چگونه در زمستان ورزش کنیم تا لاغر شویم؟!

9 / 10
از 22 کاربر

آب و هوای سرد بیشتر افراد را از انجام دادن ورزش باز می دارد و به همین دلیل هم اغلب دوست داریم در خانه استراحت کنیم و همین موضوع هم باعث می شود در زمستان شاهد افزایش وزن بیشتری باشیم. شاید شما هم مطلع نباشید که انجام دادن ورزش در سرما برای بدن فوایدی دارد که بهتر است از این موضوع استفاده کنید و ساعتی را در روز به انجام دادن آن اختصاص دهید. جالب است بدانید انجام دادن ورزش در هوای سرد ایمنی بدن را افزایش داده و کمک می کند تا سلامتی بدن را حفظ کنید و کمتر دچار بیماری شوید.

چگونه در زمستان ورزش کنیم تا لاغر شویم؟!

**بدن برای اینکه در سرما خود را در حد دمای متعادل نگه دارد انرژی بیشتری مصرف می کند و در نتیجه کالری بیشتری خود به خود سوزانده می شود و اگر در این دوران شما حتی در مدت زمان کمی نیز ورزش کنید این کالری سوزی را چند برابر کرده اید.

**معمولا بیشتر افراد برای روبه رو نشدن با سرما بیشتر در خانه می مانند و در خانه فعالیت های روزانه خود را انجام می دهند. حتی اگر قصد ندارید از خانه خارج شوید ورزش و فعالیت را فراموش نکنید تا دچار اضافه وزن در طول زمستان نشوید.

برای خانه دستگاه هوازی مانند تردمیل تهیه کنید تا با کمک آنها بتوانید در خانه نیز ورزش های اصولی با شدت و مدت زمان های متفاوتی انجام دهید. با راه رفتن بر روی تردمیل دیگر لازم نیست نگران لیز خوردن و دچار شدن به انواع بیماری ها از جمله سرما خوردگی باشید و به راحتی با هر سرعتی که خواستید می توانید ورزش و تمرینات خود را انجام دهید.

**با خانه ماندن کمتر در معرض آفتاب هستید و کمبود ویتامین D می گیرید. سعی کنید حتی برای 15 دقیقه هم شده در برابر نور خورشید قرار بگیرید و در فضای آزاد قدمی بزنید تا به استحکام استخوان هایتان نیز کمک کنید.

** اگر در زمستان فعالیت ورزشی انجام ندهید و یک جا نشستن را انتخاب کنید، بعد از مدت زمان کوتاهی افسردگی به سراغتان خواهد آمد و اوضاع روحی خوبی پیدا نمی کنید. در صورتی که اگر برای زمستان و روزهای کسل کننده آن برنامه ریزی کنید میتوانید بر افسردگی غلبه کرده و حتی از اضافه وزن خود جلوگیری کنید وبه تناسب اندام دلخواهتان برسید.

** ورزش در فضای باز و طبیعت مخصوصا اگر در زمستان باشد احساس خوبی را به ما منتقل میکند و حتی با روحیه ای که بدست می آورید می توانید از باشگاه رفتن نیز بیشتر نتیجه بگیرید. البته به شرطی که مدت زمان طولانی به کار اختصاص ندهید و بعد از تایم کوتاهی به خانه بازگردید و ورزش را در خانه ادامه دهید.

**قبل از اینکه به بیرون از خانه برای انجام دادن ورزش بروید، باید حسابی خودتان را گرم کنید که در فصل سرما بهتر است این کار را بیشتر انجام دهید و بعد از اتمام تمرینات نیز اگر عرق کرده اید نیز باید زمان کافی برای سرد کردن بدن اختصاص دهید تا سرما نخورید و دچار مشکل نشوید.

در ورزش های زمستانی گرم کردن بدن اهمیت زیادی دارد

همان طور که میدانید در فصل سرما عضلات بدن بیشتر منقبض شده و به همین دلیل فشار خون کمتر می شود. زمانی که جریان فشار خون در بدن ما کمتر شود، اکسیژن رسانی به بافت های بدن نیز کمتر خواهد شد و بیشتراحساس سرما خواهیم کرد.

