09377000080
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 32 : 10 دقیقه | نظرات کاربران ( 1 )

بیلیارد شامل 3 مرحله است، نشانه گرفتن، تخمین زدن میزان قدرت و شدت ضربه و در نهایت ضربه زدن. یکی از مهمترین مقوله ها در بیلیارد نشانه گرفتن است. اگر صحیح نشانه نگیریم کیو بال ممکن است در مسیر نا درست حرکت کند و به توپ اشتباهی برخورد کرده و آن را وارد سبد کند. بنابراین نه تنها باعث میشود تا از بازی عقب بیفتیم بلکه ممکن است باعث باخت بازی شود.

نشانه گرفتن امری تجربی است و با گذر زمان بازی کن متوجه میشود که باید چطور این کار را انجام دهد. در این مقاله چند روش ساده برای نشانه گرفتن را بررسی میکنیم. قبل از این که به چگونگی نشانه گیری بپردازیم باید نقاط مختلف کیوبال را بشناسیم. ضربه به هریک از این نقاط متفاوت میباشد و میتواند کیوبال را در مسیر متفاوتی جهت دهد و به حرکت در بیاورد. این نقاط را میتوان در تصاویر زیر مشاهده کرد.

چگونه در بیلیارد توپ هدف را نشانه بگیریم؟(مخصوص بازیکنان مبتدی)

1- نشانه گیری از مرکز به لبه ها

این روش زمانی استفاده میشود که کیوبال در مرکز میز قرار داشته باشد و توپ هدف ما در گوشه ی میز و نزدیک یکی از سبد ها باشد. این ضربات ساده و مستقیم هستند و به راحتی میتوان توپ هدف را به سبد فرستاد. در این موقعیت بین کیوبال و توپ هدف خالی است و توپ دیگری وجود ندارد.

برای این موقعیت 2 حالت کلی وجود دارد. حالت اول این است که کیوبال، توپ هدف و سبد در امتداد هم قرار دارند و باید به صورت مستقیم با توپ هدف ضربه زد و آن را وارد سبد کرد. حالت دوم این است که توپ هدف، کیوبال و سبد در یک راستا قرار ندارند و باید با دقت بیشتری این ضربات را زد.

چگونه در بیلیارد توپ هدف را نشانه بگیریم؟(مخصوص بازیکنان مبتدی)

2- هنگامی که توپ هدف، کیوبال و سبد در یک راستا قرار نداشته باشند.

خیلی وقت ها توپ هدف، کیوبال و سبد در یک راستا نیستند و موقعیت آنها باهم فرق میکند. در این زمان ضربه زدن نیازمند تجربه ی بیشتری است. معمولا در این ضربات نباید مرکز توپ هدف را نشانه گرفت زیرا در این صورت توپ مستقیم حرکت میکند. بر اساس موقعیت باید با تعیین کردن زاویه ضربه و تعیین نقطه ی برخورد کویبال با توپ هدف، ضربه ی خود را بزنیم. در نظر گرفتن این نکات باعث میشود تا ضربات ما در مسیر دلخواه حرکت کند.

چگونه در بیلیارد توپ هدف را نشانه بگیریم؟(مخصوص بازیکنان مبتدی)

3- نشانه گیری در ضربات بلند

این موقعیت یکی از موقعیت های سخت بازی است که برای مبتدیان به وجود می آید زیرا هدف گیری در فاصله های زیاد کمی سخت است، باید طوری به توپ ضربه زد که علاوه بر این که در خط مستقیم حرکت کند دارای قدرت کافی برای رسیدن به توپ هدف نیز باشد و در میانه ی راه متوقف نشود. فکر کنید تمام توپ ها در سبد افتاده اند و تنها توپ آخر باقی مانده است، در همین حال کیوبال در فاصله ی زیادی قرار داشته باشد. این ضربات باید دارای قدرت زیادی باشند تا بتوانند به توپ هدف برسند و آن را داخل سبد بی اندازند.

چگونه در بیلیارد توپ هدف را نشانه بگیریم؟(مخصوص بازیکنان مبتدی)

4- ضربه زدن به توپ در شرایط frozen ball

در مقالات قبل frozen ball توضیح داده شد. یکی از سخت ترین حالات برای نشانه گیری حالت frozen ball است. زیرا در این موقعیت ممکن است توپ هدف به باند یا به توپ دیگری چسبیده باشد و اگر نتوانیم ضربه ی درستی بزنیم ممکن است جریمه شویم.

