09377000080
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 19 مهر 1395 در ساعت 30 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 9 )

بعضی افراد گمان می کنند استفاده طولانی مدت از دوچرخه ثابت سبب پهن شدن و بزرگی ران ها می شود. در حالیکه این باور صحت ندارد. با یک نگاه به اندام قهرمانان ورزش دوچرخه سواری، می توانید ببینید اندازه ران و باسن آن ها تا چقدر متناسب و زیبا است. در واقع پهنا و شکل لگن یک ویژگی وراثتی می باشد و با ورزش تغییر چندانی نخواهد کرد. اما اگر در هنگام رکاب زدن با دوچرخه ثابت، مقاومت دستگاه را بالا ببریم باسن، ران ، ساق پا، و سایر اندام تحتانی عضله ای تر و قدرتمندتر می شوند.

در مورد افراد چاق، وقتی توده عضلانی افزایش می یابد، ممکن است آن ناحیه حجیم تر و پهن تر به نظر برسد. اما تمرینات صحیح، توده های چربی را کاهش می دهد و با بافت عضلانی جایگزین می کند. این افراد باید روی دوچرخه ثابت با مقاومت کم و سرعت زیاد رکاب بزنند. این روش پاها را لاغر می کند. وقتی پا به اندازه دلخواه لاغر شد، برای سفت کردن ماهیچه ها و عضلانی کردن پا باید مقاومت دستگاه را افزایش بدهند. مقاومت بیشتر دوچرخه های ثابت به وسیله یک مگنت تا 8 درجه قابل تنظیم است.

تاثیر دوچرخه ثابت بر روی ران و لگن

برای کاهش وزن، تمرینات استقامتی که همان تمرینات هوازی و ایروبیک هستند، توصیه می شود. امروزه در بین مردم ورزش ایروبیک به یک سری حرکات ریتمیک مستمر و تکرار پذیر گفته می شود که آن ها را بدون دستگاه های ورزشی انجام می دهند. در حالیکه هر فعالیت ریتمیک طولانی مدت که ضربان قلب را بالا ببرد، ورزش ایروبیک محسوب می شود. وقتی روی دوچرخه ثابت خود هماهنگ با یک موزیک تند رکاب می زنید در واقع مشغول ورزش ایروبیک هستید و از همه مزایای این نوع ورزش بهرمند می شوید.

توجه داشته باشید برای رسیدن به مرحله چربی سوزی می بایست حدود 30 تا 45 دقیقه ورزش کنید. چون در 15 دقیقه اول بدن فقط قند می سوزاند و بعد از 15 دقیقه به سراغ چربی ها می رود. تعداد جلسات ورزشی در طول هفته می بایست 3 تا 5 جلسه باشد. در واقع کار با دوچرخه ثابت یک ورزش قدرتی- استقامتی است. ولی بر اساس نیاز و هدف خود می توانید یکی از فاکتورها را بیشتر یا کمتر مورد استفاده قرار بدهید. اگرچه بدون رعایت رژیم غذایی مناسب دست یابی به اهداف مورد نظر تقربیا غیر ممکن می شود.

شما با رژیم غذایی نمی توانید کاهش وزن را در موضع مشخصی از بدن متمرکز کنید. اما ورزش این امکان را برای شما فراهم می آورد. در واقع لاغری موضعی فقط با تمرینات ورزشی مناسب امکان پذیر می شود.

انجام تمرینات قدرتی با دوچرخه ثابت باعث کشیدگی و تقویت عضلات شکم و باسن می شود. در کنار این ورزش، شنا و دراز و نشست بسیار تاثیر گذار هستند. به طور کلی انجام ورزش های هوازی، سبب کاهش وزن می شود و با اضافه کردن بعضی از تمرینات قدرتی می توانید کاهش وزن را در موضع دلخواه بدن متمرکز کنید. گرچه ممکن است سایر اندام ها نیز تا حدی لاغر بشوند. پس از دست یافتن به وزن ایده آل می توانید با تمرینات قدرتی بدن خود را عضلانی و سفت کنید.

ارسال نظر

نیما :
18 3
خوب بود
Zahra :
12 3
عالی بود مرسی
assieh :
9 1
عالی بود مستفیظ شدم فقط آیا این ورزش برای فتق رانی مناسبه؟
سینا :
7 0
بابا دمتون گرم
NaVa :
6 1
برام سوال بود که آیا دوچرخه ثابت کمکی به لاغری پاها میکنه با نتیجه عکس داره …ممنوون از توضیحااتتون 🙏🏻🌻
مدیریت :
22 5
سپاس از حسن توجه شما
:
3 0
متشکرم از توضیحات مفیدتون
:
1 1
مختصر و مفید
:
0 0
عالی
فاطی :
0 0
عالی
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو انواع تعمیرات مربوط به تردمیل انواع تعمیرات مربوط به تردمیل اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟ آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()