افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل!

9 / 10
از 22 کاربر

شاید شما هم حس کرده باشید که نداشتن اعتماد به نفس می تواند چه تبعاتی را برای ما در زندگی به وجود بیاورد. این حس اعتمادبه‌نفس از اعتقادات درونی، کارها و اهدافی که در زندگی داریم یا برای آینده خود متصور می شویم نشأت می گیرد که در پایان باعث اعتمادبه‌نفس کلی ما خواهد شد.

همان طور که می دانید راه حل های زیادی هستند که سبب بالا رفتن اعتماد به نفس در وجود ما می شوند که مهم ترین آنها انجام دادن ورزش برای داشتن سلامتی و تناسب اندامی مناسب است. انجام دادن روزانه و اصولی ورزش علاوه بر آنکه سبب ارتقای سطح سلامتی ما و از بین رفتن چربی های اضافی بدن می شود، باعث خواهد شد تا ما برای انجام دادن کارهای روزانه و امور جاری زندگی خود نیز انرژی مضاعفی داشته باشیم.

افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل!

امروزه ورزش کردن بهترین راه برای بیشتر شدن اعتمادبه‌نفس است و می توانید برای درمان این مشکل این راه حل آسان را انتخاب کنید. زمانی که شما از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشید تا حد بسیار زیادی می توانید مشکلات روزمره خود را در تمام زمینه ها مانند: ذهنی، جسمی یا حتی اجتماعی به راحتی حل کرده و به بهبود جریان زندگی خود کمک زیادی کنید.

زمانی که شما اعتماد به نفس پایینی داشته باشید نمی توانید به دیگران حس و احساسات خوبی را انتقال دهید و کم کم اثرات افسردگی را مشاهده خواهید کرد.

نداشتن اعتماد به نفس به زندگی و روال آن صدمات زیادی وارد می کند. معمولا این افراد نمی توانند به راحتی به دیگران نه بگویند و در ارتباطات شان دچار تزلزل می‌شوند و کل زندگی شان را تحت شعاع قرار می دهند و منظور خودشان را درست به طرف مقابل منتقل و منظور طرف مقابل را هم درست درک نمی‌کنند.

برای اینکه به خودیابی برسید حتما ورزش کنید. مهم نیست در اوایل مدت زمان کوتاهی را فقط درجا می زنید و نمی توانید تمرینات سنگینی انجام دهید، همین که از جای خود بلند شوید و تکانی بخورید گام اول خوبی است.

با مرور زمان و پیگیری تان می توانید مدت زمان انجام دادن ورزش تان را افزایش دهید. همین که شما وزن تان را کنترل کنید از تناسب اندام تان راضی باشید تقریبا نصف راه را رفته اید. با تناسب اندام دیگر در زمان خرید لباس های مورد علاقه تان افسرده نمی شوید و خرید کردن لباس های شاد و رنگارنگ را به خانه نشستن و استفاده از لباس های کهنه ترجیح خواهید داد.

نگذارید برای انجام دادن ورزش هیچ بهانه ای سد راهتان شود. سرما یا گرما یا حتی آلودگی هوا نیز راه حل دارند و شما برای انجام دادن ورزش های روزانه خود می توانید به راحتی از دستگاه های هوازی مانند تردمیل استفاده کنید.

تردمیل های خانگی با برنامه های از پیش تعیین شده ای که دارند به شما این امکان را می دهند تا بتوانید بدون حضور مربی در خانه نیز برنامه های اصولی و درستی را اجرا کنید و شاهد نتایج آنها بر روی بدنتان باشید.

به گفته پزشکان درست است که ورزش یکی از ظواهر زندگی می باشد، اما یکی از ضروری ترین آنهاست و با وجود آن به بسیاری از ملزومات زندگی از جمله اعتماد به نفس دست پیدا خواهید کرد.

در زمان انجام دادن هر نوع ورزشی از جمله پیاده روی و دویدن که از ساده ترین ورزش هاست خود را باور داشته باشید و بعد از آماده کردن خودتان در خانه و با کمک تردمیل حتی این ریسک را انجام دهید که با سایر دوستانتان وارد رقابت و مسابقه شوید.

تمرین بیشتر شما را در انجام دادن هر کاری ماهر می کند. ورزش کردن نیز از این قاعده مستثنی نیست و با تمرین و ممارست بیشتر و تمرین در خانه با کمک تردمیل می توانید اعتماد به نفس تان را نیز افزایش دهید.

گاهی در زمان انجام تمرینات تان از از تمرینات چالشی نیز استفاده کنید تا بدنتان به یک رویه عادت نکند و بتواند دائما در فعالیت باشد و انجام دادن ورزش تان خسته نشوید و بتوانید انرژی مثبتی بگیرید.

