نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن

9 / 10
از 22 کاربر

همیشه شروع کاری تازه سخت است مخصوصا اگر این کار انجام دادن ورزش باشد و شما مدت های زیادی را به یکجا نشستن و تنبلی عادت کرده باشید. اما برای بعضی افراد همین که ساعت خود را تنظیم کنند تا سر ساعتی به آنها انجام دادن ورزش را یادآوری کند و کفش هایشان را آماده کنند کافی است و به راحتی بلند می شوند و به سراغ ورزش می روند حتی در باشگاه های دور از خانه.

به یاد داشته باشید که برای انجام دادن ورزش نباید به خودتان سخت بگیرید. گه گاهی تمرین نکردن هیچ ایرادی ندارد و حتی گاهی با انجام ندادن ورزش در واقع زمانی به ریکاوری شدن بدن به خودتان می دهید تا بتوانید زودتر به اهداف تناسب اندام خود برسید.

نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن

حتما سوال شما در حال حاضر این است برای بیشتر شدن انگیزه مان برای انجام دادن ورزش منظم و روزانه چه باید کنیم؟ فراموش نکنید اگر به هر دلیلی از ورزش کردن خسته شده‌اید یا به دلیل رفتن به مسافرت نتوانستید یک هفته ورزش انجام دهید احساس شکست ‌نکنید و بدانید هر چند که بیرون آمدن از این وضعیت کمی دشوار است ولی غیرممکن نیست.

به راه حل هایی که در ادامه به شما یادآوری می کنیم عمل کنید تا بتوانید با انگیزه بیشتری تمریناتتان را انجام دهید و به اهدافتان برسید.

** برای اینکه اهدافی را که امروز دارید فراموش نکنید آنها را یادداشت کنید و گاهی به آنها سر بزنید. سعی کنید راه هایی را پیدا کرده که بتوانند به شما کمک کنند تا سریع تر به اهداف مورد نظرتان برسید. به یاد داشته باشید علاوه بر داشتن هدفی کلی بهتر است اهدافی برای کوتاه مدت تان نیز در نظر بگیرد تا با سریع تر رسیدن به آنها بتوانید انگیزه خوبی برای ادامه فعالیت و رژیم تان داشته باشید.

برنامه ورزشی خوبی برای هر روز خود تهیه کنید و حداقل برای انجام دادن آن 30 دقیقه زمان بگذارید و تمام اتفاق هایی که برایتان در زمان اجرای ورزش یا رعایت رژیم غذایتان می افتد را بنویسید تا حتی خواندن آنها باعث ایجاد انگیزه در شما شود.

** گوش دان به موسیقی مورد علاقه و مهیج در زمان انجام دادن ورزش برای ایجاد انگیزه بسیار موثر است و سبب سرگرم شدن شما می شود. پس تا می توانید لیستی از آهنگ های مورد علاقه تان را تهیه کنید.

**امروزه همان طور که می دانید لازم نیست برای انجام دادن ورزش به خارج از خانه بروید و مسافتی را برای رسیدن به باشگاه ها طی کنید. با تهیه دستگاه هوازی مانند: تردمیل برای خانه به سادگی می توانید در خانه آن هم به صورت اصولی ورزش کنید.

دیدن دستگاه های هوازی در زمان بلند شدن از خواب ایجاد انگیزه خواهد کرد و شما می توانید به راحتی بدون نگرانی از سرما یا گرما یا حتی آلودگی هوا در خانه برنامه های از پیش تعیین شده دستگاه ها را انتخاب نمایید و ورزش روزانه مناسبی انجام دهید.

** اگر می خواهید از برنامه های از پیش تعیین شده دستگاه هوازی تردمیل استفاده نکنید بهتر است برنامه هایی تهیه کنید که بر اساس روحیه خود تنظیم کرده اید. به طور مثال اگر در یک روز احساس می کنید پر انرژی و سرحال هستید تمریناتی سخت تر مانند تمرینات کاردیو یا دویدن انجام دهید و اگر روزی انرژی کمتری دارید، بهتر است تمرینات کششی یا تمرینات هوازی با سرعت کمتری را انجام دهید. سعی کنید هر تمرینی که انجام می دهید در پایان تمرینات احساس خوبی داشته باشید. مهم این است که در زمان انجام دادن تمرینات تان لذت ببرید تا راحت تر بتوانید به هدفتان دست پیدا کنید.

