09377000080
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس نوع
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ
کشور سازنده
برند
نوع دوچرخه
مناسب برای
کالا برای:

دوچرخه

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین اقساطی فقط کالاهای موجود :

 

شاید ادعای غیرواقعی‌ای نباشد که وجود دوچرخه در هر خانه‌ای را لازم و ضروری بدانیم. کم‌جا بودن و سبک بودن و بی‌نیازی‌ دوچرخه به هر نوع سوخت، آن را به وسیله نقلیه بی‌همتایی بدل کرده است.  خرید دوچرخه ارزان و یافتن بهترین قیمت فروش دوچرخه، با وجود فروشگاه‌های خرید آنلاین دوچرخه تسهیل شده است و بررسی زوایای مختلف انواع دوچرخه، شما را به سوی بهترین خرید ممکن هدایت خواهد کرد. خرید دوچرخه شهری و دوچرخه کوهستان شاید از محبوب‌ترین دسته‌ها در میان دوچرخه‌‌دوستان باشد.


دوچرخه وسیله‌ای آشنا برای همگان است. ابزاری دوست‌داشتنی برای پیمودن مسافت‌های کوتاه و حفظ سلامتی و بازیابی نشاط؛ وسیله‌ای که مزایای بسیاری در قیاس با هرگونه وسیله برای جابجا شدن دارد. البته غیر از امنیت کمترش، که آن هم به سبب وفور وسایل نقلیه دیگر و سرعتشان در دنیای شهری و شلوغ امروز، به خطر می‌افتد. شاید باعث تعجب باشد که چرا چنین وسیله مفید و راحت و ارزانی، تنها دو قرن از اختراعش می‌گذرد.

 

تاریخچه دوچرخه

نخستین وسیله شبیه به دوچرخه dandy-horse نام داشت. می‌توان این عبارت را به "اسب شیک" برگرداند. وسیله‌ای که بر مبنای حرکت با دو چرخ ساخته شده بود؛ اما پدال نداشت و به وسیله نیروی پای انسان حرکت می‌کرد. این وسیله در سال 1817 و به منظور اندازه‌گیری مسافت طراحی شد. اما به دلیل کارآمدی در تابستان سال 1819 در فرانسه و انگلستان محبوب شد و کارخانه‌هایی برای تولیدش راه افتاد. نمونه‌هایی از این نوع دوچرخه امروزه برای کودکان و برای تسریع فرایند راه رفتنشان تولید می‌شود. واژه دوچرخه هم برای اول بار در سال 1847 و در نشریه‌ای فرانسوی برای توصیف وسیله‌ای دو چرخ استفاده شده است. از آن پس انواع دوچرخه در ‌شکل‌ها و اندازه‌ها و مدل‌های مختلف و عجیب تولید شد تا در سال 1886 به شکل امروزی رسید و دارای دو چرخ هم اندازه (غیرلاستیکی) و زنجیر و پدال حرکتی و زین شد. جالب است بدانید که محبوب‌ترین وسیله نقلیه بشری و فروخته‌شده‌ترین آنها تا به امروز نیز دوچرخه است. در مورد تاریخچه دوچرخه، دوچرخه چینی Flying Pigeon از سال 1950 تا زمان تعطیل شدن کارخانه‌اش در سال 1998 بیش از 500 میلیون دستگاه تولید شد. این دوچرخه را بیشتر ما دیده‌ایم و پدربزرگ‌ها و قدیمی‌های هر شهر و روستایی از آن استفاده کرده‌اند.

 

 

 

ادامه مطلب ˅
8 / 10
از 56 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()