راهنمای خرید دوچرخه ثابت خانگی

10 / 10
از 1 کاربر

برای همه ما پیش آمده است که محیط شلوغ باشگاه های ورزشی را به محیط ساکت خانه و تنها ورزش کردن ترجیح بدهیم تا از یک نواختی و کم شدن انگیزیمان دوری کنیم. در حالی که حضور در خانه شاید برای ما مزایایی داشته باشد که از آن قافل هستیم.تکنولوژی و فناوری امروزی راهکارهایی را به ما ارائه کرده است تا انگیزه ورزشکاران را افزایش دهد تا آنها بتوانند برنامه ورزشی روزانه خود را با انگیزه و اراده بیشتری در خانه با آرامش در کنار خانواده انجام دهند.

دوچرخه ثابت یکی از دستگاه های ورزشی خانگی است که افراد با سنین مختلف می توانند از این وسیله استفاده کنند و شرایط دوچرخه سواری خارج از خانه را برای خود شبیه سازی و از مزایای آن استفاده کنند.در این مقاله سعی داریم تا شما بتوانید بهترین خرید دوچرخه را داشته باشید، پس به نکاتی که در ادامه آورده می شود دقت داشته باشید و در هنگام خرید آنها را از یاد نبرید. به این فکر کنید که چگونه می خواهید از دوچرخه ثابت استفاده کنید.

قبل از خرید دوچرخه فکر کردن به چگونگی استفاده از آن، شما را در خرید مطمئن تر می کند. اینکه دوچرخه را در کجای خانه می خواهید قرار دهید و چه برنامه تناسب اندامی برای خود در نظر گرفته اید، کار شما را راحت تر خواهد کرد.از اول برای خود مشخص کنید که از این دستگاه می خواهید برای تناسب اندام استفاده کنید یا برای حفظ سلامتی و تقویت ماهیچه ها خود و روشن شدن این هدف به شما در انتخابتان کمک خواهد کرد.

راهنمای خرید دوچرخه ثابت

چه وقت هایی ورزش کردن با دوچرخه ثابت را بیشتر دوست دارید؟

اغلب افرادی که صبح ها را برای ورزش کردن خود انتخاب می کنند، کمتر پیش می آید که ورزش را رها کنند و با یک برنامه خوب می توانند به اهداف خود برسند.بیشتر افراد علاقه مند هستند که در هنگام پدال زدن و دوچرخه سواری به موسیقی مورد علاقه خود گوش کنند و از این طریق متوجه گذر زمان نمی شوید و می توانید زمان بیشتری ورزش خود را ادامه دهید.

اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید در صبح ورزش کنید، بهتر است دوچرخه را در اتاق خوابتان قرار دهید و شاید جزو افرادی هستید که علاقه مندید در بین اعضای خانواده و در مکان شلوغ در حین ارتباط با دیگران ورزشتان را انجام دهید و می توانید در زمان ورزش حتی به تکلیف فرزندانتان نیز رسیدگی کنید، در نتیجه دوچرخه ثابت شما را از محیط گرم و صمیمی خانواده دور نمی کند.

شما برای ورزش کردن مداوم به دستگاهی نیاز دارید که راحت و روان باشد و با علایق شما نیز سازگاری داشته باشد. وجود برنامه های متنوع در دستگاه باعث می شود شما در هنگام انجام دادن ورزش احساس خستگی نکنید و بتوانید مدت زمان طولانی تری ورزش انجام دهید.ارزیابی شدن ضربان قلب شما این امکان را به شما می دهد تا شما بتوانید هوشمندتر ورزش کنید و نتایج بسیار خوبی را نیز در مدت زمان کمی بدست آورید.

فراموش نکنید که گوش دادن به موسیقی، فعالیت و جنب و جوشتان را به راحتی می تواند افزایش دهد و شما می توانید مدت زمان بیشتری را ورزش کنید و زودتر به اهداف در نظر گرفته خود برسید.زمانی که برای خرید دوچرخه ثابت به فروشگاه مراجعه می کنید، چند ویژگی را در نظر بگیرید تا خرید بهتری را داشته باشید.

