دانش چربی سوزی برای بانوان

9 / 10
از 22 کاربر

اهمیت به تناسب اندام و توجه داشتن به داشتن ظاهری زیبا این روزها برای بانوان اهمیت بیشتری دارد و اغلب هر راهی و مسیری را برای زودتر رسیدن به این هدف امتحان می کنند. همان طور که میدانید راه های پرخطر زیادی هستند که نه تنها ما را به هدفمان نمی رسانند بلکه سبب آسیب رسیدن به بدن و سلامتی ما نیز می شوند و لازم است که قبل از هر اقدامی برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری اطلاعات کافی در آن زمینه داشته باشیم تا دچار مشکلات و عواقب بعد از آن نشویم.

دانش چربی سوزی برای بانوان

برای رسیدن به سلامتی و انجام دادن ورزش جهت خلاص شدن از چربی های اضافی و انجام دادن چربی سوزی در بدن قبل از هر اقدامی درباره چربی سوزی اطلاعات کافی کسب کنید تا دچار مشکلات نشوید و سلامتیتان به خطر نیفتد. چربی و در کل بافت چربی در بدن تمام افراد وجود دارد و در صورتی که میزان این بافت از حد طبیعی خود خارج شود ما را دچار مشکل می کند و اغلب به دلیلی نظیر کم تحرکی این مشکل به وجود می آید.

نشاسته، قند و چربی که به بدن وارد می شوند به بافت های چربی اضافی در بدن تبدیل خواهند شد. وجود چربی اضافی در بدن برای ما حالت خوشایندی ندارد و باعث بد فرم شدن شکل ظاهری بدن ما می شود. درست است که وجود ذخایر چربی در بدن ذخایر انرژی برای فعالیت های ما محسوب می شوند، اما بیش از حد بودن این ذخایر برای بدن و سلامتی ما دردسر ایجاد می کنند. زمانی که چربی های اضافی در جاهای نامناسب مانند: بافت های عروق خونی، بافت داخلی عضلات یا داخل کبد راه پیدا کنند برای عملکرد درست بدن اختلال ایجاد خواهند کرد و در نهایت سبب کم شدن سوخت و ساز کل بدن می شوند.

جالب است بدانید فقط در صورتی چربی ها برای بدن عملکرد خوبی دارند و برای بدن مفید می باشند که بیش از اندازه سنگین نباشند. زمانی که سلول های چربی بیش از اندازه بزرگ شوند در اصطلاح “هایپرتروفیک” می شوند و سیگنال های بدی به بدن ارسال می کنند و بدن دچار مشکلات زیادی خواهد شد. این روزها در واقع چاقی یک نوع بیماری به شمار می‌ آید و برای درمان آن باید اقدامات اصولی و پزشکی انجام داد.

برای رهایی از شر سلول های چربی ذخیره شده در بدن بهتر در ابتدا باید به خورد و خوراکتان دقت کنید تا با غیراصولی غذا خوردن به ذخیره شدن چربی در بدن کمک نکنید و با تغذیه درست سبب چربی سوزی در بدنتان شوید. بدن زمانی که شما فعالیت انجام می دهید یا گرسنه هستید برای انجام امورات روزانه خود به کالری ها نیاز دارد و اگر کالری کمتری از غذا خوردن دریافت کنید، بدن برای تامین تمام نیاز خود به سراغ چربی های ذخیره شده در بدن خواهد رفت.

بعد از پیروی اصول تغذیه ای درست، این را فراموش نکنید که باید برای خلاص شدن از شر چربی های بدن از ورزش نیز کمک بگیرید. با کمک ورزش روزانه آن هم منظم، سوخت و ساز بدن و فعالیت آن را بالا ببرید تا بدن بتواند چربی های ذخیره شده در بدن را از بین ببرد و علاوه بر رسیدن به تناسب اندام به سلامتی بدن ما نیز کمک زیادی کند.

داروها و مکمل ها نیز به کاهش ذخایر چربی در بدن ما نیز میتوانند کمک کنند. اغلب این داروها و مکمل ها می توانند هضم و جذب نشاسته و چربی را در بدن راحت تر نمایند. به یاد داشته باشید برای رسیدن به تناسب اندام و خلاص شدن از شر چربی های اضافی نیازی نیست برای چند روز بی غذا بمانید و به بدنتان سختی بدهید. بهترین کار آن است که غذاهای کم کالری را جایگزین غذاهای هر روز کنید تا بدن از ذخایر خود نیز استفاده کند.

همان طور که گفته شد انجام دادن ورزش را برای از بین بردن چربی های اضافی بدن فراموش نکنید. بهترین ورزش که می تواند برای رسیدن به هدف به ما کمک کند ورزش های هوازی است که باید با جدیت آنها را دنبال کنید. اگر به هر دلیلی نمی توانید در باشگاه حضور داشته باشید و به پیاده روی بیرون از خانه بروید، بهتر است برای خانه دستگاه هوازی مانند تردمیل تهیه کنید و با کمک برنامه های از پیش تعیین شده آنها تمرینات خوبی انجام دهید.

در طی انجام دادن تمرینات هوازی می توانید با بالا و پایین آوردن شدت و شیب یا حتی سرعت تمرینات چربی سوزی خوبی در بدن به راه بیندازید و زودتر به اهداف مورد نظرتان برسید. با دانستن این اطلاعات می توانید در بدن خود چربی سوزی خوبی به راه بیندازید و به نتایج دلخواهتان برسید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()