بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید!

9 / 10
از 22 کاربر

بحث چاقی یکی از مسائل مهم جوامع مختلف است که تمام افراد با سن و سال مختلف را درگیر خود کرده است. همان طور که می دانید راهکارهای مختلفی توسط افراد مختصص یا حتی غیرمختصص اغلب توصیه می شود که اگر جزو افرادی باشید که برای رسیدن به لاغری به دنبال راه حل می گردید قبل از شروع هر کاری این مقاله را بخوانید تا فریب رژیم های سریع و بی دردسر را نخورید و دچار مشکلی نشوید.

فراموش نکنید که رسیدن به تناسب اندام و لاغری در مدت زمان کمی اتفاق نمی افتد و باید برای رسیدن به این هدف صبور بود و از راهکارهای اصولی و درستی کمک گرفت. اولین راهکاری که به ذهنتان می رسد غذا نخوردن نباشد و فورا تمام وعده های غذاییتان را حذف نکنید، زیرا با انجام دادن این کار بدن دچار کمبود ریزمغذی‌ها شده و متابولیسم بدن نیز به شدت کاهش پیدا می کند و در آن صورت هر چه چیزی نخورید یا فعالیتی نداشته باشید نیز بی تاثیر خواهد بود و اثری از لاغری در بدنتان نخواهید دید.

بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید!

زمانی که از تغذیه درست، تمرینات ورزشی مناسب کمک نگیرید به نتایج دلخواهتان نخواهید رسید و حتما به سلامت عمومی بدنتان نیز آسیب زیادی وارد خواهید کرد. خوردن غذا با حجم کم در دفعات بیشتر سبب می شود سوخت و ساز بدن دائما فعال باشد و با کمک این روش بتوانید چربی های اضافی بدنتان را نیز از بین ببرید.

غذا خوردن منظم به کاهش وزن و حفظ تناسب اندام شما کمک زیادی می کند. شاید شما هم امتحان کرده باشید که با غذا نخوردن و حذف بیشتر خوراکی ها از رژیم غذایی شاهد لاغری خوبی بوده اید و اما به یاد بسپارید که این راهکاری موقتی است و بعد از رها کردن این گونه از رژیم ها تمام اضافه وزن شما بازگشت خواهد کرد و وزن شما سریع به حالت اولیه یا حتی بیشتر از آن بازمی گردد.

برای وزن کم کردن باید رژیم غذایی خود را کنترل کنید و در عین حال انجام دادن منظم ورزش را از یاد نبرید تا با این کار شاهد نتایج و تغییرات خوبی در بدنتان باشید. هر نوع فعالیتی که شما در طی روز داشته باشید مهم نیست و فرقی نمی‌کند که پرنده شکار کنید، جارو بزنید به خرید بروید یا ... فقط باید تحرک داشته باشید.

اگر به دلیل مشغله های کاری یا گرفتاری فرزندان و کار نمی توانید به بیرون از خانه بروید و فعالیتی داشته باشید، بهتر است برای خانه دستگاه ورزشی مانند: تردمیل تهیه کنید تا بتوانید با کمک آن کالری سوزی خوبی در بدن انجام دهید. اینکه روزانه ورزش می کنید یا فعالیت های روزانه خود را بیشتر کرده اید در اصل برای بدن و کار آن فرقی ندارد و فقط مهم این است که بدن فعالیت داشته باشد و کالری اضافی در بدن باقی نماند.

غذاهای سالم‌ و کم کالری را جایگزین غذاهای چرب و فست فود کنید تا بدن با انرژی و کالری زیادی مواجه نباشد و بتواند از ذخایر چربی برای تولید انرژی خود استفاده کند. انجام دادن ورزش های سنگین و سخت برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری لازم نیست. لازم نیست حتما در باشگاه ثبت نام کنید و مدت زمان زیادی را با کمک دستگاه های مختلف ورزش انجام دهید و تا بتوانید چربی های اضافی را آب کنید و به تناسب اندام مناسبی برسید.

تمرین ملایم نیز برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام مناسب کافی است. اگر نمی توانید حتی یک ساعت را به صورت مداوم ورزش انجام دهید یا حتی پیاده روی کنید، بهتر است مدت زمان انتخابی خود را کوتاه کوتاه کرده که آنها را راحت تر انجام دهید. با تهیه تردمیل یا حتی دوچرخه ثابتی میتوانید در زمان تماشای تلویزیون یا گوش دادن به موسیقی مورد علاقه تان در حالی که حواستان به غذا و فرزندان است ورزش روزانه نیز انجام دهید و به راحتی تناسب اندامتان را کنترل کنید.

