تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه

9 / 10
از 22 کاربر

همه ما داشتن تناسب اندام و هیکلی زیبا را دوست داریم و برای رسیدن به این هدف بزرگ راه و روشی مشخص وجود داشته که به دلیل آنکه احتیاج به کمی صبوری و پشت کار دارد، بیشتر افراد از انجام دادن آن در می روند و به دنبال راه های آسانتری می گردند. گاهی هستند افرادی که با اینکه ورزش زیادی انجام می دهند و عرق می ریزند، اما وزن کم نمی کنند که با کمی بررسی در نحوه کار این مشکل نیز حل شدنی است.

محققان و مربیان معتقدند در نوع و نحوه ورزش کردن ما مشکلاتی وجود دارد که نمی توانیم به هدف مورد نظرمان برسیم. اگر ورزش و فعالیت روزانه خود را نادرست انجام دهید جالب است بدانید حتی به عکس نیز عمل می کند و مانند ترمزی سد راه شما خواهد شد.

تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه

اغلب افراد گمان می کنند تنها با حضور در باشگاه ها می توانند حتی اگر به صورت نامنظم نیز ورزش کنند به اهداف مورد نظرشان برسند و تناسب اندام دلخواهشان را بدست آورند. در صورتی که باید بدانید حتی اگر در روز 30 دقیقه در خانه با کمک تردمیل یا بیرون از خانه تنها پیاده روی ساده ای انجام دهید میتوانید به اهدافتان برسید، فقط کافی است در اجرای آن مداومت داشته باشید تا نتایج مورد نظرتان را مشاهده کنید.

نوع و شدت ورزش شما هر چه که باشد باید بدنتان در آن وضعیت راحت باشد تا بتواند کالری سوزی انجام دهد. اگر به دلایل مختلفی نمی توانید به بیرون از خانه برای انجام دادن ورزش بروید بهترین کار آن است که در خانه شرایطی را فراهم کنید تا بتوانید حتی به صورت حرفه ای ورزش کنید.

در این مقاله سعی می کنیم تجهیزاتی که به شما کمک می کنند تا بتوانید ورزش مناسبی برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری انجام دهید را معرفی کنیم تا با شناخت و استفاده از آنها راحت تر بتوانید به مقصد خود برسید. قبل از محیا کردن شرایط برای انجام ورزش چند نکته را فراموش نکنید تا ورزش موفقی داشته باشید.

دو ساعت قبل از شروع تمرینات خود 2 لیوان آب بنوشید تا انرژی بیشتری برای انجام دادن ورزش داشته باشید. جالب است بدانید زمانی که بدن شما دچار کم آبی شود، زودتر خسته خواهد شد و سریعتر ورزش را رها خواهید کرد. هورمون های بدن زمانی که دچار کم آبی می شوند به شدت به هم می ریزند و توانی برای ادامه ورزشتان نخواهید داشت.

انجام دادن ورزش های هوازی در خانه این روزها با وجود دستگاه های هوازی متنوع به راحتی انجام میشود. کافی است برای خانه تردمیل، دوچرخه ثابت ، اسکی فضایی و ... تهیه کنید تا بتوانید در هر ساعتی از شبانه روز که زمان کافی بدست آوردید ورزش انجام دهید.

تردمیل

تردمیل یکی از دستگاه های هوازی بسیار خوبی است که به شما کمک می کند تا بتوانید در خانه راه رفتن را شبیه سازی کنید، بدون اینکه لازم باشد نگران سرما یا گرما، آلودگی هوا و حتی ناامنی محیط بیرون از خانه باشید.

به یاد داشته باشید زمانی که بر روی تردمیل می روید و برنامه های ورزشی خود را اجرا می کنید نباید در حال کتاب خواندن باشید و بهتر است تمام حواس و تمرکزتان را جمع انجام دادن ورزش کنید و سعی نمایید ذهن خود را از دغدغه های روزانه پاک کنید و با گوش دادن به موسیقی ذهنتان را آرام کنید و انرژی بیشتری برای ادامه دادن ورزش پیدا کنید. با کمک دستگاه های هوازی می توانید شدت و سرعت تمریناتتان را تغییر دهید و با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده این دستگاه ها به ورزشتان تنوع ببخشید.

