راهنمای تنظیم دوچرخه ثابت

9 / 10
از 22 کاربر

اگر دوچرخه ثابت را برای استفاده در خانه خریداری می‌کنید، بهتر است فضایی را برای آن در نظر بگیرید که جای کافی برای سوار و پیاده شدن داشته باشید؛ همچنین بسیار مهم است که چگونه روی دوچرخه می‌نشینید و باید به‌صورتی قرار داده شوند که تمام قسمت‌های متحرک آن‌ به‌طور ایمن قابلیت حرکت داشته باشد.

راهنمای تنظیم دوچرخه ثابت

زین دوچرخه ثابت: زین باید به‌طور کامل موازی با زمین قرار گیرد. اگر جهت آن به‌سمت بالا باشد، به کشاله ران فشار وارد می‌کند و اگر به‌سمت پایین باشد، فشار زیادی روی بازو و شانه‌ها وارد خواهد شد.

ارتفاع زین دوچرخه ثابت: برای تنظیم درست زین باید ارتفاع آن را طوری تنظیم کنید که وقتی روی صندلی می‌نشینید، زانوهایتان مقداری خم شده باشند. نکته دیگر اینکه هنگام پدال زدن، نباید مفاصل لگن حرکت‌های ضربه‌ای شدید داشته باشد؛ زیرا موجب درد یا بی‌حسی خواهد شد.

دسته دوچرخه ثابت: در دوچرخه‌های ثابت، تنظیم دسته دوچرخه اهمیت دارد و باید به‌سمت جلو قرار گرفته شود. اگر دسته‌ دوچرخه بیش از حد بالا باشد، به نشیمن‌گاه فشار زیادی وارد می‌شود. دسته‌های پایین نیز خستگی بازوها، شانه و کمردرد را به‌همراه خواهد داشت.

بسیار قابل توجه است که شاید استفاده از دوچرخه و انجام تنظیمات اضافی مستلزم چند روز یا چند هفته زمان باشد تا به موقعیت ایده‌آلتان برای ورزش با دوچرخه ثابت برسید، بنابراین صبور باشید. یکی از رایج‌ترین دلایل رها کردن افراد در دوچرخه‌سواری با دوچرخه ثابت، احساس ناراحتی و کلافگی است. تنظیم و استفاده مناسب از دوچرخه ثابت امکان انجام ورزشی راحت و لذت‌بخش را مهیا می‌سازد.

ارسال نظر

اسدالله : 09104719464
0 0
سلام این دوچرخه ها چطور از stopخارج میشوند؟ ممکن هست راهنمایی کنید ممنون
مدیریت : پاسخ
0 0
با سلام عملکرد این دوچرخه ها بصورت مگنتی دستی از 1 تا 8 مرحله می باشد. 1 نرم ترین حالت و 8 سخت ترین حالت پدال در این نوع دوچرخه ها می باشد. این نوع دوچرخه سرعتی نمی باشد و STOP در آنها تعبیه نشده است.
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن پیاده روی؛ اکسیر جوانی با تردمیل اشتباه ورزش نکنید!
نمایش همه
علاقه مندی ها ()