رژیم لاغری که بدتر باعث چاقی میشود!

9 / 10
از 22 کاربر

حتما شنیده اید که پزشکان معتقدند چاقی مادر تمام بیماری های است و اگر زود به فکر از بین بردن آن نیفتیم اوست که ما را کم کم از بین می برد. اکثر ما برای از بین بردن چاقی و رسیدن به تناسب اندام و لاغری عجله زیادی داریم و حتی دوست داریم به یک ماه نیز نرسیده این پروژه تمام شود. برای رسیدن به این هدف اغلب کارهای عجیب و غریب زیادی انجام می دهیم و گاهی نیز بدتر به خودمان نیز صدمه می زنیم.

رژیم لاغری که بدتر باعث چاقی میشود!

برای رسیدن به لاغری باید این را فراموش نکنید که این وضعیت چربی و اضافه وزن یک شبه به وجود نیامده است که در ظرف مدت کوتاهی مانند یک ماه از بین برود. برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام باید صبور باشید و از رژیم غذایی اصولی همراه با ورزش منظم و متناوب کمک بگیرید تا بتوانید به اهدافتان برسید.

به یاد داشته باشید که اگر می خواهیم طبیعی و اصولی لاغر شوید نباید بیشتر از 2 تا 4 کیلوگرم در هر ماه وزن از دست بدهید. بسیاری از رژیم‌های غیر اصولی که شما را با سرعت زیادی لاغر می کنند نه تنها برای بدن ضرر دارند، بلکه با گذشت مدت زمان کوتاهی دوباره بازگشت خواهند داشت!

همان طور که میدانید در رژیم غذایی که برای لاغری دنبال می کنید باید مقدار غذای دریافتی شما کمتر از زمانی باشد که بدن اکنون به آن احتیاج دارد و با انجام فعالیت های ورزشی و روزانه در طی روز کالری بسوزانید. جالب است بدانید اگر بیش از اندازه به بدنتان در خوردن سخت بگیرید گمان می کند در قحطی گیر افتاده است و از خود واکنش نشان می دهد.

زمانی که میزان چربی بدن کم شود، اندام های بدن به صورت خودکار با این مشکل مقابله می کنند و زمانی که شما برای رسیدن به لاغری رژیم سختی می‌گیرید، بدن گمان میکند در قحطی می باشد و خود را برای مقابله با این قحطی آماده می‌کند. زمانی که بدن احساس قحطی را به مغز صادر کند بدن فرمان گرسنگی و پرخوری را صادر کرده و ما را دچار مشکل می کند.

اگر در طول رژیم از این برنامه خسته شوید و برای مدتی حتی کم هم شده این رویه را رها کنید و دوباره غذا در دسترس بدن قرار ‌گیرد، بدن تمام آن مواد را به صورت چربی برای روز مبادا نگه می دارد. به این صورت شما مشاهده می کنید با اندکی ناپرهیزی و رها کردن رژیم غذایی وزنی که کم کرده اید شاید حتی بیشتر از قبل نیز بازگشت کند.

زمانی که شما رژیم سختی بگیرید مغز به همان اندازه واکنش نشان می دهد و جنگی عصبی-شیمیایی در تمام بدن به راه می اندازد تا با این قحطی مبارزه کند. بدن متوجه نیست که چربی بیش از اندازه ای ذخیره می کند و فقط این را درک میکند که چربی و ذخایر آن در بدن کم شده است. زمان هایی که در دوران رژیم انرژی کمتری وارد بدن می کنید بدن در تلاش ذخیره آن است و می خواهد در بدن تعادل ایجاد کند. برای برگرداندن تعادل به بدن هورمون‌های حامل پیام سیری (لپتین و انسولین) را کم می کند و با ارسال هورمون گرسنگی (گرلین) در جریان خون به شما پیام خوردن مواد غذایی می دهد.

پس از راه اصولی با داشتن رژیم غذایی متعادل و انجام دادن ورزش منظم و درست سعی کنید به تناسب اندام و لاغری برسید. برای داشتن رژیم متعادل به نکاتی که در ادامه به شما یادآوری می کنیم توجه داشته باشید. به صورت منظم و متوالی ورزش انجام دهید. حتی اگر به دلیل مشغله های کاری نمی توانید به باشگاه بروید با تهیه دستگاه های ورزشی خانگی مانند تردمیل در زمان برگشتن به خانه یا قبل از رفتن به سرکار ورزش انجام دهید.

برنامه های اصولی از پیش تعیین شده ای که این روزها در انواع دستگاه های هوازی از جمله تردمیل ذخیره می شوند به شما کمک می کنند تا بتوانید بدون نیاز به مربی و راهنمایی کسی به راحتی ورزش اصولی و درستی برای رسیدن به اهداف مورد نظرتان انجام دهید.

صبحانه بخورید

بعد از ورزش خوردن صبحانه را فراموش نکنید. حذف کردن وعده صبحانه از رژیم غذایی بسیار بد است و بدتر سبب می شود تا شما در طی روز تمایل بیشتری به خوردن داشته باشید.

میان وعده فراموش نشود

تنها تغییر مصرف مواد غذایی باعث افزایش متابولیسم در بدن شما نخواهد شد. بهترین کار و رژیمی که بهتر است دنبال کنید آن است که وعده‌ای غذایی خود را کمتر کرده و به تعداد میان‌وعده‌هایتان اضافه کرده تا بتوانید اشتهایشان را کنترل کنید و روند کاهش وزن را سرعت ببخشید. افرادی که تمایل زیادی به ریزه‌خواری دارند با انجام این روند می توانند اشتهای خود را تحت کنترل در بیاورند. اگر قصد کم کردن وزنتان را دارید بهتر است سه وعده غذایی همراه با دو میان ‌وعده مناسب داشته باشید.

غذاهای چرب مصرف نکنید

تا جایی که می توانید روغن های مفید مانند زیتون، کنجد و ... استفاده کنید و از غذاهای فست فود و آماده دوری نمایید.

دیر وقت غذا نخورید

حتی اگر به مقدار کمی غذا می خورید سعی کنید این کار را به آخرین کاری که در طی روز انجام می دهید نیندازید، زیرا این کار مواد غذایی را به چربی تبدیل می کند که اصلا درست نیست. زمانی که شما دیر وقت و آن هم حجیم غذا بخورید باعث بروز مشکلات گوارشی خواهید شد و به هیچ عنوان این کار توصیه نمی شود.

اگر به این توصیه ها گوش دهید با رژیم غذایی اصولی که می گیرید می توانید به تناسب اندام و لاغری دلخواهتان برسید و از شر چربی های اضافی بدنتان خلاص شوید و ناخودآگاه با رژیم غذایی نادرست بدتر سبب چاقی خودتان نخواهید شد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()