ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن

9 / 10
از 22 کاربر

شاید شما هم بارها شنیده باشید که بزرگترهای ما دائما به ما گوشزد می کنند که بعد از خوردن غذا حمام نرویم، ورزش نکنیم، نخوابیم و ... که در این مقاله با هم می خواهیم بررسی کنیم که آیا میتوان بعد از غذا خوردن فعالیتی انجام داد یا بهتر است استراحت کنیم و کاری انجام ندهیم. اکثر افراد تصور می کنند زمانی که بعد از خوردن غذا فعالیتی انجام دهیم و ورزش کنیم دچار دل درد و سکته قلبی خواهیم شد، اما بهتر است بدانید بعد از غذا خوردن اگر ورزش کنید دچار دل درد نخواهید شد، مگر آنکه بیش از اندازه غذا خورده باشید و ورزش شدیدی کرده باشید.

ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن

پزشکان و متخصصان امروز عقیده دارند که برای ورزش کردن نباید معده شما خالی خالی باشد تا دچار عوارض بد آن شوید و نباید هم به حد بسیار زیادی غذا میل کنید. بهتر است قبل از ورزش مقدار کمی غذا خورده باشید و بعد از آن ورزش را شروع کنید. در بین مردم این باور رواج پیدا کرده بود که اگر تمرینات ورزشی خود را با معده خالی انجام دهید سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا خواهد کرد. در صورتی که بهتر است بدانید اگر بدن در زمان ورزش کردن چیزی برای سوزاندن نداشته باشد، پروتئین مورد نیازش را از عضلاتتان بیرون می کشد و آنها را برای تولید انرژی می سوزاند.

اینگونه بعد از گذشت مدتی شما مشاهده خواهید کرد که در زمان انجام دادن ورزش حجم عضلات شما کاهش پیدا کرده است و شاید افرادی که متوجه نباشند فکر کنند لاغر شده اند و در نهایت سرعت سوخت و ساز و متابولیسم بدن شما تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. همان طور که میدانید معده کیسه عضلانی است که با انقباضات خود سبب هضم غذاهای موجود در خود میشود و کمک می کند تا غذاها با شیره های گوارشی راحت تر مخلوط و هضم شوند.

زمانی که اکسیژن کافی به بدن و الخصوص معده برسد، تمام اعضای بدن کار خود را به درستی انجام می دهند اما وقتی با انجام دادن فعالیت و ورزشی سنگین فشار زیادی به بدن وارد کنید یا حتی غذای زیادی خورده باشید، قلب این توانایی را نخواهد داشت تا هم به معده خون رسانی کافی را انجام دهد و سبب هضم غذا شود و هم به عضلات اکسیژن مورد نیاز را برساند و این موضوع برای فرد مشکل ایجاد خواهد کرد. اگر بتوانید قبل از ورزش غذای سبکی بخورید و مطمئن باشید هیچ عارضه ای برای شما رخ نخواهد داد و با انرژی کامل می توانید ورزش مفیدی انجام دهید.

لازم نیست بعد از خوردن غذا شال و کلاه کنید و به بیرون از خانه یا باشگاه بروید، زیرا با باشگاه رفتن خیلی نمی توانید ورزش سبکی انجام دهید و دچار مشکل می شوید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید آن است با استفاده از تردمیل و سرعت های متفاوت آن ورزش سبکی انجام دهید. تردمیل با سرعت های متفاوت و قابل کنترلی که دارد به شما کمک می کند تا در هر ساعت از شبانه روز که فرصتی پیدا کردید بتوانید ورزش کنید و احتیاج به حضور مربی یا برنامه های حرفه ای نیز نداشته باشید.

محققان اعلام کرده اند زمانی که شما پیش از ورزش غذای سبکی می خورید باعث می شوید سریع تر وزن کم کنید، زیرا با انجام این کار بدن کالری بیشتری می سوزاند و فعال است. بدن بعد از غذا خوردن تا 4 ساعت فعال و در حال فعالیت است که در این هنگام اگر ورزش کنید راحت تر می تواند چربی های اضافی را بسوزانید.

