ماساژ ساق پا چه فوایدی دارد؟

9 / 10
از 22 کاربر

پا به عنوان قلب دوم ما شناخته شده است و نقش بسیار مهمی در سلامت بدن بازی می کند. همان طور که می دانید پاها باید وزن کل بدن را تحمل کنند و حفظ تعادل بدن نیز برعهده ی پا می باشد.اگر کوچکترین خستگی یا ناراحتی در کف پا ایجاد شود به سرعت به تمام بدن انتقال پیدا می کند. به همین دلیل برای تشخیص و درمان بیماری های گوناگون از ماساژ پا شروع می کنند و اصطلاحا از علم Reflexolongy (رفلکسولوژی) بهره می برند و به این معتقد هستند که انرژی های پایدار و خوب برای بدن به پاها مخصوصا کف پا متصل هستند.

با انجام حرکات غیر اصولی ورزشی، ایستادن بیش از حد یا حتی داشتن وزن زیاد ساق پا نیز دچار درد و گرفتگی خواهد شد که برای رفع این مشکلات بهتر است ابتدا از ماساژ استفاده کنیم و بعد از آن به درمان دارویی بپردازیم.بهتر است از روش ریلکس کردن عضلات استفاده کنید و تورم و دردهای کوچک را کم کم تسکین دهید. با کمک ماساژ می توانید حتی از میزان استرس، فشار عضلانی و دردهای ناشی از راه رفتن های طولانی و کار روزانه کم کنید.

ماساژ ساق پا چه فوایدی دارد؟

استفاده از کفش های مناسب و راحت نیز میتواند به راحتی به شما کمک کند تا فعالیت روزانه خود را راحت تر انجام دهید و در پایان روز دچار دردهای عضلانی و اسپاسم های کمتری شوید.یکی از انتخاب های خوبی که می توانید برای کفش مناسب داشته باشید، کفش های راحتی پرفکت استپس می باشد که در مدل های متفاوت و با کفی های طبی که دارد شما را در راه رفتن و انجام دادن فعالیت های روزانه کمتر دچار خستگی و دردهای عضلانی می کند.

در پایان روز به کمک ماساژ پا قادر خواهید بود جریان خون را در بدن نیز بهبود ببخشید و احتمال ایجاد خطراتی مانند گرفتگی، رگ به رگ شدن ساق و مچ پاها را نیز کاهش دهید.پزشکان به این نتیجه رسیده اند ماساژ ساق و کف پاها می تواند تا درصد زیادی از اضطراب و افسردگی را در افراد بهبود ببخشد، مخصوصا زنانی که در دوران یائسگی به سر می برند و اغلب دچار افسردگی و اضطراب می شوند.

حتی به اثبات رسیده افرادی که دچار سر دردهای مزمن هستند با انجام دادن ماساژ ساق پا و کف پا می توانند تا حد بسیار زیادی از این درد کم کرده یا حتی آن را متوقف کنند.قوس زیاد کف پا یا بیش از حد صاف بودن کف پا میتواند مشکلات زیادی را به وجود بیاورد که با ماساژ ساق پاها و کف پا می توانید به راحتی این علائم را کم کنید و در بعضی از موارد گاهی به درمان آنها نیز بپردازید.

با ماساژ پا می توانید پایانه های عصبی که در پاها قرار دارند و با کل بدن در ارتباط هستند را فعال کنید و آثار درمانی آن را مشاهده کنید.انجام دادن ماساژ اگر به صورت حرفه ای انجام شود، شما می توانید تاثیرات بهتری را روی بدن خود مشاهده کنید و اگر برای شما این امکان وجود ندارد که به صورت روزانه به مراکز ماساژ مراجعه کنید می توانید در خانه با استفاده از دستگاه های ماساژ که امروزه برای ارائه ماساژ در نواحی مختلف بدن استفاده می شوند، مانند دستگاه ماساژ اسپرتک مدل 619، ماساژور پا اسپرتک مدل 1889 و .... استفاده کنید.با انتخاب و استفاده از این دستگاه ماساژور پا می توانید به صورت تخصصی ساق و کف پاهای خود را ماساژ دهید.

این دستگاه ها با داشتن کیسه های هوا در قسمت کف، پشت و حتی روی پا این نواحی را ماساژ می دهند و در بعضی از مدل های دستگاه های ماساژور سیستم گرمایش نیز تعبیه شده است که باعث ریلکس شدن عضلات، ماهیچه ها می شود و احساس خوبی را به شما منتقل می کند.

تنها کاری که شما بعد از خستگی یک روز کاری و خسته کننده باید انجام دهید، قرار دادن پاها در این دستگاه های ماساژ است و بعد از تنظیم ارتفاع دستگاه ماساژور، می توانید از ماساژ دادن اصلی ترین اعضای بدنتان لذت ببرید و به آرامش لذت بخشی برسید.بعد از انجام ماساژ توصیه می شود پاهای خود را درون آب گرم که چند قطره اسانس مورد علاقه خود را داخل آن ریخته اید، بگذارید و بعد از گذشت 10 تا 20 دقیقه پاها را بیرون بیاورید و آنها را خشک کرده و خواب خوبی را تجربه کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()