آشنایی با مزایای بی شمار ماساژ

9 / 10
از 22 کاربر

ماساژ درمانی را اکثر افراد دوست دارند زیرا باعث آرامش می شود و بدن را ریلکس می کند؛براساس سند های تاريخی ماساژ درمانی یکی از قديمی ‌ترين روش های درمان جسمی و بدنی است كه انسان به آن دست يافته است. حركت های ضربه‌ای و مالشی بافت به طور تقریبی، تكامل حركات غزيزی است كه در ديگر پستانداران دیده می شود.

تماس، ضربه و مالیدن پوست قسمت جدا نشدنی زندگی است. با اين کارها احساس و هيجانات خود را به فرد دیگری منتقل می کنیم و با او رابطه برقرار می ‌كنيم و اين تماس و مالش پوست کم کم رسميت پیدا کرد و به صورت ماساژ درآمد تا بدن را به شکل استراحت و آرامش درآورد. کم کم با کامل شدن علم پزشكی، ماساژ به گروه روشهای درمانی و کمک درمانی وارد شده است. واژه ماساژ از ريشه عربی مَس گرفته شده كه به معنی فشار آرام است.

آشنایی با مزایای بی شمار ماساژ

اکثر از آدما هر روز از پاهای خود کار می کشند؛ این فشار ها می توانند ناشی از راه رفتن یا کارهای روزمره باشد؛ بی آنکه به فکر یک ماساژ خوب برای آنها باشیم. ماساژ درمانی مزایای زیادی را با خود به همراه می آورد.پاها، انتهایی ترین عضو بدن هستند که به آن ها قلب دوم نیز می گویند؛ اما اینکه چه مقدار به سلامت پاها اهمیت می دهید ، نکته ای قابل بحث است! روزانه از پاهایتان کار می کشید و وزن بدن را به آن ها تحمیل می کنید؛ در ازدحام شلوغی های کار گاهی واقعا فراموش می کنید که این عضو بسیار فعال بدن هم نیاز به رسیدگی دارد.

اکثر آدم ها روزانه از پاهای خود کار می کشند و به آنها فشار می آورند، بدون این که حتی تصوری از یک ماساژ خوب داشته باشند؛ آن چنان درگیر کارها و مسئولیت هایی که دارند هستند که از یاد می برند که پاهایشان تا چه اندازه کارایی و انعطاف بدنی دارد.اشخاصی که به طور مکرر به استخر و سونا می روند، اهمیت ایمن کردن و سلامت پاها را درک کرده و آگاهی خوبی در این مورد دارند.

علم توضیح می دهد که چرا ماساژ پا برای کل بدن خوب است و به سود سلامت عمومی می باشد. برخلاف باورعموم مردم ماساژ پا مزایای زیادی دارد. توصیه می شود در پایان هر روز 10 الی 15 دقیقه قبل ازخواب پاهای خود را ماساژ بدهید. ماساژ درمانی از آسیب پاها و دیگر نقاط بدن جلوگیری می کند . اگر روزانه پاها را چند دقیقه ماساژ بدهید، به استحکام ماهیچه های کف ومچ پا کمک کرده اید.

ماساژ درمانی باعث سرعت جریان خون می شود؛ ماساژ درمانی برای سلامت جریان خون، به ویژه برای افرادی که در محیط کار اغلب نشسته اند، اهمیت ویژه ای دارد.ماساژ دادن سبب کاهش فشارخون می شود. ماساژ درمانی شبانه کف پاها، علاوه بر صحت گردش خون، با افزایش فشارخون نیز مقابله می کند. ماساژ درمانی برخی نقاط بدن مانند پاها سردرد را کاهش می دهد.

در پژوهشی مشخص شد مریض هایی که از سردرد رنج می بردند، رفلکسولوژی و ماساژ درمانی کف پا به کم کردن علائم سردردشان کمک کرده است. ماساژ درمانی مختصر و مکرر می تواند احساس استرس و افسردگی را کم کند. مشکلاتی مانند خار پاشنه و صافی کف پا با ماساژ درمانی التیام پیدا می کند؛ اشخاصی که کف پای صافی دارند، کف پایشان به علت کوتاهی رباط، قوس طبیعی ندارد و می بایست به صورت منظم از ماساژ درمانی استفاده کنند.

در بعضی از موارد، ماساژ درمانی در کف پا هر شب پیش از خواب می تواند به آرامش درد ناشی ازاین مشکلات کمک کرده و یا حتی در برخی موارد منجر به درمان بشود.بیشتر علائم رایج قبل از قاعدگی یعنی استرس، خستگی، سردرد، نوسانات خلق و خو، تحریک پذیری و افسردگی را می توان با ماساژ درمانی به طور مختصر هر شب قبل از خواب کاهش داد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()