بهبود عملکرد حرکتی افراد مبتلا به سکته مغزی با تجهیزات باشگاهی

10 / 10
از 1 کاربر

بهبود عملکرد حرکتی افراد مبتلا به سکته مغزی با تجهیزات باشگاهی

محققان کشور وسیله ای را برای بالا بردن میزان تعادل و تقویت عضلات جانبی بدن برای بازتوانی افراد مبتلا به سکته مغزی، تولید و عرضه کرده اند که می تواند از طریق شبیه سازی حرکات جانبی در ورزش، عملکرد حرکتی فرد را بهبود ببخشد.اغلب دستگاه های بدنسازی و فیزیوتراپی که ساخته شده اند مانند تردمیل ، الپتیکال، دوچرخه ثابت و... برای بالابردن سطح توان افراد مورد استفاده قرار می گیرد و مناسب برای رسیدن به تناسب اندام است.

از سوی دیگر سکته مغزی در قسمتی از بدن که مسئولیت حفظ تعادل را برعهده دارد، مانند ناحیه مخچه، رخ می دهد که بعد از آن قادر نخواهد بود، تعادلش را حفظ کند و به همین دلیل پس از بروز این عارضه یک طرف بدن دچار بی حسی و اختلال حرکتی می گردد.از جمله درمان های موثری که در مراحل پایانی بازتوانی مورد استفاده قرار می گیرد تمرینات و حرکاتی می باشد که موجب افزایش تعادل در بدن می شود.این نوع تمرینات با توجه به ساختار حرکتیشان افزایش تعادل و قدرت عضلات را به شکل همزمان در بدن فرد در پی دارد و باعث بهتر شدن وضعیت فرد می شود.

به همین دلیل برای بالا بردن سطح تعادل افراد، محققان دستگاه افزایش تعادل و تقویت عضلات جانبی بدن را تولید و روانه بازار کردند.این وسیله کاربردهای کاردرمانی، فیزیوتراپی داشته و حتی در باشگاه های ورزشی نیز کاربرد دارد. استفاده کردن از این دستگاه موجب افزایش قدرت، مهارت و بهبود عملکرد حرکتی در فرد خواهد شد.این دستگاه برای افراد سالمند به دلیل کاهش تارهای عصبی، تحلیل رفتن میزان قدرت و بروز آرتروز مفاصل که واکنش های سریع ندارند و حفظ تعادل خوبی نیز ندارند، کاربرد دارد. با استفاده مستمر از این دستگاه، افراد می توانند عملکرد تعادلی خود را به راحتی بهبود ببخشند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()