در زمان انجام دادن ورزشتان تنوع ایجاد کنید و برای مدت طولانی یک ورزش را به صورت مداوم انجام ندهید. ورزش کردن نیازی به فضای باز و وسیع زیادی ندارد و شما با چند راه کار ساده می توانید خانه را به باشگاه ورزشی تبدیل کنید. برای تکمیل کردن ورزشتان در خانه هر روز قسمتی از بدنتان را ورزش دهید تا با انجام حرکاتی آنها را انعطاف پذیر کرده و نرمش دهید.

توپ پیلاتس

توپ های پیلاتس از اجزای اصلی باشگاه ها هستند که می توانید با توجه وزن و قد خود یکی از آنها را به صورت اختصاصی برای خانه تهیه کنید. این توپ ها به شما کمک می کنند تمرینات ورزشی زیاد و متنوعی انجام دهید و نواحی مختلف بدنتان را از شر چربی های اضافی خلاص کرده و حتی به آنها فرم دهید.

دوچرخه ثابت

برای خانه با توجه وزنتان دوچرخه ثابتی تهیه کنید و با رکاب زدن بر روی آنها کالری سوزی خوبی به راه بیندازید و چربی بسوزانید و در ضمن عضلات ران و شکم خود را نیز تقویت نمایید.

کتل بل

از کتل بل ها نیز در خانه میتوانید استفاده کنید و کار با آنها فوق العاده است. با کمک کتل بل میتوانید تمرینات زیادی را انجام دهید و عضلاتتان را نیز قدرتمند کنید. انجام دادن ورزش با این وسیله بسیار راحت است و بدون نیاز به مربی نیز می توانید تاثیر فوق العاده ای روی بدن خود بگذارید. با استفاده از کتل بل میتوانید تعادل خود را بهتر کرده و به عضلات مرکزی بدنتان قدرت ببخشید.

فوم رولر

تهیه فوم ورزشی از ضروریات برای انجام دادن ورزش در خانه نیست، اما با تهیه و کمک آن میتوانید ورزش بهتری انجام دهید. پس از پایان ورزش قدرتی و هوازی میدانید که بدن نیاز به سرد کردن دارد و برای انجام این کار و خلاص کردن بدن از اسپاسم های ناشی از ورزش می توانید از فوم رولر یا همان فوم ورزشی کمک بگیرید. با کمک این وسیله می توانید حرکات کششی راحت تری انجام داده و به جریان بهتر خونتان کمک بیشتری کنید.

طناب

از قدیم این وسیله در هر خانه وجود داشت و امروزه استفاده آن با وجود وسایل ها ی رنگانگ ورزشی کمی کمرنگ شده است. جالب است بدانید تحقیقات زیادی اثبات کرده اند که طناب زدن ارزش زیادی برای سلامت بدن و افزایش قدرت بدنی دارد و بهتر است به طور مرتب از آن استفاده کنید.

10 دقیقه طناب زدن معادل 45 دقیقه ورزش کردن است و با کمک آن میتوان 700 کالری در ساعت سوزاند. این وسیله ورزشی ساده تقریبا در همه خانه ها وجود دارد و بهتر است این ورزش را زودتر شروع کنید. اغلب ورزشکاران مانند: بوکسورها، کشتی‌گیران و ... برای بالا رفتن آمادگی جسمانی شان از این ورزش استفاده می کنند و بدن خود را از این طریق روی فرم نگه می دارند. با انجام دادن طناب ‌بازی پاها، بازوها و شانه‌ها را میتوان تقویت کرد.

کش TRX

با تهیه کش TRX میتوانید خانه را به راحتی به یک باشگاه چند منظوره تبدیل کنید. میدانید که این وسیله در خانه نیز قابل استفاده است و با کمک سی دی های آموزشی و تلاش خودتان میتوانید انواع ورزش های کششی، قدرتی، مقاومتی را در خانه انجام دهید. این تمرین با کمک وزن بدنتان انجام می شود و می تواند سبب ثبات، قدرت و انعطاف پذیری بیشتری برای شما شود.

دمبل

تهیه یک جفت دمبل مناسب را برای خانه فراموش نکنید. با کمک این وسیله ورزشی میتوانید عضلات خود را تقویت کنید. اگر نمی توانید دمبل تهیه کنید میتوانید از وسایل سنگین دیگری مانند: بطری آب، قوطی رب یا یک بسته برنج و ... برای تمرینات استفاده کنید و مشکلی برای گرفتن آن با دست نداشته باشید. با تهیه این تجهیزات به راحتی بدون حضور مربی میتوانید ورزش روزانه خوبی برای بدنتان در خانه انجام دهید و کالری بسوزانید و بدون اینکه لازم باشد از خانه خارج شوید و از کسی کمک بگیرید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()