچرخه ثابت را برای منزل تهیه کرده اید با استفاده از آن برنامه های اصولی مدت زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید تا حداقل بتوانید سلامتی بدن تان را حفظ نمایید.

دوچرخه ثابت معمولی سال های زیادی می باشد که طراحی و تولید شده است و افراد با هر سن و سالی می توانند از این دستگاه هوازی استفاده می کنند و اما از آن جا که دنیا رو به پیشرفت است اختراع جدیدی نیز در این زمینه انجام شده است که هیجان استفاده از دوچرخه ثابت را بیشتر کرده است. این اختراع جدید اپلیکیشنی است که به شما کمک می کند تا در زمان دوچرخه سواری در خانه از طریق تصاویری که از گوگل استریت ویو (Googel street view) دریافت می کنید فضای مجازی را ببینید و تصور کنید که در آن فضای زیبا و دلخواهتان دوچرخه سواری نمایید. در ضمن باید بدانید که به این گونه دوچرخه ثابت ها می توانید نمایشگری متصل کنید که توان بلوتوثی دارد و می توانید تایم ورزش یا در واقع چند دور در دقیقه فعالیت انجام دهید را مشاهده کرده و فعالیت های بدنی خود را به خوبی آنالیز کنید.

با کمک این اپلیکیشن ورزش برای شما جذاب تر خواهد شد و همان طور که گفته شد محیط بیرون را تماشا کرده و از آنها لذت می برید. به طور مثال می توانید تصورکرده و تعیین کنید که دوست دارید در این زمان در فلان منطقه شمال کشور دوچرخه سواری کنید و رکاب زدن دلچسبی داشته باشید و در ضمن کالری خوبی نیز بسوزانید. هر ابداعی یک سری مزایای و یک سری معایب داشته و این اختراع نیز معایبی دارد. این نوع دوچرخه به این دلیل اختراع شد که بتواند واقعیت را به مجازی تبدیل کند، اما انتخاب مکان عبور درست و دقیق برای دوچرخه سواری تقریبا مشکل است تا با فاصله و مدت زمانی که در نظر دارید هماهنگی داشته باشد.

اختراع جدید را "پوزن" انجام داد و این اختراع کمک کرد تا افرادی که نمی توانند از خانه زیاد بیرون بروند آن هم به هر دلیلی بتوانند به سفرهای دوری بروند و از فضای بیرون خانه و دوچرخه سواری دلچسب لذت ببرند. این اختراع زیبا می تواند به شما کمک کند تا بتوانید در هر شرایط آب و هوایی دوچرخه سواری را تجربه نمایید و البته با این دوچرخه قطعا از حجم زیاد ترافیک کم خواهد شد. دوچرخه ثابت کمک می کند تا وزن متعادلی داشته باشید و حتی سلامتی تان را در بهترین شرایط ارتقا دهید و در عین حالی که به امور فرزندان و خانه رسیدگی می کنید ورزش روزانه خود را نیز انجام دهید. زمانی که برای انجام دادن ورزش در بیرون از خانه حضور پیدا می کنید ممکن است دچار حوادث غیر مترقبه زیادی شوید و حوادث زیادی برایتان رخ دهد و اما با انجام دادن ورزش در خانه از این حوادث مصون خواهید ماند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()