09377000080
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

از زمانی که بازی بیلیارد به وجود آمده است تا به حال چندین سبک در این بازی ساخته شده است و بازی هایی چون اسنوکر از بیلیارد مشتق شده است. این بازی ها از نظر قوانین و نوع بازی با هم متفاوت اند. بازی بیلیارد به سه رشته تقسیم میشود: √ پول (pool) √ اسنوکر (Snooker) √ کارامبول (carom ball) . هر یک از این رشته ها دارای زیر شاخه هایی هستند که در ادامه به صورت مجزا توضیح داده خواهد شد. قابل توجه است که بیلیارد دارای بازی های بسیاری است. بعضی از این بازی ها رسمی هستند و بعضی را کلاب ها و باشگاه ها برای تنوع ساخته اند. در این مقاله معروف ترین بازی های بیلیارد را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع بازی های بیلیارد

سبک pool و زیر مجموعه های آن

سبک pool که در آمریکای شمالی معمولا به ان pocket billiard میگویند شامل چند زیر شاخه است. این زیر شاخه ها عبارت اند از: ایت بال، ناین بال و تن بال. این سه زیر شاخه تقریبا به هم شبیه هستند اما تفاوت عمده میان آنها تعداد توپ و قوانین بازی است. معروف ترین این سبک ها ایت بال است. تشخیص بازی ایت بال کار راحتی است، کافی است با چیدمان مثلثی توپ ها دقت کنیم و تعداد توپ ها را بشماریم (این بازی دارای 15 توپ است و اگر کیوبال را هم در نظر بگیریم در مجموع 16 توپ خواهیم داشت). همانطور که از نام این بازی پیداست، هرکدام از بازیکنان در این بازی 8 توپ دارند که باید آنها را داخل سبد بیندازند و در آخر توپ شماره ی 8 را وارد سبد میکنند و بازی تمام میشود.

سبک های ناین بال و تن بال هم در رتبه ی بعدی محبوبیت قرار میگیرند. سبک ناین بال مانند نامش دارای 9 توپ است و اگر کیوبال را هم حساب کنیم در مجموع 10 توپ خواهد داشت. در این بازی بازیکنان بر اساس شماره توپ ها را وارد سبد میکنند. میتوان گفت سبک تن بال در این لیست سخت ترین سبک بازی است و مهارت بیشتری مطلبد، قوانین تن بال شبیه ناین بال است اما کمی سخت گیری بیشتری در ضربات و خطا ها دارد.

اگر سری به باشگاه های بیلیارد بزنید اکثر بازیکنان مشغول بازی ایت بال هستند و افراد کمی را میبینید که ناین بال یا تن بال بازی کنند. دلیل این امر آن است که ایت بال محبوبیت بیشتری در میان مردم دارد.

انواع بازی های بیلیارد

انواع بازی های بیلیارد

اسنوکر (snooker)

اسنوکر یک بازی مشتق شده از بیلیارد است و به کلی با رشته های پول و کرامبال متفاوت است. این بازی در هند متولد شده است در زمانی که هند مستعمره ی بریتانیا بود، سربازان ارتش انگلستان در هند بیلیارد بازی میکردند. میز این بازی از میز های معمولی بیلیارد بزرگتر است، همچنین توپ های بیشتری نسبت به پول دارد.سبک این بازی به کلی با پول متفاوت است و تورنومنت های مخصوص به خود را دارد. تعداد توپ های این بازی 22 عدد است. این بازی بسیار وقت گیر تر و سخت تر از بازی های رشته ی پول است. در حال حاضر اسنوکر یکی از پرطرفدار ترین بازی ها در سبک و سیاق بیلیارد است.

انواع بازی های بیلیارد

در این تصویر بازیکنی را درحال بازی اسنوکر میبینیم.

کارامبول ( carom billiards / carambole )

این سبک دارای نام های مختلفی است. معروف ترین این نام ها carom billiards و carambole میباشند که آن را بر روی میز های بدون سوراخ بازی میکنند. مخترع این سبک فرانسوی ها هستند و در قرن 18 این بازی را اختراع کرده و در فرانسه بازی میکردند. امروزه این سبک به حاشیه رفته است و کمتر کسی به سراغ آن میرود. در کشور ما نیز این سبک شناخته شده نیست. همچنین این سبک سه زیر شاخه دارد که نام آنها عبارت است از: balkline – one-cushion – three cushion. میز این سبک نیز با دیگر میز ها متفاوت است.

انواع بازی های بیلیارد

در عکس بالا نمونه ای از میز بازی کارامبول را مشاهده میکنید. توپ های این بازی از پلاستیک فشرده شده ساخته میشود و اندازه ی آنها کمی از توپ های سبک پول بزرگتر و وزن انها سنگین تر است. در آخر باید گفت مقالات آموزشی این سبک ها در سایت ما موجود میباشد و شما عزیزان با مراجعه به این مقالات میتوانید بازی های مختلف بیلیارد را یاد بگیرید و به بازی بپردازید.

ارسال نظر
نگاد :
0 0
این بازی رو خیلی دوست دادم
مدیریت :
0 0

سلام. وقت بخیر. همکاران ما جهت مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو انواع تعمیرات مربوط به تردمیل انواع تعمیرات مربوط به تردمیل اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟ آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟
1 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()