راه های مقابله با دزدیده شدن دوچرخه!

10 / 10
از 1 کاربر

برای داشتن بدنی سالم انجام دادن ورزش و داشتن تغذیه ای سالم لازم است. انجام دادن دوچرخه سواری نیز که یکی از ورزش های هوازی می باشد که برای بدن بسیار مفید بوده و به سلامتی آن کمک خواهد کرد. فواید دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت و متحرک برای بدن تقریبا یکسان است. دوچرخه سواری سبب سوزاند کالری و تقویت ماهیچه های قلب تان خواهد شد. ورزش برای سلامت روانی شما نیز مفید است و بهتر است برای تفریح هم که شده از این وسیله مفید هوازی استفاده کنید.

با استفاده از دوچرخه چه بیرون از منزل و چه با دوچرخه ثابت در خانه می توانید تعداد ضربان قلب تان را بالا ببرید و راحت تر کالری بسوزانید و اندام ها به خصوص پاها را به فعالیت وادارید.

راه های مقابله با دزدیده شدن دوچرخه!

از فواید دوچرخه و سوار شدن بر روی آن که بگذریم باید نحوه نگهداری آن را به خاطر بسپارید و از دوچرخه خود به خوبی محافظت کنید. دوچرخه ای که با قیمت بالایی خریداری می کنید باید به خوبی از آن نگهداری کنید. دوچرخه خود را در مقابل سینماها، موزه ها، مدرسه ها، ایستگاه های مترو و... که بسیار شلوغ و پر رفت و آمد هستند پارک نکنید. پارک کردن دوچرخه در مکان هایی که تا ساعت ها به آن دسترسی ندارید کار اشتباهی است و در عوض باید در محل هایی که می توانید مرتب به دوچرخه تان سر بزنید و آن را ببینید پارک کنید.

مکان هایی که دوچرخه تان را پارک می کنید را هر چند وقت یک بار تعویض کنید، سعی داشته باشید در مکان های خیلی شلوغ و پر رفت و آمد دوچرخه تان را پارک نکنید تا علاوه بر کم شدن ریسک دزدیده شدن دوچرخه، خش و خطی نیز به آن وارد نشود.

دوچرخه تان را در کنار پیاده روها پارک نکنید. در این مکان ها افراد و ماشین های زیادی رفت و آمد می کنند. برای قفل زدن به دوچرخه تان باهوش باشید و قفل را دور چرخ عقب دوچرخه، دقیقا در جایی که با مثلث پشتی فریم در تماس است، بزنید و آن را قفل کنید. با این قفل فریم و چرخ دوچرخه تکان نمی خورند.

به همراه داشتن تنها یک قفل نیز برای امنیت دوچرخه تان کافی است و نیازی به حمل کردن وسایل اضافی مانند کابل یا هر چیز اضافی دیگری نیست. مراقب باشید اگر از چندین قفل به طور همزمان استفاده کنید به این معنی است که می خواهید برای مدت طولانی از دوچرخه تان استفاده نکنید و این کار را برای شما مشکل تر خواهد کرد.

یکی از تمهیداتی که بهتر است برای مراقبت از دوچرخه تان انجام دهید آن است که یک عکس از دوچرخه مخصوصا از شماره بدنه آن بیندازید تا در صورت لزوم حداقل یک سند زمان پیدا شدن دوچرخه داشته باشید.

اگر دوچرخه دست دومی را خریداری می کنید توجه داشته باشید که از فروشنده درخواست سند یا مدرکی کنید تا مشکلی در آینده برای تان به وجود نیاید.

توجه داشته باشید که هیچ وقت دوچرخه را در مکانی‌های پر رفت و آمد و شلوغ بدون قفل رها نکنید. در صورت نبود محلی مناسب دستگاه را به فردی مطمئن مثل نگهبان ها بسپارید که اگر دزدی مبادرت به دزدیدن دوچرخه تان کرد دخالت کرده و اجازه این کار را ندهد.

یک از بهترین اقداماتی که برای پارک کردن دوچرخه تان می توانید انجام دهید آن است که دوچرخه تان را در مقابل دوربین های مدار بسته قرار دهید تا در صورت پیشامد مشکلی بتوانید آن را سریعا حل کنید.

بهتر است در زمان هایی که باید دوچرخه خود را پارک کنید بعد از قفل کردن دوچرخه تان اجزایی که بر روی آن گذاشته اید مانند: قمقمه، تلمبه، کلاه و ... را از روی آن باز کنید و با خود ببرید تا در صورت دزدی حداقل لوازم تان باقی بمانند.

برای امنیت بیشتر دوچرخه، کابل قفل یا زنجیره بلندی تهیه کنید تا بتوانید به راحتی به هر میله یا درختی آن را قفل کنید. فراموش نکنید که اگر فقط یک چرخ خود را قفل کنید، دزد راحت تر می تواند بقیه اجزای دوچرخه را با خود ببرد و این اصلا به صلاح شما نیست.

به شما پیشنهادی داریم از دو نوع قفل استفاده کنید، زیرا دزد برای باز کردن دو نوع مختلف قفل به ابزارهای زیادی نیاز دارد که این کار را برای آن سخت می‌کند و شاید با این کار از دزدیدن چرخ شما پشیمان شود.

در زمانی که قفل شما کوتاه است یا فقط یک قفل به همراه دارید، باید چرخ جلو را باز کرده و در کنار چرخ عقب گذاشته و با بدنه آن را قفل کنید. اگر تمام شرایط محیا نیست بهتر است حتما حداقل دوچرخه را به یک میله بلند یا درخت قوی ببندید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()