این تصور اشتباه که وزنه برداری یا انجام ورزش‌های قدرتی زیاد عضلات را فقط گنده تر و آنها را کشیده تر می کنند کاملا اشتباه است. حجم عضلات فقط با تمرین زیاد یا اضافه کردن مصرف پروتئین و مکمل های مجاز انجام می شود که باید در مصرف آنها نیز دقت زیادی شود و در ابتدا اجازه دهید چربی های اضافی بدنتان از بین بروند و بعد از آن به سراغ فرم دادن به عضلاتتان بروید.

تمرینات مقاومتی و ورزشی متنوع و متناوب میتوانند تنها به از بین رفتن چربی ها در بدن کمک کرده و سبب ساخت عضلات بدون چربی در بدن شوند. دوره استراحت و تمرین‌ها را در بین زمان انجام دادن تمریناتتان فراموش نکنید تا به نتایج دلخواهتان راحت تر برسید. کربوهیدارت ها را از غذایتان به طور کامل حذف نکنید و تمام مواد غذایی را به طور کامل در لیست رژیم غذاییتان بگذارید، مانند: غلات، نشاسته، سبزیجات، پروتئین و میوه‌ه ها. مصرف کربوهیدرات برای انرژی روزانه لازم است و بهتر است به توصیه های ناآگانه اطرافیان گوش ندهید.

اغلب گفته می شود بهترین زمان انجام دادن ورزش صبح هاست و اگر در این زمان ورزش انجام ندهید دیگر فایده زیادی برای بدن نخواهد داشت که این تصور کاملا اشتباه است و بهترین زمان برای ورزش کردن زمانی است که شما حس انجام این کار را داشته باشید و بعد از آن با برنامه ای مناسب می توانید ورزشتان را در هر ساعت از شبانه روز انجام دهید.

با کمک تردمیل این کار راحت تر انجام می شود و حتی می توانید در پایان روز و بعد از برگشتن به خانه کمی استراحت کنید و بعد از آن در زمان تماشای تلویزیون بر روی تردمیل راه بروید و به آسانی از برنامه های از پیش تعیین شده آن استفاده کنید تا نیازی به حضور مربی و راهنمایی های آن نیز نداشته باشید. مهم انجام دادن روزانه و منظم ورزش است و در واقع زمان انجام دادن آن مهم نیست.

فقط به یاد داشته باشید زمانی که در عصر یا حتی شب ورزش انجام می دهید از اجرای تمرینات شدید و انفجاری پرهیز کنید، زیرا فعالیت سنگین در مغز تغییراتی ایجاد می کند که باعث اختلال در خواب شما خواهد شد. بلافاصه بعد از غذا خوردن نیز سریع به سراغ انجام دادن ورزش نروید. کمی صبر کنید زمانی که غذایتان هضم شد، فعالیت سنگینی مانند ورزش کردن را انجام دهید.

بعضی از افراد اعتقاد دارند نوشیدن زیاد آب باعث چاقی اندام‌ها می‌شود و نباید این کار را انجام داد. در صورتی که این تصور اشتباه است و با نوشیدن آب متابولیسم بدن افزایش پیدا کرده و عملکرد دستگاه گوارش بهتر خواهد می شود. جالب است بدانیدعاملی که باعث جمع شدن آب در بدن ما می شود مصرف بیش از اندازه نمک است و به همین دلیل اغلب پزشکان نیز توصیه دارند مصرف این ماده غذایی خطرناک را به حداقل برسانیم.

گول افراد غیرمتخصص را نخورید. بعضی از افراد ناآگاه توصیه دارند که برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام بهتر است از روش سیگار کشیدن نیز استفاده کنید و تا از این طریق بتوانید متابولیسم بدنتان را افزایش دهید و احساس گرسنگی شما از بین برود. زمانی که هنگام گرسنگی پیام دیگری به مغز فرستاده شود، بدن دچار مشکل خواهد شد و بعد از طی مدت زمان کوتاهی دچار کمبود قوا و انرژی در بدن خواهید شد و باید منتظر عوارض بسیار بدی در بدنتان باشید. این عوارض بد می توانند از جمله ابتلا به انواع بیماری ها مانند: سرطان ها، بیماری‌های ریوی و قلبی و… باشند که با ابتلا به هر کدام از آنها دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

راهکارهای اشتباهی که در این مقاله به آنها اشاره شد و بسیاری از روش های دیگر مانند: استفاده از مسهل ها، برگرداندن غذا و... به بدن ما آسیب زیادی وارد خواهند کرد و بهترین راهکار برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل و انجام دادن ورزشی مناسب و روزانه است که بدن را در سلامتی کامل نگه دارد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن پیاده روی؛ اکسیر جوانی با تردمیل اشتباه ورزش نکنید! نکاتی که قبل از دویدن بر روی تردمیل باید بدانید
نمایش همه
علاقه مندی ها ()