چگونه در بیلیارد توپ هدف را نشانه بگیریم؟(مخصوص بازیکنان مبتدی)

5- ضربات غیر مستقیم

وقتی اقدام به زدن این ضربات میشود که کیوبال و توپ هدف در مسیر مستقیم به سبد قرار نداشته باشند و یا این که در میان کیوبال و توپ هدف توپ دیگری مسیر ما را سد کرده باشد. بنابراین باید به کمک توپ های دیگر و یا باند های میز به توپ مورد نظر ضربه بزنیم.

چگونه در بیلیارد توپ هدف را نشانه بگیریم؟(مخصوص بازیکنان مبتدی)

6- ضربات کات دار

شما ابتدا باید در ذهن خود کیوبال را به چهار قسمت تقسیم کنید. ضربه به هریک از این قسمت ها باعث حرکت کیوبال به صورت متفاوتی میشود و کیوبال در حالات مختلف جهت میگیرد. برای زدن ضربات کات دار نباید به مرکز کیوبال ضربه زد زیرا این کار کیوبال را در مسیر مستقیم هدایت میکند.

چگونه در بیلیارد توپ هدف را نشانه بگیریم؟(مخصوص بازیکنان مبتدی)

7- تکنیک ghost ball

گوست بال یک تکنیک نشانه گیری در بازی بیلیارد است. این تکنیک تجسمی است و باید در ذهن خود ان را تداعی کنید. وقتی میخواهید ضربه بزنید بین کیوبال و توپ هدف مسیری وجود دارد که کیوبال برای رسیدن به توپ هدف باید آن را طی کند. بازیکن با تجسم کردن حرکت کیوبال به سمت توپ هدف میتواند ضربه ای با دقت بیشتری بزند. توضیح گوست بال بدون تصویر ممکن است کمی پیچیده و نا مفهوم باشد، به همین دلیل برای درک بهتر، خوانندگان عزیز میتوانند از تصاویر زیر بهره ببرند.

 چگونه در بیلیارد توپ هدف را نشانه بگیریم؟(مخصوص بازیکنان مبتدی)

در اینجا ما فقط به صورت تئوری ضربات مختلف را توضیح دادیم و هدف آنها را بیان کردیم، شما باید پس از خواندن این مطالب چوب بیلیارد به دست، به تمرین بپردازید و مهارت های خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که تمرین همه چیز است و فقط با خواندن نمیشود تمام مهارت ها را فرا گرفت.

ارسال نظر
امیرحسین :
2 2
خوب خوب خوب =عالی
نام شما :
تلفن تماس :
متن پیغام :
چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش دوم) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) چگونه با استفاده از تردمیل، شکمی تخت بسازیم؟ (بخش اول) اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی اشتباهات رایج هنگام کار با اسکی فضایی باشگاهی کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ کدام نوع از تردمیل ها برای دوندگان حرفه ای مناسب تر است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ تردمیل باشگاهی برای بیماران آرتروز مناسب است؟ استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 استفاده از تردمیل خانگی برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی نکات ایمنی هنگام استفاده از اسکی فضایی باشگاهی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی خرید تردمیل برای مصارف پزشکی تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تأثیرات اسکی فضایی روی ران و شکم تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو تاثیر دوچرخه ثابت روی عضلات شکم و پهلو انواع تعمیرات مربوط به تردمیل انواع تعمیرات مربوط به تردمیل اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی اشتباهات رایج هنگام استفاده از دوچرخه ثابت باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی همه چیز درباره شایع ترین خرابی های تردمیل باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی راهنمای خرید اسکی فضایی باشگاهی دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ دوچرخه ثابت باشگاهی بهتر است از کدام نوع باشد؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ خرید تردمیل برای شخصی که بای پس معده انجام داده منطقی است؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ چگونه با اسکی فضایی عضلات شکم را تقویت کنیم؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ تنظیم و تعویض تسمه تردمیل خانگی چگونه انجام می شود؟ برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی برنامه تمرینی و توصیه هایی برای اسکی فضایی خانگی آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟ آیا فروش تردمیل به افرادی که لیپوساکشن انجام داده اند، منطقی است؟
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()