به این چند دلیل روزی 30 دقیقه پیاده روی انجام دهید!

9 / 10
از 22 کاربر

ساده ترین ورزش مناسبی که میتواند به سلامتی و حتی ارتقای آن کمک کند، پیاده روی است که احتیاج به صرف هزینه زیادی ندارد و می توانیم این ورزش را در هر محیطی با هر سن و سالی که باشیم انجام دهیم. حتما بارها از مزایای زیادی که پیاده روی برای سلامتی دارد شنیده اید. برای انجام دادن این ورزش حتما نباید ساعت ها وقت بگذاریم یا شرایط خواستی داشته باشیم، همین که حتی ما 15 دقیقه از روزمان را به پیاده روی اختصاص بدهیم کافی است و میتواند به سلامتی ما کمک زیادی کند.

به این چند دلیل روزی 30 دقیقه پیاده روی انجام دهید!

یکی از بهترین مزایایی که پیاده روی دارد کم کردن وزن و رسیدن به تناسب اندام می باشد که شما را از شر هزینه های زیاد خلاص می کند. روزانه حتی برای 30 دقیقه هم که شده پیاده روی کنید و حتی اگر نمی توانید به بیرون از خانه یا باشگاه بروید برای خود تردمیلی تهیه کنید تا در هر زمان که فرصتی پیدا کردید بتوانید ورزش انجام دهید. در ادامه این متن دلایلی برای شما می آوریم که با اطلاع از آنها بتوانید در انجام دادن این ورزش فعال تر باشید و نتایج آن را نیز به راحتی ببینید.

بهبود سطح قند خون

روزانه و به صورت متناوب پیاده روی در خانه با کمک تردمیل یا حتی در بیرون از خانه را انجام دهید و حتی برای 15 دقیقه مخصوصا بعد از هضم غذا تا سطح قند خونتان را بهبود ببخشید و آن را کنترل کنید.

بهبود درد های پشت کمر

بهترین حالت برای انجام دادن پیاده روی 20 الی 40 دقیقه آن هم با سرعت متوسط می باشد که اگر به طور مرتب انجام شود می‌تواند دردهای کمر و پشت بدن ما را بهبود ببخشند. در اصطلاح این پیاده روی نوعی تمرین تقویتی برای بدن است که در عین حال بدن ما را شاداب و سر زنده نگه می دارد و برای افراد زیادی توصیه و تجویز می‌شود.

بهبود خستگی ذهنی

شاید امتحان کرده باشید که با انجام دادن پیاده روی حتی کوتاه مدت خستگی کار روزانه را از خود دور کرده اید و سرحال شده اید. این سرحالی و شادابی به قدرت ذهنی و حتی حافظه شما نیز منتقل می شود و می توانید با مداوم انجام دادن ورزش عملکرد حافظه و ذهن خود را بهبود ببخشید و زمانی که حافظه و ذهن شما خوب کار کند و فعال باشد می توانید امیدوار باشید که جزو افرادی که به آلزایمر مبتلا می شوند نخواهید بود. زمانی که فکرتان درگیر است و مشغله زیادی دارید می‌توانید با انجام دادن پیاده روی این معضلات را از ذهنتان دور کنید.

بهبود تناسب اندام

با انجام دادن پیاده روی منظم و روزانه می توانید متابولیسم بدنتان را افزایش دهید و با بالا رفتن سوخت و ساز بدنتان کالری بیشتری بسوزانید و کم کم چربی های اضافی را از بین ببرید. برنامه منظم پیاده روی باعث کاهش وزن و لاغری شما خواهد شد. به یاد داشته باشید در ضمن انجام دادن ورزش و پیاده روی برنامه غذایی مناسبی نیز داشته باشید تا بتوانید زودتر و راحت تر به اهداف مورد نظرتان برسید.

برای خانه تردمیل خانگی تهیه کنید تا هر زمان که از محل کار برگشتید بتوانید ورزش انجام دهید و فعالیت پیاده روی داشته باشید، حتی در زمان تماشای تلویزیون نیز از انجام دادن فعالیت غاقل نشوید و ورزش روزانه خود را حتی در حد 30 دقیقه انجام دهید. برای کاهش وزن ورزشی انجام دهید تا مستقیما چربی را بسوزاند. پیاده روی بهترین ورزشی است که می توانید با مداومت داشتن در انجام آن به کاهش وزن دائمی برسید و تناسب اندام پیدا کنید و حتی تناسب اندامتان را حفظ نمایید.

بهبود وضعیت قلبی و عروقی

پیاده روی و انجام دادن فعالیت ورزشی برای قلب و عملکرد آن بسیار مفید است. با انجام ورزشی راحت به نام پیاده روی این عضو حیاتی بدن را از بیماری و خطرات محافظت کنید و سلامتی قلبتان را تضمین شده بدانید.

جلوگیری برای ابتلا به پوکی استخوان

ابتلا به پوکی استخوان از بیماری هایی است که زنان را بیشتر گرفتار خود می کند. با انجام دادن پیاده روی تراکم استخوان‌ ها نیز افزایش پیدا می کند و بدن به فعالیت بدنی واکنش خوبی نشان خواهد داد. پس برای جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان منظم و روزانه پیاده روری انجام دهید و برنامه مناسبی برای تغذیه خود داشته باشید.

راهی برای افزایش تعریق

میدانید که با عرق کردن بسیاری از سموم اضافی از بدن خارج خواهد شد و این تعریق نشان دهنده افزایش سوخت و ساز و آب شدن چربی های اضافی بدن شما نیز می باشد. چه در خانه چه بیرون از خانه پیاده روی را روزانه پیگیری کنید و اگر می خواهید تمرینات سخت تر با شدت بیشتری انجام دهید، بهتر است مسیرهای سخت را برای انجام دادن پیاده رویتان انتخاب کنید یا اگر در خانه هستید به کمک افزایش شیب تردمیلتان تمرینات را سخت تر کنید تا شاهد نتایج بهتری باشید.

آمادگی جسمانی خود را افزایش دهید

پیاده روی شما اگر اصولی و با برنامه باشد می تواند آمادگی جسمانی شما را کم کم افزایش دهد و شما بتوانید به راحتی تمرینات سخت تر را انجام دهید و شاهد نتایج بهتری باشید. به یاد داشته باشید که هر چقدر در پیاده روی از بدنتان کار بکشید و سخت تر تلاش کنید و مدام شدت و سرعت تمرینات را تغییر دهید به همان اندازه قوای جسمانی شما بالا خواهد رفت. این مزیت ها فقط چند نمونه کوچک از مزیت های پیاده روی است. با انجام پیاده روی به راحتی می توانید از مزیت هایی مانند کمتر گرفتار شدن به انواع بیماری ها، سلامتی و تناسب و ... بهره مند شوید و از زندگی خود لذت ببرید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()