** رقابت ایجاد انگیزه می کند و بهتر است با دوستان همراه خود رقابت و مسابقه ای خوبی راه بیندازید. برای انجام دادن این کار از داخل خانه نیز می توانید اقدام کرده و از اینترنت و رسانه های جمعی استفاده کنید و به راحتی گروه مسابقه ای برای خود راه بیندازید.

** اگر فرصت کافی ندارید و نمی توانید به خارج از خانه یا باشگاه بروید، بهتر است ساعت کوک کرده یا صبح زود قبل از رفتن به سرکار یا آخر شب که به خانه برمی گردید ورزش کنید. با استفاده از تردمیل حتی می توانید زمانی که می خواهید سریال موردعلاقه تان را نیز تماشا کنید ورزش خود را انجام دهید تا متوجه گذر زمان نشوید.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که داشتن هدف برای انجام ورزش، همه چیز را آسان تر می کند و بهتر است در زمان انجام دادن ورزش آنها را برای خودتان مرور کنید تا بتوانید با انگیزه بیشتری برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید.

فراموش نکنید که ارزش انجام دادن ورزش آن هم به صورت منظم و به موقع کمتر از یک مصاحبه شغلی مهم نیست و باید همیشه برای حفظ سلامتی خودتان وقت و ارزش زیادی قائل باشید.

**همیشه کتانی ورزشی خوب با رنگ خاص و جذابی که دوست دارید برای خود تهیه کنید یا لباس ورزشی مناسبی برای خود بخرید. همین کار یعنی پوشیدن کفش و لباسی که دوست دارید برای انجام دادن ورزش تان انگیزه ایجاد شده و باعث می شود از انجام دادن ورزش دلزده نشوید و با اشتیاق بیشتر این کار را انجام دهید.

هستند افرادی که فکر می کنند از ورزش کردن متنفرند در حالی که اینگونه نیست و فقط به کمی انگیزه احتیاج دارند. اگر در خانه ورزش می کنید می توانید از برنامه های غذایی و برنامه های ورزشی که به صورت آنلاین ارائه می شوند استفاده کنید و در خانه برای خود باشگاه مناسبی را به راه بیندازید.

**به سادگی در رفتارهایتان تغییر انجام دهید و بعد از مدتی که ورزش تان دچار یکنواختی شده است برای افزایش انگیزه تان ورزش هایی مانند: یوگا، دوچرخه سواری و ... را در هفته امتحان کنید.

زمانی که با پشت کار ورزش را به عادت تبدیل کنید متوجه می‌شوید که ورزش چه احساس خوبی به شما منتقل می کند و به اهدافتان نزدیک تر خواهید شد. 

** از شخص دیگری بخواهید به شما کمک کند تا بتوانید ورزش و برنامه های ورزشی تان را راحت تر انجام دهید. این شخص می تواند با یادآوری ورزش به شما سبب بالا رفتن انگیزه تان شود. یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا یک شخص مهم دیگر می تواند این کار را به سادگی برای شما انجام دهد تا شما به تمرینات تان پایبند بمانید. به او بگویید اگر شما به تمرینات تان عمل نکردید برای شما جریمه‌هایی در نظر بگیرد و اگر به تمام آنها عمل کردید به شما پاداش دهد تا برای ادامه راه انگیزه زیادی داشته باشید.

** به تمرینتان مانند یک تفریح نگاه کنید. هر فعالیت ورزشی که از آن لذت می برید را انجام دهید و لازم نیست حتما بدوید یا راه بروید. می توانید برای ورزش هر کدام از رشته هایی که دوست دارید را انتخاب کنید تا گردش خون و ترشح اندروفین در بدن شما زیاد شود و از مزایای آن بهره مند شوید.

ورزش کردن برای آزار رساندن به خود نیست و باید از انجام دادن آن لذت ببرید تا بدن بتواند از مزایای مفید آن استفاده کند. پس به سراغ ورزشی بروید که دوستش دارید و برای داشتن زندگی پرتحرک، با نشاط، تنی سالم و رسیدن به تناسب اندام مناسبی تلاش کنید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن پیاده روی؛ اکسیر جوانی با تردمیل اشتباه ورزش نکنید! نکاتی که قبل از دویدن بر روی تردمیل باید بدانید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()