مزیت برتر ماساژ پا و رفلکسولوژی

10 / 10
از 1 کاربر

ماساژ درمانی به انجام دادن حرکاتی با دست بر روی بافت های بدن گفته شده که باعث درمان استرس و فشار عضلانی و دردهای مزمن بدن می شود. قدمت انجام دادن این حرکت به قرن ها پیش باز می گردد که افرادی در خاورمیانه برای درمان تب و... با انجام حرکاتی بر روی بدن افراد، بیماری ها و انواع دردهای مزمن را به سادگی درمان می کردند.زمانی که در ماهیچه ها بیش از اندازه فعالیت کرده اند، مواد زاید مانند اسید لاتیک در بدن تجمع پیدا می کند و باعث اسپاسم عضلات و دردهای شدید در آنها می شود.

ماساژ دادن نواحی مختلف بدن باعث می شود گردش خون در بدن بهتر بشود و مواد غذایی و اکسیژن بیشتری به بافت های بدن منتقل خواهد شد.عضلات زمانی که تحت فشار قرار بگیرند، رگ ها و اعصاب نیز تحت فشار قرار می گیرند و با انجام دادن ماساژ بر روی ناحیه ی تحت فشار باعث کم شدن درد و فشار وارد بر عضلات می شوید.تحقیقات نشان داده است که ماساژ بر کل بدن تاثیرات زیادی دارد، حتی اگر شما ناحیه ای به خصوص را ماساژ بدهید.

مزیت برتر ماساژ پا و رفلکسولوژی

با انجام دادن ماساژ در بدن هورمونی به نام کورتیزول تولید شده که باعث بالا رفتن سیستم ایمنی بدن می شود و استرس را از کل بدن کم می کند.انجام دادن ماساژ حتما لازم نیست توسط افراد حرفه ای انجام بشود، شما می توانید در خانه بدون هیچ هزینه ای خودتان برای سلامتی بدن این کار را از انجام بدهید. حتی افرادی که به هیچ عنوان دوست ندارند که به پاهای خود دست بزنند با انجام دادن تنها یک بار ماساژ محکم و اصولی از این کار لذت خواهند برد.

انجام دادن ماساژ پا باعث بهبود گردش خون در بدن، ایجاد حس تازگی و آرامش، از بین رفتن خستگی و استرس و خلاص شدن از درد و گرفتگی های بافت ها می شود و برای بدن بسیار مفید خواهد بود.افرادی که حتی یک بار ماساژ دیدن را تجربه کرده اند،می دانند که ماساژ پا بسیار لذت بخش است و به بازیافتن آرامش آنها کمک خواهد کرد. کف پا از نقاط حساس بدن است که با ماساژ آن فرد میتواند تمام تنش های عضلانی بدن را از بین ببرد و حس آرامش را تنها با ماساژ دادن پا به راحتی تجربه کند.

با رفلکسوژی یا بازتاب درمانی که گاهی اوقات ماساژ دهنده قسمت مشخصی از پای فرد را ماساژ می دهد، اندام دیگر بدن مثلا گوش بهبود می یابد.مناطقی که فشار و ماساژ بر روی آنها انجام می شود را مناطق بازیابی نامیده اند. متخصصان می گویند هر منطقه رفلکس مربوط به اندام خاصی از بدن را دارد و همان طور که می دانید دست ها و پاها بسیار حساس هستند و با کوچکترین فشاری بر روی این حسگرها مکانیسم کل بدن تحت تاثیر قرار می گیرد و مبارزه علیه ناهنجاری بدن شروع می شود.

انرژی بدن و جریان خون در کل بدن جاری هستند و اگر به هر دلیلی در بخشی از بدن مسدود شده باشند، عملکرد اندام را در آن ناحیه دچار اختلال می کند و هر قسمت از بدن نیز اگر نتواند وظایف خود را به خوبی عمل کند، کم کم بیماری در تمام بدن شیوع پیدا خواهد کرد.کل بدن در دست ها و پاها بازتاب دارند؛ پای چپ یا دست چپ بازتاب سمت چپ بدن بوده، پای راست و دست راست بازتاب سمت راست بدن، داخل پا یا داخل دست بازتاب ستون فقرات، انگشتان چه دست و چه پا، بازتاب سرو گردن و اندام های دورنی بدن، استخوان های بلند پا بازتاب قوس کمر، زیر انگشتان پا بازتاب اندام های بین کمر و گردن، مانند ریه، قلب و ... هستند.

زمانی که شما با اطلاع از این بازتاب ها بر روی منطقه خاصی از پای خود دست می گذارید، می توانید انرژی که در این نواحی مسدود شده است را آزاد کنید.انجام دادن ماساژ همان طور که می دانید باعث زیاد شدن گردش خون و انتشار اندروفین در بدن میشود؛ انتشار این هورمون در بدن احساس خوبی ایجاد می کند و شادابی را به فرد ماساژ گیرنده هدیه می دهد.با اطلاع از این علم یا کمک گرفتن از افرادی که بر این علم تسلط دارند، به راحتی می توانید علاوه بر بدست آوردن آرامش و ریلکس شدن نواحی مختلف بدن، اندام هایی که دچار بیماری و ناراحتی هستند را نیز درمان کنید.

به طور مثال، اگر سینوس های شما دچار مشکل است و در این ناحیه احساس درد دارید با آگاهی از اینکه اگر قسمتی از انگشتان دست و پاهایتان را ماساژ دهید می توانید به بهبود سینوس های خود کمک کنید؛ بدین ترتیب قادر خواهید بود سلامت خود را به راحتی حفظ کنید و آن را ارتقا بدهید.این علم بسیار گسترده است و بهتر است برای انجام دادن ماساژ بر روی پا به آرامی و در کمال آرامش این کار را انجام بدهید تا بتوانید آرامش خود را بدست آورید و اگر بیماری در نواحی مختلف بدن وجود دارد، آن را با تکرار ماساژ درمان کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()