مزایای استفاده از صندلی ماساژور برای بیماران آرتریت

9 / 10
از 22 کاربر

ماساژ یک عمل بسیار مناسب برای تسکن انواع دردها و گرفتگی های عضلانی می باشد و به بهبود و رفع دردها کمک به سزایی مخصوصا برای افراد دارای آرتروز می کند.یکی از روش هایی که او برای مبارزه با آتروزش باید انتخاب کند که البته باعث استرس‌اش هم می‌شود ماساژ است. زیرا بسیاری از افراد هستند که آرتروز دارند ، آن ها روزهایی را تجربه می‌کنند که درد آرتروز امان آن ها را می بردو از درد به خود می پیچند.

ماساژ چنانچه در یک کلینیک انجام شود و یا در محیط منزل ، عملیست که تمامی مردم تمایل به انجام آن را دارند ، تا به وسیله آن آرامش بدنی بیشتری کسب کرده و بتوانند آرام و راحت بخوابند.

مزایای استفاده از صندلی ماساژور برای بیماران آرتریت

چه عواملی باعث بروز بیماری آرتریت می شود؟

در زمانی که سیستم ایمنی بدنتان ، با بافت های سالم و سلول ها می جنگد، آرتریت بوجود می آید. آرتریت باعث التهاب بر روی عضلات و پوست می شود.علل مختلفی برای بروز این بیماری وجود دارد:

علائم بروز آرتریت چیست؟

آرتریت ممکن است در هر سن و سالی دیده شود ولی عموما بیماران مبتلا 30 تا 50 ساله می باشند که معمولا با شواهد و علائم زیر بروز پیدا می کند:

بیشتر ورم مفاصل نواحی زانو، مچ پا و مفاصل پا را درگیر می کند و عموماً چند مفصل در یک زمان درگیر می شوند.مفاصلی که ورم کرده اند دارای ورم، درد، گرما، حساسیت به لمس و رنگ قرمز می باشند و بعضی وقت ها، التهاب مفاصل انگشتان دست و یا پا می تواند باعث ورم کل پا یا دست گردد.

– منقبض شدن مفاصل در صبح هم یکی از جمله علائم بروز این بیماری می باشد.
– ورم تاندون ها علی الخصوص ورم تاندون پاشنه پا نیز می تواند از علائم آرتریت باشد.

رابطه آرتروز و ماساژ

طبق تحقیقاتی که انجام گرفته شده آزمایشاتی بر روی افرادی که دارای بیماری آرتریت می باشند ، صورت گرفته شد که نشان می داد ، ماساژ معمولی مفاصل و عضلات، چه به وسیله یک تراپیست تایید شده در یک فضای نه کلینیکی انجام شود و چه توسط خود افراد در خانه، می‌تواند به کاهش قابل توجه درد آرتروز می انجامد. همین آزمایش نتیجه کلی را اینطور بیان می کند که یک ماساژ ساده با دست نیز بسیار فایده داشته و دردهای آرتروزی را کاهش می دهد.

درست است که ماساژ برای تمامی بیماران مناسب است اما یک تحقیق و پژوهشی به طور مختص بر روی ماساژ برای تسکین دردهای آرتروزی انجام گرفت و تمرکز محققین بر این بوده که آیا ماساژ برای این نوع دردها مناسب است یا خیر؟

به عنوان مثال، پژوهشی که در سال 2006 به وسیله دانشگاه علوم دندانپزشکی و دارویی نیوجرسی صورت گرفت ، به اندازه 68 نفر از مردمی که در گروه سنی بزرگسال قرار دارند و از ناحیه زانو به شکل هفتگی و به اندازه هشت هفته و در هر هفته دو مرتبه ماساژ سوئدی دریافت نمودند و افرادی که هیچگونه ماساژی بر روی آنان اعمال نشده بود مورد مقایسه قرار گرفتند. گروهی که بر روی آن ها ماساژ اعمال شده بود از نقطه نظر درد زانو، کوفتگی، دامنه ‌ی حرکتی، راه رفتنو عملکرد بدنی بهبود یافته و پیشرفت نمودند.

