09377000080
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 27 خرداد 1395 در ساعت 27 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اغلب افراد با ورزش بر روی دستگاه تردمیل هدف لاغری را دنبال می کنند؛ اگر تصمیم به کاهش وزن زیاد دارید، تمرینات خود را با راه رفتن ملایم آغاز کرده و به تدریج شدت ورزش را افزایش بدهید.

متخصصین معتقدند کسانی که بیش از 25 کیلو اضافه وزن دارند نباید بدوند. بسیاری از مردم به دلیل نامساعد بدون هوا و یا مشغله های فراوان ترجیح می دهند در منزل به ورزش بپردازند و از آن جایی که تردمیل یک دستگاه پرطرفدار بوده و برای کاهش وزن مناسب است، آن را انتخاب می کنند. اما افراد چاق توجه داشته باشند دویدن بر روی تردمیل یا سطح زمین به مفاصل و عضلات آنان آسیب می رساند.

کاهش وزن به عوامل زیادی مانند میزان تحرک، تغذیه، عملکرد غدد مختلف بدن و ترشح هورمون ها و حتی ژنتیک بستگی دارد؛ افراد چاق تر زودتر لاغر می شوند. قبل از استفاده از تردمیل یا هر دستگاه ورزشی دیگر با پزشک مشورت کنید.

با اضافه وزن چگونه ورزش کنیم؟

شدت تمرین برای هر فردی به توانایی و آمادگی جسمانی او مرتبط است؛ اگر با شدت بیش از توان خود ورزش کنید، دچار آسیب در ناحیه عضلات، مفاصل و قلب خواهید شد.سرگیجه، سردرد و احساس تهوع در حین ورزش نشانه فشار بیش از حد می باشد. هر چه بیشتر به انجام تمرینات ورزشی بپردازید، آمادگی جسمانی شما افزایش می یابد و قادر خواهید بود برنامه های سخت تری را اجرا کنید.

بهتر است هر 6 الی 8 هفته برنامه ورزشی خود را تغییر بدهید؛ زیرا بدن به تمرینات تکراری عادت کرده و دیگر پاسخ لازم را نمی دهد.

کفش ورزشی مناسب اهمیت ویژه ای دارد. کفش پیاده روی نباید تنگ باشد و پاها را تحت فشار قرار بدهد، در این صورت پا دچار درد و التهاب می شود. پوشیدن لباس نخی و خنک در هنگام ورزش به تعادل دمای بدن کمک می کند.

در هنگام ورزش عرق با فشار زیادی از پوست خارج می شود و همراه خود سموم، مواد زائد، چربی های زیر پوستی و جوش های سر سیاه را از منافذ پوست بیرون می آورد. به همین دلیل وقتی پس از ورزش صورت خود را با آب می شویید، حس می کنید پوستتان شفاف تر و براق شده است. البته برخی از افراد با تعرق زیاد در ناحیه کشاله ران، گردن، سینه و باسن دچار عرق سوختگی و زوایدی می شوند. این گونه افراد بلافاصله پس از ورزش باید دوش بگیرند و این قسمت ها را خوب شسته و خشک کنند. اگر این علائم بسیار زیاد و ناراحت کننده است با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. برای پیشگیری از تاول پاها علاوه بر کفش مناسب، جوراب نخی به پا کنید و به قسمت های آسیب پذیر چسب زخم بزنید.

اگر تا به امروز فرد کم تحرکی بودید، در شروع ورزش به بدن خود فشار نیاورید. لازم نسیت مانند افراد حرفه ای 5 روز در هفته و در هر جلسه بیش از 60 دقیقه تمرین کنید. این کار علاوه بر آسیب جسمانی، صدمات روانی نیز به همراه دارد. ورزش با شدت بیش از توان انسان، استرس زا است. در ابتدا 20 دقیقه فقط راه بروید. پس از یک هفته سرعت راه رفتن را افزایش بدهید. در هفته چهارم زمان خود را به 30 دقیقه برسانید.

بر روی تردمیل 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب در اختیار کاربر قرار دارد و با افزایش هر یک از این موارد شدت تمرین بالا می رود. مثلا می توانید هر هفته، 5 دقیقه زمان تمرین را بیشتر کنید. در ماه دوم به تردمیل کمی شیب بدهد، شیب 2 درصد پیاده روی در فضای بیرون را برای شما شبیه سازی می کند. اگر به اندازه کافی فرصت دارید پیاده روی روزانه را در 3 نوبت انجام بدهید. مثلا 15 دقیقه صبح بر روی تردمیل تمرین کنید، 30 دقیقه عصر و 10 الی 20 دقیقه شب. راه رفتن یک ساعت بعد از صرف شام به هضم غذا کمک کرده و باعث کالری سوزی بیشتر در حین استراحت می شود.

کمی فشار در طی تمرین ورزشی، قدرت بدنی شما را افزایش می دهد. ولی در هنگام ورزش نباید آن قدر تحت فشار باشید که نتوانید صحبت کنید یا به اصطلاح از نفس بیفتید.

افزایش شدت تمرین شانس کاهش وزن را افزایش می دهد. وقتی ورزش را تازه شروع می کنید، پس از تمرین یک مقدار درد . گرفتگی ماهیچه و عضلات طبیعی است و نباید به خاطر آن از ورزش دست بکشید. در این مواقع کمپرس آب سرد کمک کننده است. هر چه بیشتر به این فعالیت مفید بپردازید، عضلات شما قوی تر شده و دیگر دچار درد نخواهید شد. اما درد در اطراف تاندون ها، زانو و مچ پا نشانه این است که در ورزش زیاده روی کردید. اگر این دردها شدید و غیر قابل تحمل بودند به پزشک ارتوپد مراجعه کنید.

انجام تمرینات قدرتی نیز از ایجاد درد و اسپاسم پیشگیری می کند؛ در هفته می توانید 2 روز به انجام این گونه تمرینات بپردازید. این کار علاوه بر تقویت بیشتر عضلات، به افزایش چربی سوزی نیز کمک می کند. اغلب تردمیل های مدرن در صفحه نمایش خود یک سری اطلاعات ارزشمند از جمله زمان، سرعت، کالری مصرف شده، مسافت طی شده، درجه شیب و ضربان قلب را به کاربر نشان می دهند. این اطلاعات را یادداشت کرده و به وسیله ی آن الگوی ورزشی خود را طراحی کرده و پیشرفت خود را بررسی نمایید. مثلا متوجه می شوید کالری مصرف شده افزایش پیدا کرده است و این شما را تشویق می کند.

ضربان قلب شاخص مهمی برای تعیین سطح تمرین است. معمولا افراد در 3 سطح خفیف، متوسط و شدید ورزش می کنند. هر چه شدت ورزش بیشتر باشد، ضربان قلب افزایش می یابد؛ اما ضربان نباید از 90 درصد حداکثر ظرفیت قلب بیشتر بشود. برای اندازه گیری حداکثر ظرفیت ضربان قلب خود، عدد سنتان را از عدد 220 کم کنید. بهتر است در اواسط تمرین به 80 الی 90 درصد حداکثر ظرفیت برسید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو انواع تعمیرات مربوط به تردمیل انواع تعمیرات مربوط به تردمیل اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟ آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()