09377000080
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | شنبه 8 ارديبهشت 1397 در ساعت 26 : 19 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

یکی از بهترین دستگاه های هوازی که برای رسیدن به تناسب اندام چه در باشگاه و چه در خانه به ما کمک زیادی می کند، دوچرخه ثابت است. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که نمی توانید زمانی را به باشگاه رفتن و استفاده از امکانات آن اختصاص دهید بهتر است برای خانه دستگاه هوازی انتخاب کنید.

10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت نیز یک از دستگاه های هوازی بسیار مفید است که در زمان انتخاب می توانید به مزیت های آن فکر کنید. در این مقاله قصد داریم 10 مزیت شاخص و برتر دوچرخه ثابت را به شما یادآوری کنیم تا بتوانید با توجه به آنها دوچرخه ثابت مناسبی تهیه کنید و از مزیت های آن نیز بهره مند شوید.

همان طور که می دانید دوچرخه ثابت دارای انواع مختلفی است که باید با توجه به نیازی که دارید و شرایط بدنی خود بهترین گزینه را انتخاب نمایید. دوچرخه ثابت نشسته، دوچرخه ثابت اسپینینگ و دوچرخه ثابت ایستاده از انواع دوچرخه ثابت هستند که فواید زیادی برای سلامتی و هم زیبایی و خوش اندامی ما دارند.

دوچرخه ثابت می توانید به ارتقای قدرت بدنی و کاهش وزن ما کمک کند و از طریق آن ورزش شاد و پر بازده ای را امتحان کنیم تا به اهداف مورد نظرمان برسیم.

فیتنسی هوازی می باشد

استفاده از دوچرخه ثابت مانند دیگر دستگاه های هوازی می تواند به شما برای رسیدن به اندامی خوب و ایده آل کمک کند. به طور مثال با پدال زدن بر روی برای دوچرخه ثابت اسپینینگ می توانید تعداد ضربان قلب خود را به خوبی بالا ببرید و سبب بیشتر شدن جریان خون در بدنتان شوید.

با استفاده از برنامه های اصولی و درست که اغلب دوچرخه ها نیز دارای برنامه از پیش تعیین شده نیز هستند می توانید در محیطی کنترل شده، تمرینات شدید و دشوار هوازی را انجام دهید. با کمک دوچرخه ثابت می توانید به راحتی بر روی دوچرخه ثابت به صورن متناوب پدال بزنید و با کنترل خود پدال زدنی پر سرعت با وقفه های ریکاوری راحت تر داشته باشید. بعد از مدت زمانی که میزان آمادگی جسمانی تان افزایش پیدا کرد می توانید یک برنامه برنامه تمرینی HIIT (تمرینات دشوار و شدید) را برای خود تهیه کرده و آن را اجرا کنید.

نوع و شدت پدالی که می زنید، میزان تلاش و وقفه هایی که بین تمرینات انجام می دهید را می توانید بر روی دوچرخه ثابت تنظیم و کنترل کنید.

دوچرخه ثابت نیز مانند دیگر دستگاه های هوازی دارای نمایشگری است که به شما امکان مشاهده تعداد ضربان قلب، شدت تمرینات، زمان و ... را می دهد و شما به راحتی می توانید شاهد پیشرفت های خود باشید و انگیزه ای مضاعف پیدا کنید.

برای اینکه تمرینات هوازی طولانی و سخت برای شما خسته کننده و آزار دهنده نشوند می توانید این دستگاه هوازی را به مکانی که شلوغ و پر رفت و آمد است یا در مقابل تلویزیون قرار دهید تا با سرگرم شدن متوجه گذر زمان نشوید و بتوانید تمرینات را به خوبی انجام دهید.

قدرت بدنی را افزایش می دهد

به اشتباه اکثر افراد گمان می کنند دوچرخه سواری برای بدن مفید است و بدون را قدرتمند می کند که کاملا حرفه ای در پستی و بلندی های سخت کوهستان انجام شود، در حالی که این تفکر اشتباه است و با استفاده از تمام دوچرخه های ثابت که میتوان میزان مقاومت و شدت آنها را به دلخواه تغییر داد و به قدرتمند شدن بدن کمک کرد.

اتفاقا با کمک دوچرخه های ثابت میتوان به دلخواه میزان مقاومت دستگاه را بالا برد و زمانی را نیز برای ریکاوری در نظر گرفت و با متناوب انجام دادن این کار بدن را قدرتمند تر کرد و راحت تر نیز از شر چربی های اضافی بدن خلاص شد.

دوچرخه ثابت اسپینینگ برای افزایش قدرت بدنی بیشتر توصیه می شوند و از طریق آنها راحت تر میتوان به هدفی که مد نظر دارید برسید و عضلات را قدرتمند کنید، مخصوصا عضلات دوقلو ساق پا و عضلات ران را.

