دلایل علمی برای ورزش کردن بر روی تردمیل در زمستان

9 / 10
از 22 کاربر

در روزهای زمستانی در صورت داشتن لباس گرم و تحمل سرمای محیط باز می توانید خارج از خانه ورزش نمایید، اما به دلیل سرما شدید بهتر است در داخل خانه بمانید و تمرینات ورزشی خود را بر روی تردمیل و دیگر دستگاه های هوازی انجام دهید. ورزش با تردمیل بسیار لذت بخش می باشد و این دستگاه ورزشی را در هر محیطی میتوان استفاده کرد.

اگر در زمستان یک برنامه مهم و بخصوص داشته یا قصد دارید با یک سرعت معینی خود را برای شرکت در مسابقه ای آماده کنید، بهتر است از تردمیل و دستگاه های خانگی استفاده کنید، زیرا سرما و دویدن در مسیر های لغزنده می تواند به شما آسیب برساند و تمرینات ورزشی شما را مختل کند.

دلایل علمی برای ورزش کردن بر روی تردمیل در زمستان

در شرایط آب و هوای سرد مصرف اکسیژن افزایش می یابد و تمرینات ورزشی شما بازده کمی دارد و موجب خستگی زودتر شما می شود. دلیل این موضوع آن است که عضلات شما در هوای سرد از نظر مکانیکی بازده کمی دارند و می توانید با پوشیدن لباس گرم عضلات خودتان را گرم کنید، ولی باید بدانید که این لباس ها کیفیت ورزش شما را پایین می آورند.

زمانی که سرما هوا کمتر از 15 درجه فارنهایت باشد پوست بدن دچار سرمازدگی می شود. در این صورت حتی اگر هم در فصل زمستان و روزهای سرد تجربه کافی برای دویدن دارید، بهتر است در دمای زیر صفر برای حفظ سلامتی از ورزش کردن با تردمیل استفاده کنید. اگر هوا در جاده ها برای عبور ماشین مناسب نبود، برای دویدن شما هم مناسب نیست، بنابراین در هوای سرد زمستانی بهتر است در خانه بمانید و تمرینات ورزشی خود را روی تردمیل انجام دهید تا حداقل بدانید در حال انجام چه فعالیت ورزشی هستید.

تمرین روی تردمیل در زمستان

هنگام ورزش بر روی تردمیل ضربان قلب شما متفاوت است. معمولا ضربان قلب برروی تردمیل کم تر از ضربان قلب در محیط خارج از خانه می باشد. ضربان قلب بر روی تردمیل به دلیل اینکه پاها به عقب رانده می شوند متفاوت است. بنابراین ضربان قلب شما هنگام دویدن روی تردمیل در مقایسه با دویدن در جاده کم تر می باشد. شما می توانید با به کار گرفتن شیب های متنوع تردمیل در برنامه ورزشی خود ضربان قلبتان را بالا ببرید و در نتیجه کالری بیشتری بسوزانید.

سعی کنید در تمرینات خود روی تردمیل از شیب 1 درجه استفاده نمایید. زمانی که شیب تردمیل صفر باشد مانند پایین رفتن از یک سرازیری کم شیب بوده و حفظ شکل درست دویدن روی شیب صفر تردمیل بسیار دشوار است. زمانی که شیب را افزایش می دهید و حالت کوهنوردی را شبیه سازی می کنید، بهتر است سرعت تردمیل را کم کنید. هنگامی که از کوه یا تپه بالا می رویم سرعت ما کاهش می یابد، ولی در تردمیل تا زمانی که دستور را وارد آن نکنیم سرعت دستگاه کم نمی شود.

اگر بتوانید با زیاد شدن آمادگی جسمانیتان سرعت ها و شیب های مختلف را در کنارهم امتحان کنید میتوانید تنوع و نشاط در تمرینات ورزشی با استفاده از تردمیل را تجربه کنید. چنانچه در خانه یا باشگاه از تردمیل برای ورزش استفاده می کنید می توانید تمرینات دشوارتر و جدی تری را به آن اختصاص بدهید و از تمرینات ورزشی خود لذت ببرید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()