با تردمیل اشتباه ورزش نکنید!

9 / 10
از 22 کاربر

نقش انجام دادن ورزش برای ارتقای سطح سلامتی و حتی رسیدن به تناسب اندام بسیار زیاد است. انجام دادن ورزش نیز مانند سایر کارهایی که انجام می دهید دارای قوانین و مقرارت خاصی است که این قوانین در هر رشته ورزشی و مطابق با هدفی که داریم تغییر می کند.

کوچکترین اشتباهی در زمان اجرای هر ورزشی ممکن است عواقب سنگینی برای ما داشته باشد. انجام ورزش به صورت نادرست میتواند سوخت و ساز بدن ما را تغییر دهد، باعث شلی و حتی ضعیف شدن بدن شود و میزان آسیب پذیری بدن را زیاد کند.قبل از شروع هر ورزشی به اهدافی که دارید خوب فکر کنید به طور مثال اگر می خواهید لاغر شوید و بدنتان فرم بگیرید باید ورزش هایی انجام دهید که شما را در رسیدن به این هدف یاری کند نه اینکه بدتر به شما آسیب بزند و شما را از هدفتان دور کند.

با تردمیل اشتباه ورزش نکنید!

همان طور که اشاره شد اگر هدف شما از انجام دادن ورزش رسیدن به لاغری و تناسب اندام است باید روزانه ورزش منظم هوازی انجام دهید و علاوه بر آن از رژیم غذایی مناسبی نیز پیروی کنید تا در عین حال که مواد مورد نیاز را به بدنتان می رسانید از رسیدن مواد و چربی های مضر نیز جلوگیری کنید. در دنیای امروزی اکثر ما وقتی برای انجام دادن ورزش روزانه نداریم و نمی توانیم به باشگاه برویم و ساعتی را به ورزش بپردازیم. اما این گرفتاری ها و مشغله های روزانه نباید باعث تبل شدن ما شوند و سلامتی خود را فراموش کنیم.

اگر شما نیز نمی توانید به فضای بیرون از خانه بروید و در پارک ها یا باشگاه ها ورزش کنید بهتر است برای خانه دستگاه هوازی تهیه کنید تا با کمک آنها بتوانید در هر ساعتی که فرصت پیدا کردید ورزش انجام داده و به حفظ تناسب اندام و لاغریتان کمک زیادی کنید. در زمان انجام دادن ورزش با کمک دستگاه های هوازی مانند تردمیل ممکن است اشتباهاتی را به دلیل عدم آگاهی از این دستگاه انجام دهید که به بدنتان آسیب وارد شود که در ادامه نکاتی را به شما یادآوری می کنیم تا بتوانید با استفاده از دستگاه های هوازی ورزش خوبی را انجام دهید و کم کم به اهداف مورد نظرتان نزدیک شوید.

به یاد داشته باشید زمانی که با تردمیل ورزش می کنید نباید تمرینات طولانی مدتی انجام دهید تا از نفس بیفتید. انجام دادن تمرینات طولانی به این معنی نیست که شما زودتر و بهتر به نتایج مورد نظرتان می رسید. زمان های انجام دادن ورزشتان را به تایم های کوتاه تری مانند 3 تا یک رب تقسیم بندی کنید تا با انرژی بتوانید راه بروید یا بدوید.

به یاد داشته باشید اینکه از اول تا آخر تمرین با یک سرعت راه بروید یا حتی بدوید برای بدن چندان فایده ای ندارد و بهترین کار آن است که از تمرینات تناوبی استفاده کنید. یعنی در واقع دو دقیقه راه بروید و 1 دقیقه یا حتی چند ثانیه با سرعت بالاتری بدوید و این کار را مدام تکرار کنید تا تایم مشخص شده برای ورزشتان تمام شود. گمان نکنید به دلیل اینکه تردمیل گوشه اتاق و در نزدیکی شماست می توانید هر زمان که اراده کردید به روی آن بروید و ورزش کنید. قبل از شروع ورزشتان گرم کردن بدن را فراموش نکنید تا بدن با آمادگی کامل به تمرینات شما پاسخ بدهد.

در زمان اتمام تمرینات نیز به یکباره ورزش را رها نکنید تا دچار مشکل نشوید. چند دقیقه قبل از اتمام ورزشتان سرعت تردمیل را کم کنید تا از شتاب ضربان قلبتان کم شود و بدن از جنب و جوش بیفتد و بعد از آن آهسته از تردمیل پایین بیایید. در هنگام استفاده از تردمیل پا برهنه نباشید و حتما از کفش ورزشی مناسب استفاده کنید تا به پاها و عضلات آن آسیبی وارد نشود.

