تاثیرات دوچرخه سواری بر ذهن شما

9 / 10
از 22 کاربر

انجام فعالیت های ورزشی مخصوصا فعالیت های هوازی مانند انجام دادن پیاده روی چه در فضای آزاد یا با تردمیل، دوچرخه سواری، شنا و ... علاوه بر سلامتی اندام ها بر روی ذهن ما نیز تاثیر زیادی می گذارند. از طریق راه رفتن و انجام پیاده روی یا پدال زدن با دوچرخه می توانیم به تناسب اندام خود کمک کنیم و شاهد چربی سوزی خوبی در بدنمان باشیم. انجام دادن دوچرخه سواری به تمیز شدن ذهن ما کمک می کند و قادر است هر نوع استرسی را از بین ببرد.

تاثیرات دوچرخه سواری بر ذهن شما

تحقیقات در ژورنال کلینیک آمریکا ثابت کرده است که می توانید با 30 دقیقه پدال زدن بر روی دوچرخه ثابت حافظه، منطق و قدرت تصمیم گیری خود را بالا ببرید. انجام دادن ورزش در هر شرایطی برای شما مفید است و مغز را فعال نگه می دارد. زمانی که شما ساعتی از روز را برای دوچرخه سواری در خانه یا بیرون از خانه اختصاص دهید نه تنها باعث افزایش ظرفیت ماهیچه هایتان خواهید شد، بلکه در افزایش قشر خاکستری مغز نیز تاثیر زیادی خواهید گذاشت.

پزشکان اعلام کرده اند هرچقدر رگ های بیشتر و ماهیچه های زیادتری در مغز فعالیت داشته باشند عملکرد ذهن تقویت شده، اکسیژن و غذای بیشتری نیز به مغز می رسد. با پدال زدن بر روی دوچرخه ثابت سلول های عصبی بیشتری را فعال می کنید. همان طور که می دانید با بالا رفتن سن انسان به حالت کودکی خود باز می گردد و حتی تمام اعضای بدن نیز به سمت کوچک شدن تمایل پیدا می کنند.

مغز نیز از این قاعده مستثنی نیست و کم کم کوچک خواهد شد و ارتباطات بین سلول ها نیز ضعیف می شوند. با ورزش میتوانید از تمام اندام های بدن محافظت کنید و با حفظ سلامتی، شادابی خوبی بدست آورید و جوان تر به نظر برسید. زمانی که ذهن از طریق ورزش به خصوص با دوچرخه سواری فعال شود به طور حتم مهارت های ذهنی، سطح تمرکز قابل قبولی خواهد داشت و راحت تر می تواند فعالیت های روزانه و زندگی خود را انجام دهد.

زمانی که شما دوچرخه ثابت را هر روز در هر فرصتی که پیدا کردید استفاده می کنید سبب ساخته شدن ماهیچه های پا خواهید شد و این قدرت و توانایی بر روی روان و هوش شما نیز تاثیر زیادی خواهد گذاشت. تحقیقات انجام شده به اثبات رسانده است که انجام دادن ورزش حتی برای 20 تا 30 دقیقه در روز – می تواند تا حد بسیار زیادی از به وجود آمدن افسردگی در شما پیشگیری کند و اگر این رویه را برای مدت طولانی ادامه دهید و دو ماده اصلی سروتونین و دوپامین در بدن شما بیشتر تولید خواهد شد و به شما احساس خوشی و سرحالی بیشتری دست خواهد داد.

زمانی که در بدن ما آدرنالین و کورتیزول بیشتر با کمک دوچرخه سواری تولید شوند، بدن استرس کمتری خواهد داشت و قادر است مشکلات پراسترس را به راحتی پشت سر بگذارد. با کمک دوچرخه ثابت با اینکه نشسته اید می توانید ورزش کم شدتی انجام دهید. ورزش با دوچرخه ثابت برای شما احساس راحتی و آرامش خوبی در ماهیچه های شما به وجود می آورد و در عین حال آنها را قدرتمند می کند.

میدانید که دوچرخه ثابت های امروزی دارای ویژگی تغییر دادن مقاومت هستند که میتوانیم با تنظیم آن نیرویی که بر عضلات ما وارد می شود را تنظیم و کم و زیاد کنیم. اکثر دوچرخه ثابت های امروزی نیز دارای برنامه های از پیش تعیین شده می باشند که با انتخاب یکی از آنها مقاومت و سرعت دوچرخه ثابت شما به صورت خودکار تنظیم خواهد شد.

جالب است بدانید با کمک سلول های سفید، مغز راحت تر می تواند ارتباطات خود را برقرار کند و هر چه تعداد این سلول ها در مغز بیشتر باشند این کار راحت تر انجام می شود. دوچرخه سواری دقیقا برای مغز ما همین کار را انجام می دهد و باعث فشردگی و استحکام سلول های سفید مغز و بیشتر شدن ارتباطات آن خواهد شد. انجام دادن دوچرخه سواری فواید دیگری نیز برای بدن ما دارد که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

دوچرخه سواری سبب درمان یبوست نیز خواهد شد و نفخ بعد از غذا خوردن را از بین می برد. انجام دادن فعالیت های فیزیکی سبب می شود غذا مدت زمان کمتری در روده بزرگ بماند و در نتیجه آب غذا کمتر جذب روده بزرگ شده و در نهایت مدفوع نرم تر از بدن ما خارج شود. با انجام دادن دوچرخه سواری منظم چه در خانه به وسیله دوچرخه ثابت چه بیرون از خانه باعث کم شدن بیماری های قلبی عروقی، دیابت، چاقی و ... خواهید شد. با انجام دوچرخه سواری به سلول ها زمانی برای بازسازی می دهید و این کار سبب می شود پیری دیرتر در بدن ما ظهور کند و جوان به نظر برسید.

چاقی و اضافه وزن یکی از مشکلات اساسی در دنیای مدرن امروزی ماست که دلیل عمده آن کم تحرکی میباشد . دوچرخه سواری با کمک دوچرخه ثابت در خانه به شما کمک می کند عذاب رفتن به باشگاه را تحمل نکنید و در فضای آرام خانه و در کنار فرزندان به تناسب اندام خود برسید و از همه مهم تر بر روی عملکرد مغزتان تاثیر خوبی بگذارید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()