راهنمای ساده انجام انواع ماساژ درمانی

9 / 10
از 22 کاربر

ماساژ درمانی اعصاب و روان به بر طرف کردن اکثر مشکل های عصبی کمک می‌کند. در موارد اضطراب شدید، ماساژ درمانی اعصاب را باید با دقت کامل انجام داد. در اجرای ماساژ اعصاب، ایجاد ضربه‌های آرام پیشنهاد می‌شود.فشار پرعمق را نباید بر روی اعصاب متورم وارد کرد، چون این عمل باعث بالا رفتن التهاب می‌شود. همه ماساژی که به آن نیاز دارید، تنها یک تاپوتمان آرام یا حرکت های ضربه ‌ای به اعصاب است.

برای انجام ماساژ درمانی اعصاب با شانه‌ها شروع کنید و پس از آن به مچ دست ها برسید. زمانی که مدیریت آن قسمت از اندام را از دست می‌دهید، در ادامه ماساژ درمانی اعصاب دست‌ها را مقداری پایین آورده و فشار دیگری وارد کنید؛ در نتیجه این کار جریان گردش خون را بالا می برد.کمپرس کردن اعصاب ستون فقرات بسیار پرفایده و موثر است.

راهنمای ساده انجام انواع ماساژ درمانی

این عمل توسط کف دست‌ها صورت می گیرد. لرزیدن انگشت‌ها این اعصاب را تحریک می سازد. بی‌خوابی را می‌توان توسط ضربات آهسته و آرام در پایین ترین قسمت ستون فقرات و کل منطقه پشت درمان کرد.این نوع ماساژ درمانی کمک بسیاری به رفع آتروفی عضلات می‌کند که اغلب اگر عضله ها برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار نگیرند، این بیماری در آن‌ افراد به وجود می‌آید. این بیماری ممکن است به دلیل صدمه های بیماری‌های مفصلی، التهاب عضله ها و اعصاب و به کارگیری طولانی از باندهای زخم و تخته‌های شکسته بدنی مفصلی به وجود آید.

بدن انسان یک و نیم درصد وزن خودش را به صورت بافت‌های عضله ای حمل می‌کند. یک چهارم اندازه خون موجود در بدن در عضله ها جریان دارد. زمانی که از یک ماساژ درمانی خوب استفاده می کنید، ماهیچه‌ها مجددا بازسازی شده و در آخر می‌توانند از نصف خون موجود در بدن بهره مند بشوند.بنابراین، ماساژ درمانی خوراک اضافی را برای تغذیه بافت‌های ماهیچه ها فراهم کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا مقاوم تر بشوند. استفاده از ضربه های سبک و تند و لرزش به عضلات کمک می‌کند تا قدرت انقباض خود را وسعت بدهند.

ماساژ درمانی عضلات، ابتدا به وسیله کوبش و پس از آن توسط مالیدن انجام شده و در آخر به تاپوتمان ختم می‌شود. ماساژ درمانی برای برطرف کردن انقباض ماهیچه‌ای و از بین بردن چسبندگی مفاصل به کار می‌رود. کمی مالیدن به صورت آرام و حرکات ضربه‌ای باعث می‌شود تا عضله منقبض شده و پر قدرت تر بشوند.لرزش و مالش دایره ای و پر عمق، عضله ها را نرم می‌کند. مالیدن در زیر و اطراف عضله ها چسبندگی آن‌ها را برطرف می کند.

ماساژ درمانی را می‌ توان به صورت یک روش درمانی برای بر طرف کردن بیشتر بیماری‌های شایع استفاده کرد . شکل های مختلف ماساژ و سودمندی آن‌ها در درمان بیماری‌های مختلف را در ادامه مقاله بخوانید:

ماساژ درمانی مفاصل:

مفصل های تورم یافته و خشک را می‌ توان از روش ماساژی که با حرکت های مکانیکی ترکیب شده است، درمان کرد؛ با این حال انجام دادن ماساژ درمانی بر روی مفصل های پرخطر و التهابی و مفصل های مبتلا به سل پیشنهاد نمی شود.انجام دادن ماساژ درمانی همچنین در اشخاص مبتلا به بیماری‌های عفونی مانند دیفتری و سوزاک که موجب ترشح چرک در بدن می‌شوند توصیه نمی‌شود، چون امکان دارد با ماساژ درمانی چرک و عفونت به تمام نقاط بدن منتقل بشود .

رگ به رگ شدن ها و کبودی‌های موجود در بدن را می ‌توان توسط ماساژ درمانی بهبود بخشید؛ در این گونه موارد اول باید بخش ‌های به خطر افتاده را به مدت 15 تا 30 دقیقه در حمام زیر آب داغ قرار داد و بعد ماساژ درمانی را برای چند دقیقه اجرا کرد.وارد آوردن ضربه‌ ها و انجام مالش ‌های نرم بر روی بافت ‌های آسیب دیده و اطراف آن‌ ها پیشنهاد می‌شود؛ همچنین شکستگی‌ ها را می‌توان از طریق ماساژ درمان کرد .

روش لرزش :

این نوع ماساژ درمانی توسط تکان دادن سریع و حرکت های فشاری توسط دست‌ها یا انگشتان بر روی بدن انجام می‌ شود. دست ماساژ دهنده باید مدام در تحرک باشد. لرزیدن در درمان التهاب اعصاب یا درد اعصاب زمانی که مرحله التهابی به پایان رسیده مفید و موثر است.لرزش جریان خون، فعالیت غدد و شبکه‌های عصبی را تحریک کرده و علاوه بر این به حرکت روده‌ها نیز کمک خواهد کرد. مدل دیگر ماساژ در بیشتر موارد ماساژ ارتعاشی است. این شکل ماساژ درمانی تنها توسط افراد آموزش دیده می‌تواند صورت بگیرد.لرزش ماهیچه ها هنگامی که به وسیله یک ماشین الکتریکی و ویژه انجام می شود کارآیی بهتری دارد.

موارد لازم برای انجام ماساژ درمانی

روغن دانه پنبه معمولا جهت ماساژ درمانی مورد استفاده قرار می‌ گیرد؛ اما کره هم برای پر کردن گونه‌ها و گردن و علاوه بر آنها برای بزرگ کردن سینه‌ها استفاده می‌شود. اگر کاربر مخالف استفاده از روغن باشد، پودر تالک را می‌توان به کار برد. روغن روی بدن اشخاصی که موی زیادی دارند نباید استفاده بشود.ماساژ درمانی عمومی اندام می‌تواند به مدت 40 تا 45 دقیقه و ماساژ درمانی موضعی می‌تواند به مدت 10 تا 15 دقیقه انجام بشود. روغن مورد استفاده در ماساژ درمانی باید بعد از انجام ماساژ درمانی کاملاً از بدن شسته شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()