پیاده روی؛ اکسیر جوانی

9 / 10
از 22 کاربر

میدانید که با افزایش سن بدن دچار تغییرات زیادی می شود و تقریبا این تغییرات در تمام قسمت های مختلف بدن مشاهده می‌شود، مانند: قلب، ریه ها،عضلات و از همه مهم تر استخوان ها. افراد در طی این دوران به جنب و جوش زیادی می افتند تا بتوانند با داشتن راه حلی جلوی عوارض پیری و بالا رفتن سن را در بدنشان بگیرند.

قبل از اینکه وارد میانسالی شوید باید به فکر حفظ اندام و سلامتی آن باشید تا احتیاجی هم به اکسیری برای جوانی نداشته باشید. اما به هر حال ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است و همین الان شروع کردن بهتر است نشستن و تنبلی است. برای اینکه بتوانید پیری و عوارض آن را به تاخیر بیندازید باید رژیم غذایی سالمی داشته باشید و ورزش را به صورت منظم انجام دهید.

پیاده روی؛ اکسیر جوانی

زمانی که بدن خود را به انجام دادن ورزش عادت دهید کم کم به خصوص در سنین بالا باعث افزایش ظرفیت های قلب، ریه، استحکام استخوان ها و ... در بدنتان خواهید شد. شاید دیده باشید که افراد زیادی در اطراف ما با بالا رفتن سن و سالشان یک جا نشستن و کم تحرکی را انتخاب می کنند که این روش آنها را قطعا دچار مشکلات و بیماری های زیادی خواهد کرد.

با انجام دادن فعالیت های فیزیکی شما قادر خواهید بود انواع بیماری های قلبی، ریوی، سرطان هایی مانند: روده، معده و ... را از خود دور کنید و بیماری های ساده ای مانند: کلسترول، چربی خون، قند خون و ... را تحت کنترل خود در بیاورید. زمانی که شما حتی ورزش ساده ای مانند پیاده روی را به طور مرتب و البته اصولی روزانه انجام دهید به بدنتان کمک کرده اید تا کلسیم را در داخل استخوان هایش حفظ کند و باعث استحکام استخوان ها شود.

افسردگی اغلب با بالا رفتن سن به سراغ اکثر افراد می آید و اگر تسلیم آن شوید گوشه گیر و حتی خانه نشین خواهید شد. اگر شما نیز مانند بیشتر افراد با بالا رفتن سن و سالتان می ترسید که از خانه بیرون بیایید و با سرما یا گرمای بیش از حد هوا دچار مریضی شوید یا نگران آلودگی هوا و عوارض آن هستید باید به شما بگوییم برای داشتن تحرکی روزانه لازم نیست به بیرون از خانه بیایید تا نگرا خوردن زمین و عواقب آن باشید.

با خرید دستگاه های هوازی مانند تردمیل میتوانید بدون دلشوره و نگرانی برای به وجود آمدن حادثه یا بیماری به صورت منظم و البته اصولی ورزش کنید و جوانی از دست رفته خود را به راحتی بازگردانید. با کمک تردمیل های جدید می توانید برنامه های متنوعی را در خانه اجرا کنید بدون اینکه به مربی یا حضور دیگران احتیاجی داشته باشید. ضربه گیرهای قوی که بر روی تردمیل های مختلف نصب شده اند تسمه و فضایی که بر روی آن راه می روید را نرم و قابل انعطاف می کنند و دیگر لازم نیست نگران وارد شدن فشار به روی زانوها و کمرتان باشید.

با انجام دادن ورزش میتواند تعادل، قدرت عضلات ، انعطاف‌ پذیری و متابولیسم بدنتان را افزایش داده و با بدنی سالم روزهای جوانی را دوباره تجربه کنید. زمانی که با این کار ساده بدن خود را سالم نگه دارید، هزینه کمتری را نیز صرف درمان و دکتر و ... خواهید کرد و این هزینه ها را صرف شادابی و ورزش و تغذیه خود می کنید.

اگر انجام دادن ورزش را دیر شروع کرده اید و به انواع بیماری ها حتی بیماری قلبی نیز دچار شده اید لازم نیست نگران باشید و باید بگوییم باز برای انجام ندادن ورزش بهانه خوبی ندارید. امروزه برنامه های ورزشی خاصی برای افراد مبتلا به بیماری هایی نظیر نارسایی های قلبی- عروقی، افزایش قند خون ، پوکی استخوان، فشارخون بالا، افسردگی و... طراحی شده است که با آموزش و فراگیری آنها میتوانید فعالیت را جایگزین تنبلی و یک جا نشستن کنید.

لازم است به شما یادآوری کنم شاید در دهه 20 سالگی زندگیتان اگر هر چه می خورید و می نوشیدید اشکالی نداشت و شما دچار مشکلی نمی شدید اما باید این را بدانید اگر همان رویه را در دهه 30 سالگی زندگیتان ادامه دهید نه تنها دچار اضافه وزن خواهید شد بلکه بیماری های مختلف نیز به سراغتان خواهند آمد و از آن بدتر آنکه اگر این رویه را در سنین چهل و پنجاه سالگی نیز ادامه بدهید حتما تبدیل به آدمی چاق، بیمار، عبوس و کم تحرک خواهید شد.