صندلی ماساژور راهی برای بهبود بیماری آرتریت:

یکی از راه های مناسب برای بهبود دردهای آرتروزی استفاده از صندلی ماساژور می باشد.صندلی های ماساژوری که تماما اتوماتیک و هوشمند هستند ماساژ را در تمامی بدن به طور کامل اعمال می کنند؛ امروزه با توجه به نیاز مردم و قیمت صندلی ماساژور و امکاناتی که دارند دربین مردم طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند. برای انجام ماساژ به وسیله صندلی ماساژور به دلیل آنکه فرد به صورت های مختلفی وضعیت بدنی اش می تواند بر روی صندلی ماساژور تغییر کند بسیار مطلوب بوده و با استفاده از آن می تواند دردهای آرتروزی خودش را تسکین ببخشد. تنوع برنامه ریزی و استفاده صندلی ماساژور و یا مبل های ماساژور بسیار زیاد است که می توان آن را مطابق با نیاز میل هرکس تنظیم نمود.

در صندلی ماساژور اکثر حرکات یک ماساژ واقعی مانند حرکات نیدینگ ضربه ایی، ، مالش سطحی،ورز دادن، فشردن حرکت سراندن، مالش عمیق و حرکت را به خوبی انجام می دهند و همین امر موجب می شود که برای بیماران آرتریت و دردهای آرتروزی بسیار مناسب است و انواع ورم مفاصل ، دردها را تسکین می دهد. مدت زمان ماساژ نیز در این سیستم قابل تنظیم است. صندلی ماساژور برای ماساژ آرام بخش و ماساژ زیبایی مناسب می باشد.

برای بهبود درد می توان ماساژ شیاتسو نیز انجام داد:

یکی از مزایای انجام ماساژ شیاتسو، آن است که هیچگونه نیازی به وسایل و ابزاری برای انجام آن لازم نمی باشدو می توان به سادگی با دست این ماساژ را انجام داد.برای انجام ماساژ شیاتسو می توان یا به صورت انجام حرکات دایروی ماساژ داد یا می توان فشار داد.برای شروع باید به مدت چند ثانیه محل مورد نظر را فار دهید و بعد از فشار دادن آن را آرام رها کنید ... برای ایجاد کردن حس درد در آن ناحیه مقدار فشار را به صورت کافی اعمال نمایید.

آن نقطه و محل را تا هنگامی که علائم درد کاهش یابد یا آن ناحیه برای لمس نمودن گرم تر گردد تحریک نمایید مقدار فشاری که باید اعمال گردد بستگی به نوع و مقدار درد در آن ناحیه دارد و به میزان دردی که شما می توانید تحمل کنید هم بستگی دارد.معمولا نقاط اعمال فشار به شکل متقارن هستندو لذا باید هر دو قسمت را در حین ماساژ مالش داد و چنانچه در این هنگام در یک طرف فقط درد را احساس کردید پس همان قسمت را ماساژ دهید و بر روی همان قسمت تمرکز نمایید.

ماساژ شیاتسو به چه صورت انجام می شود؟

به چه شکل برای انجام ماساژ شیاتسو یک نقطه حساسی که درد می کند را می توان پیدا کرد؟ برای این کار باید نقطه یابی محل درد را بدانیم مکان توصیف شده در زیر یک الگوی کلی است چرا که مکانِ دقیق اعمال فشار از هر شخص به شخص دیگر تغییر می کند.

اطراف محلی که در آن به دنبال نقطه ی اعمال فشار می گردید لمس کنید و مالش دهید.شاید شما در جایی که پوست تیره قرمز سرد، تب دار و خشک است و یا در جایی از پوست که احساسی متفاوت در هنگام لمس دارد، یک مکان اعمال فشار داشته باشید.بعد از اینکه مکان حدودی اعمال فشار را پیدا کردید با شست و انگشتِ اشاره به آرامی آن مکان را نیشگون بگیرید.

مکان های اعمال فشار در شکل و اندازه ی نوک انگشت هستند به دلیل این که مکانهای اعمال فشار حساس هستند.طبیعی است که باید دردی را در حین نیشگون گرفتن تحمل کنید شما می توانید سعی کنید با فشار دادن مکان حساس با انگشت شست و اشاره مکان اعمال فشار را بیابید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()