زمانی که دوچرخه ثابت های نشسته را انتخاب می کنید نه تنها پاها قدرتمند تر می شوند، بلکه تمام عضلات مختلف بدن با انتخاب مقاومت های مختلف به چالش کشیده خواهند شد. از جمله عضلاتی که به چالش کشیده می شوند عبارت اند از: عضلات میانی بدن مخصوصا عضلات شکمی که برای اکثر افراد اهمیت زیاد دارند.

در زمان دوچرخه سواری بالا تنه نیز درگیر فعالیت شده، زیرا دست ها برای گرفتن دستگیره های دوچرخه ثابت عضلات دست ها و شانه را وادار به فعالیت می کنند و موجب تقویت آنها نیز خواهند شد.

کاهش وزن را راحت تر می کند

زمانی که از دوچرخه ثابت استفاده می کنید در واقع ورزش های هوازی و قدرتی را با یکدیگر انجام داده اید و در نتیجه کالری سوزی بیشتری در بدن شما اتفاق می افتد. به یاد داشته باشید با 40 دقیقه ای تمرین شدید با استفاده از دوچرخه ثابت می توانید بیش از 600 کالری بسوزانید و زودتر به تناسب اندام دلخواهتان برسید.

با کمک دوچرخه ثابت هم وزن کم می کنید و هم عضله می سازید. ساختن عضله و افزایش حجم آنها به بیشتر شدن سوخت و ساز بدن کمک زیادی خواهد کرد.

تاثیرات منفی ناچیزی دارد

دوچرخه سواری، ورزش هوازی مفیدی برای بدن است و تاثیرات منفی کمی برای بدن دارد و به راحتی با استفاده از آن می توانید مراقب بدن و حتی مفاصل خود باشید و حتی مربیان برای ریکاوری دوران مصدومیت، تمرین با دوچرخه ثابت را بهترین گزینه می دانند و به ورزشکاران پیشنهاد می دهند.

باعث تحرک مفاصل می شود

سلامت مفاصل برای تمام افراد مهم و ضروری است و باید حواس مان به آنها باشد. استفاده از دوچرخه ثابت به شما کمک می کند از تمام مفاصل پا مانند: قوزک پا، زانو و مفاصل ران محافظت کرده و حتی آنها را تقویت کنید. فقط کافی است در زمان استفاده از این دستگاه به افزایش مقاومت پدال و رعایت فرم صحیح حرکت دقت کنید تا بتوانید فشار بر روی عضلات بیاورید و قدرت آنها را افزایش دهید.

ایمنی دارد

استفاده از دوچرخه ثابت راهی ایمن برای رسیدن به تناسب اندام و بدون دچار شدن به مصدومیت است. علاقه مندان به دوچرخه سواری به دور از ترافیک، برف و باران یا حتی تصادف می توانند این ورزش را انجام دهند و بدون نگرانی به هدف خود فکر کنند.

کار با آن راحت است

تمرین با دوچرخه ثابت بسیار ساده و راحت است و نیاز به آموزش خاصی ندارد و تمام افراد با هر سن و سالی مناسب می باشد. کافی است فرم صحیح نشستن و انجام دادن حرکات و پدال زدن را رعایت کنید تا بتوانید تمرین خوبی انجام دهید.

با استفاده از دوچرخه ثابت احتمال مصدومیتی برای شما وجود ندارد و می توانید به راحتی به اهداف خود مانند کاهش وزن و ارتقای قدرت بدنی برسید.

تنوع در تمرینات دارد

در دوچرخه ثابت های امروزی برنامه های از پیش تعیین شده ای تعبیه شده است که با انتخاب هر یک از آنها می توانید تمرینات را از تکراری بودن نجات دهید و دیگر اجرای ورزش برای شما خسته کننده نباشد.

پدال زدن معکوس با دوچرخه ثابت را نیز امتحان کنید تا به تمرینات تان تنوعی بدهید و برای بدن نیز شوکی باشد.

کم هزینه است

خرید دوچرخه ثابت نسبت به هزینه ای که باید برای رفتن به باشگاه و خرج و مخارج های آن بدهید بسیار اندک است و با هزینه کم می توانید دستگاه هوازی مفیدی برای خود تهیه کنید و برای استفاده از آن به لوازم و ابزار حرفه ای مانند: دستکش و کفش و ... احتیاجی ندارید.

ارسال نظر

امیرحسین :
17 5
عالی برای چربی سوزی فوق العاده
نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو انواع تعمیرات مربوط به تردمیل انواع تعمیرات مربوط به تردمیل اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟ آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟
8 / 10
از 2 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()