چند اشتباه رایج ورزشی

9 / 10
از 22 کاربر

ورزش کردن یک نیاز اساسی برای تمام افراد با هر سن و سالی است. گاهی اوقات ما ورزش انجام می دهیم اما به دلیل عدم اطلاعات کافی یا باورهای اشتباه که در بین عموم مردم جا افتاده است در به بدنمان آسیب می رسانیم و تا مدت ها دچار مشکل خواهیم شد. این مشکلات سبب شده حتی افراد از ادامه دادن به ورزش و فعالیت صرف نظر کنند که این امر به سلامتی آنها حتما لطمه خواهد زد. در این مطلب به بررسی چند اشتباه رایج می پردازیم تا با شناخت آنها این باورها و اطلاعات نادرست را اصلاح کنیم.

چند اشتباه رایج ورزشی

سونا برای لاغری مفید است

این باور که با رفتن به سونا می توانید لاغر شوید، کاملا اشتباه است و فقط با رفتن به سونا بدن شما تحت تاثیر محیط، آب زیادی از دست می دهد و با رفتن روی وزنه گمان می کنید که لاغر شده اید که اگر آب بخورید این وزن بازگشت خواهد کرد. اگر جزو افرادی هستید که تمرینات قدرتی حرفه ای انجام می دهید در هر زمان که شدت ورزش شما زیاد باشد و تجمع اسید لاکتیک در عضلات شما رخ داده باشد رفتن به سونا میتواند انتخاب مناسبی باشد و باعث تسکین درد های شما شود.

انجام بدنسازی قد را می سوزاند

این تصور از قدیم بین مردم رواج پیدا کرده است و دهان به دهان چرخیده در صورتی که کاملا اشتباه است و برعکس کار با وزنه و بدنسازی هورمون رشد را تحریک کرده و باعث تراکم استخوان ها می شود. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است و حتی به اثبات رسید که پسرها با انجام دادن این ورزش قطر استخوانهایشان افزایش پیدا می کند و از استحکام استخوانی بهتری برخوردار می شوند.

برای کوچک کردن شکم درازنشست بزنید

با انجام دادن ورزش منظم و متناوب و پیروی کردن از رژیم غذایی درست، چربی تمام بدن به طور یکنواخت در تمام بدن آب خواهد شد. برای از بین بردن سریع تر چربی های بدن این را فراموش نکنید که باید ورزش های هوازی مانند پیاده روی در خانه با تردمیل یا بیرون، دوچرخه سواری و ... آن هم حدود 40 دقیقه انجام دهید و تنها با 5 دقیقه درازنشست راه به جایی نخواهید برد.

عرق کردن زیاد در زمان ورزش

هستند افرادی که هنوز اعتقاد دارند که در زمان ورزش هر چه بیشتر عرق کنید سریع تر لاغر می شوید که این تصور کاملا اشتباه است. با عرق کردن فقط آب از دست می دهید که اگر در بین انجام تمریناتتان خوردن آب را فراموش نکنید این مشکل نیز برطرف می شود.

آب زیاد خوردن سبب اضافه وزن می شود

آب ماده حیاتی برای بدن ماست و کمبود آن در بدن ما را دچار مشکل می کند. با خوردن آب زیاد به راحتی سموم اضافی بدن ما دفع خواهند شد و این کار برای بدن ما مفید خواهد بود. خوردن آب علاوه بر این مزیت، مزیت های زیادی دارد که در مقاله ای جداگانه به آن می پردازیم.

چربی ها از رژیم غذایی ما باید حذف شوند

برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری باید از رژیم غذایی پیروی کنید که همه ی مواد مغذی مورد نیاز بدن ما را در برداشته باشد. چربی های خوب و غیراشباع که در دانه های روغنی وجود دارند نیز از این دسته مواد غذایی هستند. چربی ها در تنظیم سطح هورمونی بدن ما نقش اساسی دارند. اگر به طور کل به بدن حتی مقدار کمی از چربی های مفید نرسد بدن حالت دفاعی پیدا خواهد کرد و ما را دچار مشکل می کند.

برای لاغری باید به باشگاه بروید

اکثر افراد گمان می کنند برای اینکه بتوانند ورزش انجام دهند و به لاغری برسند باید به باشگاه بروند و مدت زمان زیادی را در آنجا بگذرانند که این ایده نیز کاملا اشتباه است و باید اصلاح شود. جالب است بدانید تمرینات بیش از حد رشد ماهیچه ها را متوقف می کنند و به لاغری نخواهید رسید.

در خانه نیز با خرید تردمیل خانگی یا دیگر دستگاه های هوازی مانند: دوچرخه ثابت و اسکی فضایی می توانید روزانه در ساعت های مختلف ورزش روزانه منظمی انجام دهید و به جای اینکه مدت ها در باشگاه باشید و بافت های عضلانی تان را بسوزانید، کم کم و از راه اصولی به تناسب اندام دلخواه تان برسید.

به بدن‌تان استراحت نمی‌دهید

افرادی که تصمیم میگیرند ورزش هوازی را در کنار ورزش های قدرتی انجام دهند اگر بعد از 8 هفته استراحتی به بدن خود ندهند نه تنها شاهد پیشرفتی نخواهند بود، بلکه دچار مشکل نیز می شوند. لازم است بعد از هر هشت هفته تمرین، حداقل یک هفته به خودتان استراحت دهید تا بدن‌تان ریکاوری شود و در نیز ورزش پیشرفت داشته باشید. با انجام ندادن و در نظر گرفتن این اشتباهات زودتر به اهداف مد نظر خود خواهید رسید و دچار مشکل و بیماری نخواهید شد.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()