تاثیر صندلی ماساژ بر سلامت بدن

9 / 10
از 22 کاربر

صندلی ماساژور یا مبل ماساژور یکی از کامل ترین ابزارهای ماساژ می باشد که توسط آن می توان همه قسمت های بدن را ماساژ داد؛ ماساژ با این دستگاه به صورت اتوماتیک و هوشمند اجرا می شود؛ امروزه با توجه به هزینه های زیادی که باید صرف ماساژ درمانی بشود، صندلی ماساژور طرفداران بسیاری پیدا کرده است.با خرید یک صندلی ماساژور گویا یک ماساژور حرفه ای را به خانه خود برده اید. انواع پیشرفته این دستگاه ها برای بدن افراد مختلف و حتی بر اساس جنسیت فرد قابل تنظیم هستند.

حرکاتی را که فرد ماساژور اجرا می کند در صندلی ماساژور قابل ارائه است. این دستگاه معمولاً با روش های رولینگ، ضربه ای، فشار با کیسه هوا و ویبره نواحی مختلف بدن کاربر را ماساژ می دهد؛ با این شیوه همه حرکات مانند نیندیگ ضربه ای، سراندن، وزر دادن، مالش سطحی، مالش عمیق، حرکت لرزشی و... شبیه سازی می شود.اغلب صندلی های ماساژور قابلیت ایجاد گرما در ناحیه کمر و پا را دارند و به نوعی ترموتراپی یا گرما درمانی انجام می دهند؛ در طب سنتی از خواص گرما برای درمان بسیاری از دردها کمک گرفته می شود و امروزه اکثر فیزیوتراپ ها از این شیوع استفاده می کنند.

تاثیر صندلی ماساژ بر سلامت بدن

گرما درمانی در دوحالت سطحی و عمیق انجام می شود. کیسه های آب گرم اغلب گرما سطحی به وجود می آورند و درد را تا حدودی تخفیف می دهند؛ اما لامپ های مادون قرمز که در اغلب صندلی ماساژورها تعبیه شده است گرمای عمیقی ایجاد می کنند که تا مغز استخوان را فرا می گیرد و فواید زیادی برای بدن دارد.گرما باعث گشاد شدن و تحریک مویرگ ها و عروق می شود؛ از طرفی ماساژ سرعت گردش خون را در بدن افزایش می دهد؛ خون همواره حاوی اکسیژن تازه می باشد؛ اکسیژن تازه سوخت و ساز را افزایش داده و باعث می شود مواد مغذی بیشتری به بافت های بدن برسد؛ از طرفی عضلات شل شده و فشار بر گیرنده های عصبی کاهش می یابد؛ در نتیجه درد قطع شده و از بین می رود.

مهم ترین مزایای گرما درمانی رفع اسپاسم های موضعی و گرفتگی عضلات و مفاصل است؛ به همین دلیل کسانی که دچار کمر دردهای مزمن هستند می توانند به وسیله خاصیت گرمایی صندلی ماساژور درد در این ناحیه را بهبود ببخشند.در گرما درمانی طیف حرارت می بایست تحت کنترل باشد؛ در غیر این صورت ممکن است به بدن آسیب برساند؛ صندلی ماساژورهایی که برند معتبر دارند و استانداردهای جهانی را دریافت کرده اند، کاملا با مکانیزم بدن هماهنگ شده اند؛ به همین دلیل استفاده از این دستگاه ایمنی بالایی دارد.

بدن انسان به طور غریزی از بدو تولید به ماساژ احتیاج دارد. ماساژ درمانی تاثیرات فوق العاده ای بر بدن انسان می گذارد؛ این کار می تواند تنش های روزمره را از بین برده و باعث آرامش روح و جسم بشود. به طور کلی ایجاد آرامش، کاهش استرس و اضطراب، کاهش فشار خون و خشم، تمدد اعصاب، اکسیژن رسانی بیشتر به بدن، تناسب اندام، بهبود متابولیسم، ایجاد طروات و شادابی در پوست، درمان درد، تقویت عضلات و ... از فواید ماساژ به شمار می آید که همه این ها شامل صندلی ماساژور نیز می شود.

البته صندلی ماساژورها بسیار متنوع هستند و هر چه این دستگاه کامل تر باشد خدمات بیشتری به کاربر می دهد و باعث سلامت بیشتر می شود.ماساژ گرفتن برای ورزشکاران و افرادی که مشاغل پشت میز نشینی و کم تحرک دارند بسیار ضروری است؛ ورزشکاران با ماساژ پیش از ورزش می توانند بدن خود را گرم کرده و برای تمرینات آماده بشوند؛ ماساژ پس از ورزش نیز به بازسازی بدن کمک می کند و باعث می شود ورزشکار زمان ریکاوری را سریع تر پشت سر بگذارد.

افراد کم تحرک به دلیل شرایط نامناسب بدنی اغلب بسیار آسیب پذیر هستند. ماساژ با صندلی ماساژور بدخوابی را از میان می برد؛ خواب خوب و عمیق باعث افزایش کیفیت زندگی روزمره می شود.کسانی که با صندلی ماساژور ماساژ می گیرند معمولا ذهن شفافی دارند و در محاسبات خود کمتر دچار اشتباه می شوند؛ همچنین پیشگیری از واریس و درمان آن، اصلاح شکل ستون فقرات، رفع خستگی و کوفتگی، افزایش هوشیاری، شفافیت ذهن، تحریک هیجان، ایجاد انگیزه مطلوب و احساس نشاط، تقویت سیستم دفاعی، درمان درد سیاتیک، آرتروز، آسم، تمرکز سطح انرژی بدن در حالت نرمال و باز شدن کانال هایی برای ورود و خروج انرژی از دیگر فواید صندلی ماساژور شناخته شده است.کسانی که با این مشکلات مواجه هستند باید به صورت منظم و مستمر ماساژ بگیرند.

شرکت هایپر جیم انواع صندلی ماساژورها که توسط برندهای معتبر جهانی تولید شده اند را عرضه می کند و شما می توانید به صورت اینترنتی و یا حضوری خرید خود را انجام بدهید؛ مشاوران ما در این زمینه شما را راهنمایی خواهند کرد تا بتوانید صندلی ماساژور مناسب خود را انتخاب کنید. ارسال و نصب صندلی های ماساژور رایگان می باشد و شرکت هایپر جیم پس از خرید پشتیبان گارانتی و خدمات پس از فروش این محصولات است.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()