برای رسیدن به هدف و بر طرف کردن مشکل کمبود اعتماد به نفس تان از تصور خود استفاده کنید و هدفی برای خود در نظر بگیرید. این تصورات بیهوده نخواهند بود و شما را به سمت هدفتان سوق خواهند داد.

هرگز برای رسیدن به هدفتان عقب نشینی نکنید و هر زمان که احساس کردید کم آوردید هدف مد نظرتان را با خود مرور کرده تا ‌دوباره بتوانید شروع کنید.

برای رسیدن به اهدافتان برای خود جایزه در نظر بگیرید تا برای انجام دادن ورزش و فعالیت تان انگیزه داشته باشید. جایزه لازم نیست نقدی باشد مثلا استراحت یا تفریحی که دوست دارید به خود هدیه دهید تا به همین سادگی از خود تشکرکرده و بتوانید راه را با انگیزه بیشتری ادامه دهید.

به یاد داشته باشید که بدست آوردن تناسب اندام و حتی اعتماد به نفس یک شبه اتفاق نمی افتد و بهتر است کمی صبور باشید و ورزش تان را با انجام دادن چالش های متفاوت ادامه دهید.

با راه رفتن و دویدن با کمک تردمیل یا حتی در فضای آزاد علاوه بر بیشتر کردن اعتماد به نفس تان می توانید سبب: کاهش وزن بدن، تحریک قوه تخیل، افزایش ایمنی بدن در مقابل سرطان ها و انواع بیماری ها و … شوید و در خود حس خوبی را ایجاد کنید و کم کم اثرات روحی و روانی انجام دادن ورزش را نیز در خود مشاهده کنید. اثرات روحی مانند: ایجاد حس خوب در زندگی، از بین رفتن استرس، افزایش اعتماد به نفس، کمک به خواب بهتر و …

با پیاده روی ساده با کمک تردمیل می توانید تمام عضلات و قسمت‌های مختلف بدن تان را درگیر ورزش کرده و چربی های اضافی را از تک تک سلول های تان حذف کنید.

با دویدن و راه رفتن به صورت منظم در بدن ما اندورفین آزاد می شود که به هورمون لذت یا شادی معروف است و به ما انگیزه زیادی برای ادامه کارهای روزانه یا حتی زندگی می دهد.

همه ما نگرانی، استرس، عدم اطمینان از وضعیت موجود و ... را در زندگی داریم، اما با کمک ورزش و دویدن یا حتی راه رفتن ساده در خانه با کمک تردمیل یا بیرون از خانه می‌توانیم حداقل برای مدت کوتاهی هم که شده به این مشکلات فکر نکنیم و به سلامتی و ارتقای بدنمان فکر کنیم.

حداقل زمانی که خانه هستید سه بار در طی هفته و به مدت ۳۰ دقیقه راه بروید و حتما به رژیم غذایی تان نیز توجه کرده تا بتوانید در مرحله اول وزن کم کنید و تناسب اندام دلخواهتان را بدست آورید.

با انجام دادن ورزش نسبت به افرادی که ورزش نمی‌کنند حس رضایت بیشتری از خود دارید و این حس بسیار خوب است و به افزایش اعتماد به نفس شما کمک زیادی می کند. حس رضایتی از خودتان دارید به درمان بسیاری از مشکلات شما از جمله عدم اعتماد به نفس تان کمک خواهد کرد.

زمانی که ورزش انجام می دهید سیستم ایمنی بدن شما نیز بهتر عمل خواهد کرد و کمتر دچار انواع بیماری های مختلف خواهید شد و سطح سلامتی جسمانی تان نیز ارتقا پیدا می کند و حس برتری نسبت به سایر افراد همیشه بیمار و رنجورخواهید داشت و همین موضوع سبب بالا رفتن اعتمادبه‌نفس شما خواهد شد.

زمانی که شما اعتماد به نفس تان افزایش پیدا کند خود به خود اجتماعی تر خواهید شد و می توانید به راحتی به دیدن دوستان و آشنایان خود بروید. ورزش کردن شما را معرض برخورد با دیگران قرار می‌دهد و شما را اجتماعی تر می کند، طوری که دوست دارید ادامه راه را با دیگران باشید و با آنها و در جمع ورزش کنید که نشان دهنده بیشتر شدن اعتمادبه نفس در شماست.

می‌بینید که دویدن و راه رفتن نه‌ تنها بر روی جسم ما تأثیر می گذارد بلکه برای روح و روان نیز تأثیر فوق‌العاده ای دارد و می تواند سبب افزایش اعتمادبه نفس شما شود.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن پیاده روی؛ اکسیر جوانی با تردمیل اشتباه ورزش نکنید! نکاتی که قبل از دویدن بر روی تردمیل باید بدانید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()