09377000080
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست اخبار | دوشنبه 27 دی 1395 در ساعت 36 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یکی از پرطرفدارترین وسایل بدن سازی هم در باشگاه و هم در منزل است.
اما آ یا هر فردی با هر سن و سالی و هر اوضاع بدنی می تواند از این وسیله استفاده کند؟
واقعیت این است که هر انسانی، در هر سنی و با هر نوع فیزیک بدنی باید ورزش کند ودویدن و راه رفتن یکی از بهترین ورزشهاست. اما قبل از استفاده از این دستگاه و یا هر وسیله ورزشی دیگری می بایست حتما با یک متخصص ورزشی مشورت کنیم و یک برنامه ورزشی مناسب بگیریم.

به طور کلی شخصی که هیچ نوع مشکل جسمانی ندارد می تواند با یک برنامه مناسب کار با دستگاه تردمیل را آغاز کند. تردمیل وسیله مناسبی برای انجام تمرینات هوازی، چربی سوزی، قدرتی و استقامتی است.اما افرادی که دچار بیماری های قلبی- عروقی، فشار خونی ، سکته ای و...هستند هرگز نباید به سراغ ورزش های قدرتی بروند. این افراد باید برنامه های مربوط به خود را داشته باشند. ولی استفاده از تردمیل با شیب کم، سرعت پایین و و زمان مناسب به این افراد هم توصیه می شود.

در مورد افراد چاق اما سالم به لحاظ بدنی، بهترین تمرین، تمرینات هوازی منظم است تا به چربی سوزی برسند. به این افراد دویدن به مدت 30 تا 40 دقیقه 5 تا 6 روز در هفته توصیه می شود که می توانند این کار را هم در محیط بیرون و هم در باشگاه یا منزل انجام دهند که البته با توجه به فضای کم منازل و حتی باشگاه ها تردمیل وسیله بسیار مناسبی برای انجام این گونه تمرینات محسوب می شود.

تردمیل پرطرفدارترین وسیله ورزشی در خانه و باشگاه !

چند توصیه برای افرادی که تمایل دارند وزن خود را کاهش دهند:

1. قبل از شروع ورزش به مدت 10 تا 15 دقیقه بدن خود را گرم کنند ( اینکار را می توانند با راه رفتن آهسته بر روی تردمیل شروع کنند و کم کم سرعت خود را افزایش دهند).

2. از همین روش برای سرد کردن بدن بعد از ورزش استفاده کنند.

3. 40 دقیقه به طور مدام به ورزش ادامه بدهند تا به مرحله چربی سوزی برسند.

4. در حین ورزش حتما آب بنوشند.

5. اگر تردمیل استفاده می کنند شیب، سرعت و شدت تمرین را تغییر دهند و در صورت امکان با وسیله دیگری مانند دوچرخه ثابت نیزکار کنند تا اصل تنوع در تمرین رعایت شود.

6. یک رژیم غذایی مناسب در کنار ورزش داشته باشند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()