تمریناتی ساده برای بیشتر کردن قدرت در دوچرخه سواری

10 / 10
از 1 کاربر

دوچرخه سواری یکی از پرطرفدارترین ورزش های هوازی است که با انجام دادن آن علاوه بر داشتن ساعاتی خوش و مفرح می توانید به تناسب اندام دلخواه برسید و از همه مهم تر عضلات نیرومندی در پاها، دست ها و حتی عضلات میانی برای خود بسازید.

با انجام دادن این ورزش هوازی ظرفیت شش شما نیز افزایش پیدا می کند و بعد از کمی فعالیت فوری به نفس نفس زدن نخواهید افتاد. تمام ورزش ها را اگر با آگاهی کامل انجام دهید میتوانید به تمام فوایدی که دارد برسید و بدن خود را سالم و شاداب نگه دارید. اما دوچرخه سواری در صورتی صد در صد مفید است که از فواید و معایب آن آگاهی بدست آوریم و تا حد توان از بروز عیب ها پیشگیری کنیم. پس تا انتهای این مقاله علمی دوچرخه سواری با ما همراه باشید.

تمریناتی ساده برای بیشتر کردن قدرت در دوچرخه سواری

دوچرخه سواری ورزش در دسترس و کارآمدی است که به سلامتی قلبی- عروقی و افزایش تندرستی کمک می کند. اکثر افراد با این ورزش از دوران کودکی خود آشنا می شوند و اگر سالها نیز آن را انجام ندهند باز در حافظه خود آن را دارند و به محض سوار شدن بر روی دوچرخه می توانند سواری خوبی داشته باشند و لذت ببرند.

اگر جزو افرادی هستید که اضافه وزن دارید یا دچار ناراحتی هایی مانند درد در زانوها، ستون فقرات یا ... هستید بهتر است دوچرخه سواری چه ثابت و چه معمولی را برای انجام دادن فعالیت های روزانه خود در نظر بگیرید.

دوچرخه سواری فشار کمتری به کمر، باسن، زانو، قوزک پای شما می آورد. فراموش نکنید که برای اجرای بهتر و البته درست تر دوچرخه سواری باید مبانی و اصولی خاص را رعایت کنید تا علاوه بر حفظ سلامتی بتوانید قدرت بدنی خود را افزایش دهید.

برای اینکه بتوانید قدرت بدن و حتی عضلات خود را افزایش دهید باید یک سری تمرینات آماده سازی برای بدن تان انجام دهید. لازم است بدانید این تمرینات اصلا کار مشکلی نیستند و تمام افراد حتی آنهایی که تازه دوچرخه سواری را شروع کرده اند می توانند این ورزش مفرح را شروع کرده و بدون آسیب دیدگی آن را تجربه نمایند.

در زمان اجرای هر ورزشی باید این را به یاد بسپارید که مهم ترین چیز داشتن آرامش و البته امنیت شماست. مزیتی که دوچرخه سواری برای شما خواهد داشت آن است که می توانید در کنار سایر اعضای خانواده از کودک 5 ساله گرفته تا مادربزرگ یا پدربزرگی کهنسال همه با هم لحظات خوبی را سپری کنید.

برای داشتن لحظاتی خوب در دوچرخه سواری کافی است علاوه بر دوچرخه مناسب، کلاه ایمنی، سرعت سنج، شلوارک، کفشی مناسب، بطری آب به همراه داشته باشید. از آنجایی که دوچرخه سواری به شرایط آب و هوایی نیز بستگی دارد می توانید با تهیه دوچرخه ثابت این کار را در خانه در روزهای بارانی، در اوج سرما نیز ادامه دهید و بدن تان را از این مزایای بی نظیر بی نصیب نگذارید.

برای انجام دادن دوچرخه سواری از هر نوعی که باشد همان طور که گفته شد لازم است مبانی و اصولی را رعایت کنید. با انجام دادن تمریناتی که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد می توانید عضلات را قوی کنید. عضلات میانی بدن از جمله عضلاتی هستند که ضعیف بوده و با قوی کردن آنها می توانید بسیاری از مشکلات خود را حل کنید. قسمت میانی شامل عضلات شکمی، عضلات مورب بدن، مفاصل ران و ماهیچه های سرینی می شوند.

زمانی که این قسمت از بدن قوی باشد شما انرژی بیشتری برای پدال زدن خواهید داشت و راحت تر می توانید خود را نیز کنترل کنید. مشاوران و کارشناسان اعتقاد دارند بهتر است برای شروع ورزش و دوچرخه سواری بدن خود را گرم کنید و حرکات زیر را تکرار نمایید.

داشتن شکل V

روی کمر دراز بکشید و در حالی که پاهای تان کاملا کشیده است یک توپ پیلاتس را بین دستان خود نگه دارید و دست ها را به سمت سقف بکشید. در این حالت عضلات شکم تان را منقبض کرده و همزمان بالاتنه و پاها را از زمین جدا کنید. بدن در این حالت به شکل V‌ در خواهند آمد و با کمی مکث این حرکت را چند بار تکرار کنید و دوباره به حالت اولیه برگردید.

بدن را میخ کنید

دست ها صاف بر زمین عمود نمایید و حالت شنا را بگیرید. زانوها بر روی یک توپ پیلاتس قرار دهید، عضلات شکم را منقبض کنید و مفاصل ران را تا جایی به سمت سقف بالا بیاورید که بالای شانه هایتان قرار گیرند. در این حالت نیز کمی صبر کنید و این حرکت را نیز تکرار نمایید و به حالت اولیه بازگردید.

برف پاکن ماشین

در حالت درازکش روی زمین قرار بگیرید و دستانتان را کنار بدن قرار دهید. زانوها را تا 90 درجه خم کنید و پاشنه ها را بر روی توپ پیلاتس فشار دهید. توجه داشته باشید که در تمام لحظات انجام این حرکات باید عضلات شکم خود را منقبض کرده و کمرتان را بچرخانید. پهنای شانه های شما بهتر است با اندازه پاهای تان بر روی زمین برابر باشد و کمر را تا جایی که می توانید به سمت راست بچرخانید.

زانوها را دوباره به حالت اولیه حرکت بازگردانید و دوباره به سمت راست بچرخید. بعد از انجام یک سِت کامل تمرین را با طرف دیگر بدن نیز تکرار کنید. با انجام این تمرینات برای دوچرخه سواری آماده خواهید بود و کمتر آسیب خواهید دید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()