اسرار کاهش وزن سالم

9 / 10
از 22 کاربر

حتما شما هم شنیده اید که برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام متخصصان و حتی بیشتر افرادی که به این هدف رسیده اند می گویند کمتر بخور و بیشتر حرکت کن.

گاهی عمل به این نکته کار چندان آسانی نیست و ما را دچار مشکل می کند، زیرا عوامل زیادی هستند که بر سر راه ما مشکل ایجاد می کنند. اینکه بدانیم چگونه سوخت و ساز بدنمان را بالا ببریم یا چه بخوریم و چه نخوریم تا در عین حالی که مواد لازم بدن تامین می شود نیز لاغر هم شویم کار مشکلی است. در این مقاله قصد داریم اسرار رسیدن به تناسب اندام و لاغری را به شما بگوییم و در حقیقت یاد آوریم کنیم تا با رعایت این نکات به تناسب اندام دلخواهتان راحت تر برسید.

اسرار کاهش وزن سالم

دوری از استرس

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید زمانی که شما استرس و خستگی زیادی داشته باشید بیشتر سراغ غذاهای بی ارزش که از نظر ارزش غذایی فقیرند میروید و در نتیجه چاق خواهید شد. به یاد داشته باشید که هر چقدر کمتر مراقب خورد و خوراکتان و فعالیت های روزانه خود باشید، کمتر می توانید به کاهش وزن دلخواهتان برسید و دچار دلسردی می شوید.

توجه به خواب و استراحت

اگر شما هم جزو افرادی هستید که در شب کمتر از هشت ساعت می خوابند باید این را بدانید توده بدنی شما تراکم بالاتری نسبت به افرادی دارد که در طی شبانه روز خواب کامل تری دارند. شاید در کودکان هم این موضوع را دیده باشید که کودکانی که کمتر از 12 ساعت در شبانه روز می خوابند معمولا اضافه وزن بیشتری دارند و این مطلب همبستگی میان کم خوابیدن و وزن اضافی را به خوبی نشان می دهد. پس تا جای که می توانید به زمان خوابتان اهمیت دهید و به اندازه کافی استراحت داشته باشید.

اهداف غیر واقعی برای خود در نظر نگیرید

با در نظر گرفتن اهداف سخت و غیر واقعی دچار نا امیدی می شوید. زمانی که به طور مثال با خودتان عهد می بندید که سر ماه 20 کیلو کم کنید، هم به بدنتان فشار می آورید و هم با نرسیدن به این هدف دچار نا امیدی می شوید و احتمال رها کردن رژیمتان نیز بسیار زیاد میشود.

ورزش های مرتب و متنوعی را امتحان کنید

همان طور که میدانید برای اینکه بتوانید به طور مرتب وزن کم کنید و رعایت رژیم غذایی تان به هدر نرود، بهترین کار آن است ساعتی در روز را به ورزش کردن بگذرانید تا بتوانید سرعت سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید.

اگر نمی توانید بیرون از خانه بروید بهتر است در خانه با استفاده از دستگاه های هوازی مانند تردمیل روزانه در هر فرصت و ساعتی ورزش منظم هر چند کوتاه انجام دهید. اگر ورزش را برای مدت طولانی با یک رویه ادامه دهید بعد از مدتی به نتایج دلخواهتان نخواهید رسید و به همین دلیل لازم است هر چند وقت یک بار نوع و حتی زمان و شدت تمریناتتان را تغییر دهید.

به طور مثال اگر راه می روید یا می دوید به تمریناتتان استفاده از شیب را اضافه کنید یا تمرینات قدرتی نیز در کنار ورزش های هوازیتان انجام دهید. این اصل را فراموش نکنید که تنوع در ورزش نکته ای کلیدی است.

تعداد وعده های غذاییتان را افزایش دهید

برای بیشتر شدن سوخت و ساز بدن باید در حجم های کم ولی تعداد دفعات های زیاد غذا بخورید و تمام مواد غذایی به بدنتان برسانید تا دچار کمبود ویتامین نشوید و مدت زیادی هم گرسنه نمانید. سعی کنید غذاهای سالم بخورید و از تمام ترکیبات مانند: پروتئین ها و سبزیجات تازه استفاده کنید و از غذا خوردن لذت ببرید.

آب زیادی بنوشید

شاید جالب باشد ولی تحقیقات ثابت کرده است بدن ما حتی اگر آب زیادی از دست داده باشد احساس گرسنگی می کند. پس به اندازه کافی در طول روز آب بنوشید تا بدنتان هیدراته شود. آب باعث خارج شدن سموم چربی از بدن می شود میتواند متابولیسم را نیز افزایش دهد.

چای سبز را فراموش نکنید

چای سبز سطح بالای از کاتچین ها دارد که میتواند سرعت متابولیسم را در بدن ما بالا ببرد که این مزیت باعث لاغری ما خواهد شد. پس اگر می خواهید وزن کم کنید این دمنوش بسیار مفید را فراموش نکنید.

اطرافیان را حتما از هدفتان مطلع کنید تا آنها نیز با تشویق هایشان به شما کمک کنند زودتر به هدفتان برسید. با رعایت همین نکات کوچک اما مهم به راحتی می توانید شاهد آب شدن چربی های اضافی بدن خود باشید و سلامت جسمانی خود را دوباره تحت کنترل دربیاورید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()