کار با تردمیل چگونه مهیج و جالب می شود؟

10 / 10
از 1 کاربر

دویدن و حتی آهسته راه رفتن بر روی دستگاه تردمیل به مدت 45 دقیقه تا 1 ساعت واقعا کار خسته کننده ای است. اگر تغییر و تنوع ایجاد نکنید کار با هر دستگاه ورزشی می تواند کسل کننده باشد.

برای خسته نشدن از تمرینات کاردیو کافیست شدت تمرینات را تغییر دهید و با تمرکز بر این کار سرگرم شوید. در زیر ما روش هایی برای لذت بخش شدن تردمیل به شما پیشنهاد می کنیم،با ما همراه باشید.

کار با تردمیل چگونه مهیج و جالب می شود؟

1.ترکیب تمرینات
هر روز تمرینات هوازی با شدت بالا انجام ندهید. گاهی می توانید شدت تمرین را کاهش بدهید اما زمان تمرین کمی بیشترس باشد. ولی روز بعد به شدت تمرین بیفزایید. بدین ترتیب تمرینات چربی سوز با هم ترکیب می شوندو ما یک سری تمرینات اینتروال را تجربه خواهیم کرد.

2. شیب تردمیل خود را تغییر دهید
شیب تردمیل را افزایش دهید و از سرعت خود بکاهید. می توانید کمی بعد سرعت را هم بالا ببرید، اما حواستان باشد بیش از حد به زانوهای خود فشار وارد نکنید. با انجام این کار در واقع شدت تمرین را هم تغییر دادیم. شیب تردمیل را میتوان بین 5 تا 8 درصد تغییر داد.

3. سرعت دویدن را افزایش دهید
گاهی می توانید به جای 7 کیلومتر در ساعت با سرعت حداکثر 10 تا 15 کیلومتر در ساعت بدوید. این کار چربی سوزی را افزایش میدهد زیرا بدن ناچار است برای تولید انرژی بیشتر کالری بیشتری هم مصرف کند.

4. می توانید در هنگام انجام تمرینات کاردیو بخشی از کارهای روزمره تان را هم انجام دید
وقتی روی وسیله ورزشی مثل تردمیل هستید سریال مورد علاقه تان را تماشا کنید. به رادیو گوش بدهید. با تلفن حرف بزنید. ایمیل های خود را چک کنید و ...

5. گاهی هم سری به طبیعت بزنید
لازم نیست همیشه بر روی دستگاه تردمیل خود بدوید و یا هر روز به باشگاه بروید. هرگاه فرصتی پیش آمد بیرون بزنید. در فضای خارج شیب هایی شبیه به تردمیل را انتخاب کنید و بر روی آنها بدوید. سپس از سر بالایی ها پایین بیایید. خواهید دید با تمریناتی که بر روی تردمیل داشتید چقدر چابک تر و پر انرژی تر از گذشته شده اید.

6. همیشه قبل از ورزش بدن خود را گرم کنید
به مدت 60 ثانیه برروی شیبی بین 3 تا 5 درصد به آهستگی راه بروید.راه رفتن رو به عقب زاویه سوختگی عضله را تغییر می دهد. از این روش در هنگام سرد کردن ئ گرم کردن کمک بگیرید.

همیشه به خاطر داشته باشید در تمرینات چربی سوزی نباید احساس راحتی کنید چون در این صورت پیشرفت را متوقف کرده اید. فقط در هنگام سرد کردن و گرم کردن بدن هست که می توانید بدون فشار کار کنید.

ارسال نظر

اصغر : 55669874
0 0
دم شما گرم ، خیلی باحالی
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()