پدال ها

دوچرخه ای که قصد خرید آن را دارید، باید پدال زدن روانی داشته باشد تا زمانی که پدال زدن را متوقف می کنید دچار درد و آسیب دیگی نشوید.

نداشتن اثر منفی

دوچرخه ثابت معمولا بار موجود بر روی کمر و زانوها را می گیرد و شما می توانید تمرینات بی اثر و بی خطری را در خانه داشته باشید. این ویژگی برای کاربر می تواند تمرینات خوب و ایده آلی را به وجود آورد، مخصوصا اگر در دوران مصدومیت و ریکاوری باشید و در این فرصت می توانید به فرم ایدآلی از تناسب اندام خود برسید.

کاربردی آسان

کاربری های دوچرخه ثابت ها باهم متفاوت هستند و تعدادی از آنها صندلی های راحت تری دارند و دارای ارتفاعی مناسب هستند که شروع و پایان دادن به ورزش را آسان می کند. پس قبل از انتخاب دستگاه حتما به میزان راحتی و آرامشی که روی آن دارید توجه کنید.

انتقال حس طبیعی جاده

دوچرخه ثابت برای تداعی کردن حس و حال دوچرخه جاده طراحی و ساخته شده است. این دستگاه مناسب افراد و ورزشکارانی است که به صورت حرفه ای خواهان دنبال کردن دوچرخه سواری هستند و می توانند برای محک زدن توانایی خود از این دستگاه خانگی استفاده کنند.

بهبود وضعیت قلبی و عروقی

اگر علاقه مند به دوچرخه سواری هستید، باید شدت و سختی کار خود را افزایش دهید تا بتوانید موفقیت بیشتری کسب کنید.دوچرخه ثابت جزو دستگاه های هوازی خانگی است که افراد با هر سطح توانی می توانند از آن استفاده کرده و به اضافه شدن کارایی قلب و عضلات خود کمک زیادی کنند.

پدال های واکنش پذیر

در دوچرخه ثابت های امروزی پدال ها به گونه ای طراحی شده اند که دارای قفسه پدال یا بند رکاب هستند و در حین انجام دادن تمرینات بسیار عکس العمل پذیر تر هستند که وجود آنها به انجام دادن ورزشی راحت تر شما را کمک می کند.

داشتن صندلی راحت

صندلی در دوچرخه ثابت ها بسیار اهمیت دارد تا در زمان انجام دادن تمرینات کاربر دچار مشکلی نشود. بعضی از مدل های دوچرخه ثابت صندلی های بزرگتر و نرم تری دارند که شما با استفاده از آنها می توانید از دوچرخه سواری لذت ببرید و احساس ناراحتی نیز نکنید.

در هنگام استفاده کردن از دوچرخه ثابت نکات زیر را فراموش نکنید:

*در ابتدای انجام تمریناتان بدن خود را گرم کنید تا آمادگی لازم را پیدا کنید.

*کنترل ضربان قلب در هنگام انجام دادن ورزش، قضاوت در مورد سطح تناسب فیتنس را راحت تر می کند.

*استفاده از حوله ورزشی یا دستمال برای خشک کردن عرق بدن.

*لباس تمرینی مناسب که حرکت کردن در آن راحت باشد و استفاده از کفش مناسب برای دویدن و راه رفتن.

*مصرف آب که بدن در طول تمرین دچار کمبود آب نشود.

*گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه خود در هنگام ورزش، باعث می شود بتوانید مدت زمان بیشتری ورزش کنید و تمرین شادتر و جذاب تری داشته باشید.

*گرم کردن قبل از انجام دادن ورزش را فراموش نکنید و کم کم تلاش خود را افزایش دهید تا احساس گرما در بدن خود کنید و عضلات شما آمادگی لازم برای انجام دادن ورزشی سنگین را پیدا کند.

*هدف گذاری قبل از انجام دادن ورزش را فراموش نکنید و با گذشت زمان به زمان فعالیت خود اضافه کنید. بعد از مدت زمانی وقتی قوی تر شدید و تناسب اندام بهتری پیدا کردید، ضربان قلب شما افزایش پیدا می کند و می توانید تمرینات سخت تر و طولانی تر را انجام دهید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو انواع تعمیرات مربوط به تردمیل اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟
نمایش همه
علاقه مندی ها ()