چند نکته ساده که به کاهش وزن شما کمک می کند!

9 / 10
از 22 کاربر

کاهش وزن یکی از دغدغه های اکثر خانم ها و آقایان در این روزهاست. همان طور که می دانید اضافه وزن و چاقی باعث برهم زدن تناسب اندام و بروز انواع بیماری ها و مشکلات می شود و برای همین امروزه افراد با هر سن و سالی به دنبال راه کاری هستند تا این راه را به راحتی طی کنند و ما هم در این مقاله سعی داریم راه ها و نکاتی ساده را به شما یادآوری کنیم تا بتوانید در مدت زمان کم و با سلامت کامل جسمانی خود به اهداف مورد نظرتان برسید.

چند نکته ساده که به کاهش وزن شما کمک می کند!

انتخاب ظرفی مناسب

انتخاب ظرفی کوچک تر برای غذا خوردن می تواند از اشتهای شما تا حد بسیار زیادی کم کند. البته به یاد داشته باشید بهترین کاری که در زمان خوردن میتوایند انجام دهید آن است که قبل از اینکه احساس سیری کنید دست از غذا خوردن بکشید و عده های غذایی تان را نیز زیاد کنید.

تهیه لیست مواد مورد نیاز بدن

قبل از اینکه رژیم غذایی تان را شروع کنید اگر از متخصصی کمک نمی گیرید، بهتر است تحقیقاتی درباره مواد مورد نیازی که بدنتان احتیاج دارد انجام دهید تا بتوانید با تهیه لیستی از مواد مورد نیاز بدنتان موارد ناسالم را حذف کرده و رژیم سالمی را پیگیری کنید.

مواد مضر را فراموش کنید

برای مدتی هم که شده خوردن مواد غذایی مضر که پر از چربی و نمک هستند را کنار بگذارید. غذای های آماده و فست فودی اغلب در روغن های زیاد سرخ می شوند و بر سلامتی آنها نظارتی وجود ندارد. برای اینکه در دوران رژیم تان تمام تلاش هایتان هدر نرود بهتر است تا جایی که می توانید از غذاها و میوه های سالم و تازه استفاده کنید. هر چه در دسترس شما غذا و سبزیجات مفید و تازه باشد شما بیشتر هوس می کنید آنها را بخورید و در سبد غذاییتان قرار دهید.

با عجله غذا نخورید

مطالعات نشان داده است که زیاد جویدن غذا به اینکه شما زودتر احساس سیری کند کمک بزرگی می کند. زمان معینی را برای غذا خوردنتان در نظر بگیرید و از غذا خوردن های هول هولکی بپرهیزید. زمانی که تند غذا بخورید متوجه سیگنالی که از مغز در زمان سیری به معده ارسال می شود نخواهید بود و بیشتر از حد معمول غذا می خورید.

خوردن صبحانه سالم

زمانی که از خواب بیدار می شوید حتما صبحانه سالمی بخورید. خوردن صبحانه در اول صبح باعث می شود سرعت متابولیسم بدن شما افزایش پیدا کند و بتوانید کالری بیشتری در طی روز بسوزانید. اگر روز خود را بدون صبحانه شروع کنید بدن قدرت کافی برای انجام کارهای روزانه خود را ندارد و سوخت و ساز بدنتان نیز بسیار کم خواهد بود و بعد از آن هر غذایی که بخورید به دلیل گرسنگی بدن جذب خواهد شد.

ورزش را فراموش نکنید

در طی روز حتما ساعتی را برای انجام دادن ورزش اختصاص دهید، حتی شده برای 10 دقیقه زمان تماشای تلویزیون بر روی دستگاه های هوازی خانگی خود مانند: تردمیل بروید و ورزش روزانه خود را انجام دهید. تردمیل های امروزی اغلب دارای برنامه های از پیش تعیین شده می باشند که با انتخاب یکی از آنها می توانید بدون نیاز به حضور مربی در خانه برنامه های اصولی انجام دهید.

ادامه دادن برنامه لاغری

ادامه دادن برنامه به شما انگیزه می دهد که بهتر و زودتر به هدفتان برسید و متوجه تغییرات در ظاهرتان حتی اگر کم باشد نیز بشوید.

هدفتان را فراموش نکنید

در ابتدای راه هدف از کاهش وزن خود را بنویسید تا برای شما انگیزه مضاعفی باشد و با هر بار نگاه کردن به آن در ادامه دادن راهتان مصمم تر شوید. برای خود هدف های کوتاه مدت در نظر بگیرید تا با رسیدن به آنها انگیزه بیشتری پیدا کنید و بتوانید کم کم به هدف نهایی خود برسید. با انجام همین نکات ساده راحت تر میتوانید به هدف خود برسید و شاهد تناسب اندامتان باشید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()