بنابراین توصیه می شود به آرامی قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید تا عضلات آمادگی لازم را برای فعالیت پیدا کنند و جریان فشار خون در رگ ها نیز افزایش یابد. اگر در خانه با کمک دستگاه های هوازی مثل تردمیل نیز ورزش روزانه و پیاده روی انجام می دهید میتوانید با کمک سرعت پایین تردمیل ابتدا بدنتان را گرم کنید و بعد از آن نیز سرعت دستگاهتان را افزایش دهید.

در هوای سرد مکانیسم های حسی ما کندتر شده و گیرنده های عصبی ما نیز سرد میشوند و دیرتر عکس العمل از خود نشان می دهند و به همین دلیل نیز باید بیشتر دقت کرده و محتاطانه ورزش کنید.

اگر در هوای سرد بدون گرم کردن بدن به یکباره شروع به ورزش کنیم به دلیل سرما بدن در حالت بی حسی قرار دارد و همین موضوع سبب می شود تا پیام های درد به موقع به مغز مخابره نشوند و در صورت بی دقتی دچار آسیب های شدیدی خواهیم شد که گاهی به جراحی هم نیاز می شود.

توجه داشته باشید که سرمای بیش از حد برای بدن باعث بروز آسیب های عضلانی، یخ زدگی، اختلالات تنفسی می شود و برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکلات بهتر است به چند نکته اساسی دقت کنید.

**لباس مناسب بپوشید. پوشش شما بهتر است مانع اجرای حرکات ورزشی نشود تا بتوانید آزادانه حرکات را انجام دهید. از پوشش هایی مانند: کلاه، دستکش، هدبند و اگر بتوانید از لباس های بادگیر در مواقعی که شدت باد زیاد است استفاده کنید، میتوانید تا حد بسیار زیادی از رسیدن سرما به بدنتان جلوگیری کنید.

**غیر از پوشش مناسب باید به فکر رساندن انرژی به بدنتان نیز باشید تا بدن برای گرم نگه داشتن و سوخت و ساز خود انرژی نیز داشته باشد. صبحانه خوردن و استفاده از تمام گروه های غذایی مانند: نان، تخم مرغ یا نان و کره عسل به همراه میوه، آجیل، کربوهیدارت ها و چربی های سالم در این فصل لازم است.

تامین کردن آب بدنتان را فراموش نکنید و حتی اگر تشنه نیستید. قبل، حین و بعد از ورزش در هوای سرد آب یا دیگر نوشیدنی های رژیمی که بتوانند عطش شما را برطرف کنند را میل کنید.

فراموش نکنید که اگر دلتان می خواهد دوچرخه سواری کنید بهتر است در خانه با کمک دوچرخه ثابت این کار را انجام دهید، زیرا انجام این ورزش در بیرون از خانه به دلیل یخ زدگی زمین و لیز بودن مناسب نیست و امکان به وجود آمدن حادثه برای شما زیاد خواهد شد. با رعایت نکات ایمنی می توانید در هوای سرد در خانه یا بیرون از خانه ورزش خوبی برای بهبود سلامتی خود انجام داده و قدرت و استقامت بدنی خود را افزایش دهید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :

سایر مقالات

دلایل توقف کاهش وزن! آیا با وجود دیسک کمر می توانیم بر روی تردمیل راه برویم؟ بهترین زمان برای تمرین و کاهش وزن چه زمانی می باشد؟ با کمک این ترفندها سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید! چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم) چگونه دوچرخه ثابت مناسب خود را انتخاب کنیم؟ (قسمت اول) اصول طلایی در پیاده روی برای تقویت استخوان ها چگونه چربی سوزی را در زمان دویدن بر روی تردمیل بالا ببریم؟ 10 مزیت شاخص برای دوچرخه ثابت تردمیل های چند کاره به کمک سلامت و لاغری شما می آیند با کمک تردمیل در سال جدید تناسب اندام خود را بدست آورید با کمک پیاده روی ژن چاقی را در خود سرکوب کنید! با کمک تردمیل متابولیسم بدنتان را افزایش دهید! قبل از بارداری با کمک تردمیل به تناسب اندام برسید! افزایش اعتماد به نفس با کمک تردمیل! نکاتی موثر برای بیشتر شدن انگیزه ورزش کردن ثبیت وزن با کمک تردمیل بدترین توصیه های رسیدن به تناسب اندام را بشناسید! تجهیزات مورد نیاز برای حفظ تناسب اندام در خانه ورزش با تردمیل بعد از غذا خوردن
نمایش همه
علاقه مندی ها ()