با انجام تمرینات ‌مداوم‌ و پیگیری ورزش به صورت منظم میتوانید سوخت ‌و ساز بدن‌ را نیز بالا ببرید و حتی با رعایت برنامه غذایی درست شاهد کم کردن وزن و از بین بردن چربی های اضافی بدنتان نیز باشید. حتی اگر نمی توانید هر روز منظم ورزش کنید حداقل سه‌ یا چهار روز در هفته، روزی‌ یک‌ ساعت‌ پیاده‌روی‌ کنید تا بدن تحرکی داشته باشد.

پیاده‌ روی‌ برای هر سنی‌ سودمند است، اما راه کاری برای حفظ اکسیر جوانی به خصوص برای خانم ها محسوب می شود. پیاده روی ورزشی ساده می باشد که خیلی‌ آسان‌ می ‌توان آن را‌ شروع‌ کرد و با یک‌ برنامه‌ منظم‌ ادامه داد. معمولاً خانم‌ ها با بالا رفتن سن شان به طور چشم گیری کم‌ تحرک‌ می ‌شوند و از این‌ هنگام‌ است‌ که‌ کم کم اضافه ‌وزن‌ به سراغشان می آید.

هنوز خیلی دیر نشده به طور مثال در سی‌ سالگی‌ بهترین‌ زمان‌ برای‌ شروع‌ کردن پیاده‌روی‌ است‌ فراموش نکنید زمانی که کم‌ تحرک‌ شوید سوخت‌ و ساز بدن تان‌ نیز کاهش‌ می ‌یابد و مقدار کالری‌ کمتری‌ می‌ سوزانید و دچار چاقی خواهید شد. سعی کنید تمرینات را به صورت‌ مداوم‌ انجام دهید زیرا نرمش‌ و بدنسازی‌ و حتی پیاده روی اگر به صورت منظم و مداوم انجام شوند میزان‌ سوخت ‌و ساز بدن‌ را بالا می ‌برند و برای رسیدن به اهداف سلامتی و تناسب اندام کمک زیادی به ما خواهند کرد.

زمانی سن کم کم بالاتر نیز می رود مثلا در چهل‌ سالگی‌ به‌ بعد اکثر خانم‌ها دچار ‌فشارهای‌ روحی‌ متعدد می شوند و بنابراین‌ لازم‌ است‌ به‌ طور جدی‌ ورزش را پیگیری کنید تا با پیشگیری ‌بتوانید امراض‌ گوناگون را از خود دور کنید و‌ به فکر سلامتی‌ خود باشید. با انجام دادن ورزش میتوانید خطر مرگ‌ زودرس‌ را کاهش‌ دهید. ورزش حتی اگر ‌سبک‌ و ملایم‌ انجام‌ شود نیز میتواند بانوان‌ را از بی ‌تحرکی نجات داده و انواع بیماری های مزمن مانند انواع ‌ سرطان‌ ها را از آنها دور کند.

همان طور که میدانید با بالا رفتن‌ سن تراکم‌ ماهیچه ها و حتی استخوان ها نیز کاهش پیدا می کند که با انجام دادن ورزش حتی پیاده روی ساده ای که روزانه در خانه با کمک تردمیل انجام می دهید می توانید استحکام‌ ماهیچه ها را حفظ کنید و حتی موجب‌ قوی‌ شدن‌ آنها نیز شوید.

زنان در دوره ای از زندگی خود با ‌مسئله‌ یائسگی‌ روبه رو خواهند بود و با شروع این دوران بدن استروژن‌ کمتری‌ تولید می ‌کند و از این مرحله وقوع‌ فرایند پیری‌ سریع تر خود را نشان‌ می ‌دهد. برای جلوگیری از این اتفاق بهترین کار آن است که حتی اگر نمی توانید یا حوصله انجام دادن ورزش را ندارید با پیاده‌ روی‌ کردن‌ قادر خواهید بود خود را از بی‌ تحرک‌ و ‌فعالیت‌ کم نجات دهید. لازم است بگوییم اگر به‌ دنبال‌ اکسیر جوانی‌ هستید باید بدانید ‌ این اکسیر‌ چیزی‌ نیست‌ جز انجام دادن ورزش.…

کاهش‌ تراکم‌ استخوان‌ منجر به‌ شکستگی‌ و ترک‌ خوردن استخوان‌ خواهد شد. تا قبل از ابتلا به این مشکل باید با انجام ورزش و پیروی از رژیم غذایی مناسب جلوی این اتفاق بزرگ را گرفت. پیاده‌روی‌ با تردمیل چه بیرون از خانه چه در خانه می ‌تواند کیفیت زندگی‌ ‌و سلامتی بدن ما را مطلوب‌ کند. با انجام دادن ساده ترین ورزش مانند پیاده روی میتوانید تمام اندام های حیاتی بدنتان را شاداب و سالم نگه دارید و دوران کهنسالی خوبی را با سلامتی و کیفیت کامل پشت سر بگذارید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()