تاثیر مثبت ماساژ بر روی بافت های عمیق

10 / 10
از 1 کاربر

با تحقیقات انجام شده توسط پزشکان مشخص شد کمردرد و دردهای مفصلی دومین شکایت افراد برای مراجعه به پزشک است و تقریبا 70 تا 85 درصد جمعیت یک جامعه به کمر درد مبتلا هستند و در طی زندگانی خود از آن رنج می برند.این مطالعات نشان داده اند که اثرات ماساژ برای درمان این گونه بیماران بسیار زیاد است و با انجام این کار می توانیم از میزان و وخامت این موضوع کم کنیم.

تاثیر مثبت ماساژ بر روی بافت های عمیق

تاریخچه به وجود آمدن ماساژ به قرن ها قبل باز می گردد ولی ماساژی که امروزه شاهد آن هستیم، قدمتی 200 ساله دارد. انجام دادن ماساژ با این حرکات که امروزه نیز باب است را یونانیان باستان و مردم خاورمیانه آغاز کردند و دریافتند که با انجام ماساژی عمیق می توانند مشکلات فیزیکی را تا حد زیادی رفع و دردهای ناشی از آن تسکین بدهند.

جالب است بدانید در قرن 19 متخصصان کانادایی این نوع ماساژ را "دیپ تی شو" نامیدند و در سال 1949 "دکتر تریز فیمز" راهنمایی های زیادی برای انجام دادن ماساژ ارائه داد تا این ماساژ به راحتی به بافت های عمیق بدن نفوذ کند و بتوان از ماساژ برای رفع مشکلات فیزیکی و... استفاده کرد تا دردها مزمن نشوند و تحت کنترل قرار بگیرند.ماساژ دادن عمیق بافت ها، یکی از سبک های مهم ماساژ به حساب می آید که انجام این ماساژ بیشتر بر روی بافت های همبند تاثیر دارد؛ یعنی نه تنها ماهیچه های بدن ماساژ داده می شوند؛ بلکه بر کل سطح بدن تاثیر دارد.

برای انجام دادن ماساژ عمیق بافت ها، ماساژتراپیست ها نه تنها از دست های خود بلکه از بازوان، انگشتان و حتی ابزارهای دیگری مانند؛ چوب، سنگ، سرامیک نیز استفاده می کنند. هر چه میزان فشار وارده بر بدن بیشتر باشد، ماساژ عمیق تر خواهد بود و این ابزار به کمک ماساژ دهنده خواهند آمد.ماساژ عمیق بافت های بدن می تواند به راحتی مشکلات عضلانی و حتی اسکلتی شخص ماساژ گیرنده را درمان کند و اگر درد مزمن یا فشار عضلانی در بدن وجود داشته باشد، برای رفع آن بسیار مفید خواهد بود.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه مریلند مشخص کرد، ماساژ عمیق برای بافت ها در رفع درد و تسکین دردهای مزمن آن بیشتر از درمان های دارویی تاثیر دارد و میتوان آنها را کنترل کرد.ماساژ گرفتن برای بدن دارای اثرات اولیه و ثانویه است که تاثیر اولیه آن شامل ریلکس شدن و احساس خوشایندی است که پیدا می کنید و اثرات ثانویه آن شامل درمان بیماری های عمیقی است که در زیر به اختصار در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

اثرات ثانویه ماساژ

جالب است بدانید اگر به صورت حرفه ای و عمیقی بافت های بدن مورد ماساژ قرار بگیرند، سیستم ایمنی ارتقا می یابد؛ بررسی ها نشان داده انجام ماساژ عمیق بر روی بافت های بدن میتواند به طور قابل ملاحظه ای فشار خون بالا را پایین بیاورد و در کنترل آن بسیار کمک کننده باشد.این نوع ماساژ می تواند گردش خون و لمفاتیک بدن را نیز بهتر کند و این موضوع سبب بیشتر شدن انعطاف و افزایش سوخت و ساز بدن می شود؛ با انجام دادن این ماساژ می توانید دردهای مزمن و مشکلات جسمی را رفع کنید.

اثر کاهش درد توسط ماساژ به اثبات رسیده است و دردهایی که ممکن است بر اثر عوامل مختلفی در بدن به وجود آمده باشد را می تواند از بین ببرد و باعث شود مفاصل حرکت طبیعی داشته و درد در نواحی مختلف بدن کاهش پیدا کند.انجام دادن ماساژ بر روی بافت های بدن می تواند سموم را که در یک نقطه جمع شده اند را در کل بدن آزاد کند و باعث شود هر چه زودتر این سموم دفع شده و از بین بروند و شخص تحت درمان قرار بگیرد.

در وادی ورزش نیز پزشکان برای رفع مصدومیت های احتمالی از ماساژ بافت های عمیق استفاده می کنند تا بافت ها زودتر بتوانند سلامتی خود را بدست آورند و ورزشکار بتواند زودتر به ورزش بپردازد.در دنیای شلوغ و پر مشغله کنونی استرس در هر سن و سالی زیاد شده و برای رفع این مشکل باید به دنبال راه حل مناسبی بود تا افراد با ریکاوری بدن بتوانند کیفیت زندگی روزمره خود را افزایش بدهند؛ ماساژ گرفتن می تواند اختلالات متعددی را در نواحی مختلف بدن که بر اثر استرس به وجود آمده از بین ببرد و باعث بهبود آنها بشود.

کم خوابی یا بیخوابی از مشکلات دنیای کنونی ماست که افراد بر اثر کار و درگیری های ذهنی زیاد به این عارضه مبتلا می شوند و نمی توانند به خوبی در شب استراحت کنند.با ماساژ دادن عمیق بافت ها، احساس آرامش به بدن منتقل می شود و الگوی خواب افراد تغییر می کند؛ در نتیجه می توانند با آرامش بیشتری بخوابند و خواب کامل تری داشته باشند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()