زمانی که بر روی تردمیل راه می روید و تمرینات ورزشیتان را انجام می دهید نباید سرتان را به پایین بیندازید و دائما به حرکت پاهایتان نگاه کنید. این کار فقط باعث سردرد و گردن درد شما خواهد شد و هیچ سود دیگری برای شما ندارد. گاهی ممکن است با نگاه کردن و تمرکز زیاد بر روی حرکت پاها حتی شما تعادل خود را از دست بدهید، زمین بخورید و آسیب ببینید. پس زمانی که بر روی تردمیل می روید باید بدن شما حالت طبیعی داشته باشد و سعی کنید به روبه رو نگاه کنید و شکم را تحت فشار به داخل بکشید تا عضلات آن قوی شوند. اگر می خواهید بدنتان چربی سوزی بیشتری انجام دهد، بهتر است دست ها را خم کرده و همراه با حرکت بدنتان آنها را نیز تکان دهید تا سوخت و ساز بدن زیادتر شود.

درست است که اغلب تردمیل های امروزی به ضربه گیرهای قوی مجهز شده اند و شتاب حرکت و قدم برداشتن شما را می گیرند ولی بهتر است در زمان راه رفتن با پاشنه پا بر روی تسمه تردمیل فرود نیاید و از تمام قسمت های پایتان استفاده کنید. همان طور که یاد آوری کردیم بدن زود به یک روال عادت میکند به همین دلیل بهتر است هر هفته یا نهایتا ماهی یک بار برنامه ورزشی و حتی غذایی خود را تغییر دهید تا میزان کالری سوزی خود را افزایش دهید.

اگر بتوانید در کنار پیاده روی و ورزش همراه با تردمیل ورزش های دیگری مانند از طناب زدن، هولاهوپ یا حتی از دیگر دستگاه های هوازی مانند اسکی فضایی استفاده کنید میتوانید در تمریناتتان تنوع ایجاد کرده و میزان کالری سوزی خود را افزایش دهید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، بهتر است با تغییر سرعت، زمان، شیب و حتی شدت تمرینات میزان چربی سوزی خود را تغییر دهید.

- دستگیره های تردمیل را به صورت مداوم نگیرید، زیرا نه تنها باعث حفظ تعادل شما نخواهند شد بلکه سبب به هم خوردن تعادل شما نیز می شوند. زمانی که به صورت عادی بر روی تردمیل گام بردارید تعادل شما به هم نمی خورد و به راحتی می توانید تمرینات خوبی با تردمیل انجام دهید.

فرم درست کمرتان را در زمان پیاده روی بر روی تردمیل حفظ کنید و سعی داشته باشید قوز نکنید تا به عضلات و مفاصل شما آسیبی نرسد. اگر در زمان انجام دادن تمرینات احساس سرگیجه یا سیاه شدن اطراف را داشتید در ابتدا سرعت دستگاه را کم و بعد تردمیل را خاموش کنید و با تکیه دادن پاهای خود به میز یا دیوار باعث بالا رفتن جریان خون در بدن شوید. ورزش را نباید در هر شرایطی ادامه دهید تا با بیماری و خستگی بیش از حد دچار کرخی در ورزش شوید و به کل آن را ترک کنید.

ورزش منظم مي تواند براي خواب همه ما مفيد باشد، حتي براي افرادي كه از مشكل بي خوابي رنج مي برند. يك روز ورزش كردن باعث بهبود وضعیت خواب میشود و فقط افراد علاقمند به انجام ورزش منظم، متوجه تفاوت قابل توجه در كيفيت خواب مي شوند. و این را فراموش نکنید اگر نمي توانيد بخوابيد؟ اكنون زمان شروع انجام ورزش منظم فرا رسیده است. سعی کنید ورزش را روزانه و منظم انجام دهید، زمانی که ورزش شما روزانه و منظم نباشد بدن تحت فشار قرار می گیرد و کمتر اکسیژن دریافت میکند و سوخت و ساز کمتر در بدن شما انجام می شود.

میدانید که روند سوخت و ساز در بدن شما با بیشتر شدن سنتان کم می شود و بهترین راه مقابله با این مشکل انجام ورزش های بيشتر مانند انجام تمرين هاي استقامتي، قلبي و عروقي و هوازی در کنار هم است. اگر بتوانید بیشتر روزهای هفته را با کمک دستگاه های هوازی مانند تردمیل ورزش کنید میتوانید خطر ابتلا به سرماخوردگی یا بیماری های شایع دیگر را تا 50 درصد کاهش دهید و زمستان را با سلامتی و قوای جسمانی بیشتری به پایان برسانید.

با رعایت این نکات ورزش ساده برای ارتقای سلامتی و رسیدن به تناسب اندامتان با کمک تردمیل کار زیادی انجام خواهید داد و نتایج آن را مشاهده می کنید و در ضمن در زمان انجام دادن ورزش و تمرینات ورزشی مصرف غذاهای سالم را فراموش نکنید. بهتر است در کنار ورزش، تغذیه مناسب و استراحت کافی داشته باشید تا بدن بتواند خود را ریکاوری کرده و به فعالیت های شما واکنش درستی نشان دهد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()