حتی برای اثبات این موضوع که ورزش و انجام دادن فعالیت کاری لازم و مفید است، جمله ای زیبا ساخته شده است که می گوید؛ اگر بعد از صرف غذا 100 قدم راه بروید تا 99 سال زنده خواهید ماند. اگر زیاد خورده اید و معده شما پر شده است، انجام ورزش و پیاده روی بلافاصله بعد از صرف غذا درست نیست و سبب برگشت اسید معده به بالا می شود و شما را دچار مشکلات زیادی خواهد کرد. با کمترین سرعت تردمیل بعد از غذا به خصوص در شب پیاده روی نرمالی را انجام دهید تا هم هضم غذا بهتر شود و هم کالری های اضافی بدن شما سوزانده شوند، قند خون شما تحت کنترل در بیاید و هم تری گلیسرید در بدن شما از بین برود.

تردمیل به شما کمک می کند تا اگر عادت دارید بعد از شام خوردن تلویزیون ببینید یا با کامپیوتر کار کنید و حداقل به آرامی 15 دقیقه قدم بزنید و فعالیتی داشته باشید. ورزش و بخصوص پیاده روی بعد از صرف غذا تناقضی با سلامتی و لاغری ندارد و تنها مواردی که باید بعد از صرف غذا رعایت کنید آن است که دراز نکشید تا تلویزیون نگاه کنید یا میوه و نوشیدنی های مضر بخورید و … زمان انجام دادن ورزش را درست انتخاب کنید تا بر روی قسمت‌های مختلف بدن تأثیر مخربی نگذارد. به یاد داشته باشید که مصرف غذاهای سنگین و ورزش فوری بعد از غذا فشار وارده بر قلب را چند برابر می‌کند.

درست است که فعالیت بدنی می تواند به هضم بهتر غذا کمک کند، اما باید فاصله زمانی برای انجام دادن ورزش را رعایت کنید و غذای سبکی نیز میل کنید. ورزشی سبک مانند: یک پیاده روی ساده در تایم زمانی مشخص مانند نیم تا یک ساعت بعد از صرف غذا بهترین کاری است که میتوانید برای ارتقای سلامتیتان انجام دهید. برای انجام دادن ورزش و پیاده روی به شرایط فردی، اجتماعی، روانی و جسمی خود نیز توجه کنید تا بتوانید به این کار تداوم ببخشید و آن را مرتب انجام دهید.

با وجود تردمیل در خانه در هر شرایط آب و هوایی یا حتی آلودگی هوا لازم نیست ورزش خود را به تعویق بیندازید و می توانید به راحتی آن را اصولی و درست انجام دهید. اگر زمانی که خیلی سنگین هستید پیاده روی انجام دهید، دچار مشکلات تنفسی نیز خواهید شد و مشکلات جدی بیشتری برای شما به وجود خواهد آمد. تحرک و پیاده روی یکی از عوامل مهم برای رسیدن به سلامتی است که البته باید در زمان انجام آن مصرف درست مواد غذایی و تغذیه مناسب را نیز فراموش نکنید تا با رعایت این دو نکته مهم در زندگی خطر ابتلا به انواع بیماری ها کاهش پیدا کند.

لازم نیست مدت زمان زیادی را به ورزش بپردازید و بعد از یک مدت هم خسته شوید و آن را گنار بگذارید، اما اگر فقط روزی نیم ساعت با سرعت نه چندان زیاد هم بتوانید راه بروید قادر خواهید بود خطر بسیاری از بیماری های مزمن را در حدود 30 تا 40 درصد کاهش دهید. انجام ورزش‌های سنگین را بعد از صرف غذا فراموش کنید، زیرا نه تنها این کار سودمند نیست بلکه آسیب دیدگی زیادی برای اعضای بدن شما به وجود می آورد. اینکه چه مقدار ورزش برای شما لازم است و چه ورزشی کنید بستگی به شما و بدنتان دارد و باید برای انتخاب آن به شرایط جسمی و روانی خود توجه کنید، مخصوصا افرادی که دارای مشکلات قلبی و عروقی هستند یا افراد دیابتی که مشکلات بیشتری دارند و در این باره حتما با پزشک مشورتی داشته باشند.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()